Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Monopol pojištění cizinců Pojišťovnou VZP skončil.

Milí klienti, cizinci ze zemí mimo EU, kteří mají v ČR dlouhodobý pobyt, nebudou muset mít povinné zdravotní pojištění jen u Pojišťovny VZP.

Mohou si je sjednat s kteroukoli zdravotní pojišťovnou, která je bude nabízet. Změna začala platit během měsíce září díky novele zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR.

Zmíněná legislativní novela cizincům také umožní do tří měsíců vypovědět smlouvu s Pojišťovnou VZP, což je dceřiná společnost VZP. Pojišťovny budou podle novely muset obnovit cestovní zdravotní pojištění pojištěnci, který o to projeví zájem. Má to zabránit situacím, že by nemocný cizinec zůstal na českém území nepojištěn. Sněmovna v senátní novele zvýšila limit plnění zdravotního pojištění pro cizince s dlouhodobým pobytem v ČR na 400 tisíc eur (9,6 milionu korun). Horní parlamentní komora (Senát) jej původně doporučovala zdvojnásobit na 120 tisíc eur (zhruba 2,9 milionu korun).

V Praze dne 6. listopadu 2023

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Zdravotnického deníku a Advokátního deníku)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články