Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Někteří zaměstnavatelé proplácejí zaměstnancům dovolenou.

Vážení klienti, příspěvky na dovolenou jsou stále oblíbenějším zaměstnaneckým benefitem.

Povšimla si toho stanice BBC, podle které firmy svým pracovníkům na dovolenou ročně dávají až desítky tisíc korun. Může jít o nástroj, jak nalákat nové zaměstnance nebo si udržet ty staré, i o oboustranně výhodný způsob, jak přispět k pohodě zaměstnanců. Proplácení cestovních nákladů je oblíbeným benefitem ve společnostech, které podnikají v cestovním ruchu. Zaměstnanci Airbnb tak např. dostávají roční kredit na cestování ve výši 2 000 dolarů (45 900 korun) a Expedia proplácí svým pracovníkům náklady na cestování v rozmezí od 1 250 do 1 750 dolarů ročně, informuje BBC. Přispívat zaměstnancům na dovolenou ale stále častěji začínají i společnosti z jiných oblastí. Např. softwarová firma Calendly nabízí svým zaměstnancům příspěvek ve výši 1 000 dolarů na hotely, lety či pronájmy aut. Další technologická firma, Bamboo HR, láká zaměstnance na program, kterému říká „zaplacená placená dovolená“ a který má formu kreditu ve výši 2 000 dolarů ročně na cestování.

Přispívání na dovolenou může být nejen prostředkem, jak nalákat nové talenty, ale i jak si zaměstnance udržet v době, kdy se mnohé společnosti potýkají s poklesem loajality pracovníků.

 

V Praze dne 25. března 2024

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím BBC, iDNES.cz a ČTK)


 

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články