Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 20.7.2024 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.7.2024 důchodové pojištění - splatná záloha za červen
  • 25.7.2024 spotřební daň - daňové přiznání za červen, daňové přiznání k uplatnění...
Více informací najdete v našem kalendáři

Zaměstnání Čechy baví, výplata ale nestačí.

Milí čtenáři, většinu Čechů jejich práce baví nebo naplňuje, víc než polovina také hodnotí své vztahy na pracovišti jako přátelské.

Tři z deseti ale vidí jako nedostatečné své finanční ohodnocení a stejný podíl považuje za malé nebo nemotivující zaměstnanecké benefity. Zhruba pětině v práci nejvíc vadí pomlouvání kolegů za jejich zády.

Toto zjištění vyplývá z květnového empirického šetření v 6 zemích Evropského národního panelu (ENP), jenž je společným projektem agentur Nielsen, NMS Market Research a STEM/MARK. Za přátelské považuje vztahy na svém pracovišti 55 procent, Čechů, Moravanů a Slezanů. Stejný podíl pracuje v kolektivu, kde si všichni tykají. Víc než třetina si tyká s většinou svých kolegů. Naopak jako konfliktní vnímá vztahy na pracovišti zhruba desetina účastníků empirického šetření v České republice. Ve výsledku za všech šest zemí, tedy společně s ČR za Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko a Rumunsko, je menší podíl pracovníků s přátelskými i konfliktními vztahy. Přátelské jsou podle 44 pct a konfliktní podle šesti procent respondentů v těchto státech.

 

V Praze dne 1.7.2024

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Evropského národního panelu, Nielsen, NMS Market Research, STEM/MARK a iDNES.cz)

Informační panel

15
Červenec
2024
Malé společnosti z EU získají možnost nebýt v České republice plátci DPH.

Milí čtenáři, malé firmy se sídlem v jiném členském státu Evropské unie, které za kalendářní rok nepřekročí obrat dvou milionů korun, nově nebudou spadat do režimu plátců DPH.

8
Červenec
2024
České podnikatelské subjekty by většinou uvítaly zavedení eura.

Vážení klienti, prezident České republiky není jediný, kdo opětovně otevřel diskusi o zavedení eura. Hlavním argumentem pro euro je přitom podle Petra Pavla exportní charakter ekonomiky.

1
Červenec
2024
Zaměstnání Čechy baví, výplata ale nestačí.

Milí čtenáři, většinu Čechů jejich práce baví nebo naplňuje, víc než polovina také hodnotí své vztahy na pracovišti jako přátelské.

Zobrazit další články