Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 26.6.2024 spotřební daň - daňové přiznání za květen, daňové přiznání k uplatnění...
  • 26.6.2024 spotřební daň - splatnost daně za duben (pouze spotřební daň z lihu)
  • 26.6.2024 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Daňová správa kvůli změnám v právní úpravě daně z nemovitosti spustila infolinku.

Vážení čtenáři, pravidla u daně z nemovitých věcí prošla k počátku letošního roku řadou změn.

Jedná se „např.“ o zavedení pravidla danění některých nemovitostí podle zápisu v katastru nemovitostí, když doposud se danily podle skutečného využívání. Zpozornět by měli i vlastníci garáží, stavebních pozemků nebo uživatelé nemovitostí ve vlastnictví státu. Řada z nich bude totiž muset kvůli legislativním změnám podat daňové přiznání, ačkoli to v předchozích letech nemuseli dělat. Řádný termín pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí připadne letos na středu 31.1.2024. Daň je třeba uhradit do konce měsíce května, popř. i ve druhé splátce do konce listopadu, jestliže daňová povinnost přesáhne 5 000 Kč. Pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí mohou občané využít nové služby předvyplnění daňového přiznání údaji z finančního úřadu a katastru nemovitostí v daňové informační schránce (DIS+) na portálu MOJE daně. Odtud lze přiznání také rovnou odeslat.

Z důvodu legislativních změn finanční správa spustila pro poplatníky ve všech krajích České republiky specializované infolinky k dani z nemovitých věcí, na které budou moci získat radu od expertů. Konkrétní linky je možné najít na webu Finanční správy. Linky budou po celý leden v provozu od pondělí do čtvrtka od 8 do 17 hod. a v pátek od 8 do 14 hod. Prodloužené úřední hodiny budou platit od 22. ledna do 2. února, a to od pondělí do čtvrtka v čase od 8 do 17 hod. a v pátek od 8 do 14 hod. na všech územních pracovištích.

 

V Praze dne 29. ledna 2024

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím daňové správy a webu měšec.cz)

Informační panel

24
Červen
2024
Reálné mzdy v České republice jsou podle analytiků na úrovni roku 2017.

Vážení čtenáři, milí klienti, průměrná mzda v ČR loni nominálně stoupla na 43.341 Kč, reálně opět ale bohužel klesla.

17
Červen
2024
Den daňové svobody letos připadl na 11. června.

Vážení čtenáři, milí klienti, tzv. den daňové svobody v České republice letos podle Liberálního institutu připadá na 11. června, o dva kalendářní dny dříve než loni.

10
Červen
2024
Poslanecká sněmovna podpořila kontroverzní reformu penzí.

Vážení klienti, milí čtenáři, Sněmovna podpořila vládní návrh širších změn v důchodech. Předpokládá např. zvyšování důchodového věku nad nynější hranici 65 let podle prodlužování života a snižování výpočtu nových důchodů.

Zobrazit další články