Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Poslanecká sněmovna schválila odklad placení pojistného z dohod na 1.1.2025.

Milí klienti, povinnost zaměstnavatelů platit odvody na pojistném u DPP se zřejmě posune z letošního 1. července na 1. leden příštího roku.

Termín, odkdy budou muset zaměstnavatelé tyto dohody registrovat, zůstane 1. července. Schválila to Sněmovna v novele zákona o investičních společnostech a investičních fondech.

Spolu s odkladem účinnosti odvodů plánuje ministr práce a sociálních věcí systém výběru pojistného i způsobu přihlášení se k odvodu zjednodušit a učinit bezpečnější pro samotné zaměstnance, kteří pracují na dohodu. Evidenci zaměstnanců pracujících na dohodu má vést Česká správa sociálního zabezpečení.

Jurečka už dříve poukázal na skutečnost, že systém v dosavadní právní úpravě se po debatách s odbornou veřejností ukázal jako komplikovaný a s určitými riziky pro tzv. dohodáře z hlediska případných nedoplatků. K nové úpravě zaznívaly výhrady ze strany expertů i zaměstnavatelů.

 

V Praze dne 29. dubna 2024

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Právního prostoru a ČTK)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články