Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 27.2.2024 spotřební daň - daňové přiznání za leden, daňové přiznání k uplatnění ...
  • 27.2.2024 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
  • 28.2.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Daňová správa kvůli změnám v právní úpravě daně z nemovitosti spustila infolinku.

Vážení čtenáři, pravidla u daně z nemovitých věcí prošla k počátku letošního roku řadou změn.

Jedná se „např.“ o zavedení pravidla danění některých nemovitostí podle zápisu v katastru nemovitostí, když doposud se danily podle skutečného využívání. Zpozornět by měli i vlastníci garáží, stavebních pozemků nebo uživatelé nemovitostí ve vlastnictví státu. Řada z nich bude totiž muset kvůli legislativním změnám podat daňové přiznání, ačkoli to v předchozích letech nemuseli dělat. Řádný termín pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí připadne letos na středu 31.1.2024. Daň je třeba uhradit do konce měsíce května, popř. i ve druhé splátce do konce listopadu, jestliže daňová povinnost přesáhne 5 000 Kč. Pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí mohou občané využít nové služby předvyplnění daňového přiznání údaji z finančního úřadu a katastru nemovitostí v daňové informační schránce (DIS+) na portálu MOJE daně. Odtud lze přiznání také rovnou odeslat.

Z důvodu legislativních změn finanční správa spustila pro poplatníky ve všech krajích České republiky specializované infolinky k dani z nemovitých věcí, na které budou moci získat radu od expertů. Konkrétní linky je možné najít na webu Finanční správy. Linky budou po celý leden v provozu od pondělí do čtvrtka od 8 do 17 hod. a v pátek od 8 do 14 hod. Prodloužené úřední hodiny budou platit od 22. ledna do 2. února, a to od pondělí do čtvrtka v čase od 8 do 17 hod. a v pátek od 8 do 14 hod. na všech územních pracovištích.

 

V Praze dne 29. ledna 2024

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím daňové správy a webu měšec.cz)

Informační panel

26
Únor
2024
Od 1. ledna 2024 byla redefinovaná definice nelegální práce.

Milí klienti, od 1.1.2024 je účinná novela zákona o zaměstnanosti. Mezi nejvíce debatované změny patří do právní normy opětovně zařazená nová definice nelegální práce, kterou z důvodu její kontroverze značně zkritizovala odborná právní veřejnost.

19
Únor
2024
OSVČ mohou sledovat online svůj přehled pohledávek na pojistném.

Milí klienti, ČSSZ spustila 14.1.2024 novou online službu Stav pohledávek na pojistném, penále a pokutách OSVČ.

12
Únor
2024
Od ledna se ruší vybrané registrace k dani z příjmů u finančních úřadů.

Milí čtenáři, poplatníci daně z příjmů fyzických osob už se od roku 2024 nebudou muset registrovat při začátku činnosti na finančním úřadu. Změna vyplývá z konsolidačního balíčku.

Zobrazit další články