Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 31.7.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Ochotu stěhovat se za lepší prací má zhruba pětina obyvatel České republiky.

Vážení čtenáři, milí klienti, přibližně pětina Čechů, Moravanů a Slezanů je ochotná se stěhovat za lepší prací.

Mezi tři kraje, o kterých si lidé myslí, že je v nich možné sehnat nejlepší práci, patří Praha, střední Čechy a jižní Morava. Toto zjištění vyplývá z empirického šetření personální společnosti Předvýběr.CZ, pro který data sesbírala agentura Talk Online Panel mezi 500 respondenty. V průzkumu označilo 29 procent lidí za nejlepší pro sehnání práce „kraj, kde žiji. Jako další kraj uvedlo 57 pct dotázaných zaměstnanců hlavní město a devět procent Středočeský kraj, ostatní územně-samosprávné celky měly podíl pod jedno procento. Po započítání vlastního a druhého kraje byla na prvním místě Praha s 84 procenty, střední Čechy dostaly hlas od 49 procent respondentů a jižní Moravu označilo za nejlepší 17 procent lidí.

I když existují velké rozdíly v atraktivitě krajů na trhu práce, jen necelá pětina zaměstnanců je ochotná se za prací stěhovat,“ sdělil ředitel personální agentury Předvýběr.CZ František Boudný. Za zajímavějšími podmínkami je podle výzkumu rozhodně ochotných se přestěhovat necelých pět procent dotázaných, dalších třináct procent lidí uvádí „spíše ano“.

Finanční náklady na stěhování, bydlení a žití mimo svůj kraj považuje 29 procent občanů za tak vysoké, že se jim změna nevyplatí. Zhruba čtvrtina vnímá, že by na tom jinde byli finančně lépe i po započítání všech nákladů, přesto ale o změnu nestojí, protože je jejich práce baví. Stěhování rozhodně odmítá 28 procent lidí, a to se zdůvodněním, že se jim na současné adrese žije dobře a peníze ani lepší práce podle nich nestojí za stěhování.

Postoje se liší od generace po generaci. Mezi mladými je třetina ochotná se za prací přestěhovat, zatímco u nejstarší pracující kategorie je takových lidí 14 procent. Pro mladé lidi je ve srovnání se staršími ročníky také mnohem podstatnější prestiž firmy. Nejdůležitějším faktorem atraktivity kraje je podle dvou třetin účastníků průzkumu dostatek zaměstnavatelů na trhu práce. Pro 58 procent občanů jsou to firmy nabízející vysoké mzdy a čtyři z deseti zaměstnanců ocení i atraktivní benefity.

Preference obyvatel jednotlivých krajů se liší. Např. pro Pražany je atraktivní region s dostatkem zaměstnavatelů, kdežto pro obyvatele Zlínska a Liberecka je důležitější, že zaměstnavatelé nabízejí vyšší mzdy. Pardubičtí slyší na firemní benefity a není pro ně podstatné příjemné pracovní prostředí. To naopak za důležité považuje třetina pracujících hlavního města.

 

V Praze dne 13. listopadu 2023

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím Předvýběr.CZ a ČTK)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články