Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Přidat chce 22 procent českých zaměstnanců, to je nejméně na světě.

Vážení klienti, zhruba čtvrtina českých zaměstnanců se chystá říct si v nejbližších měsících o více peněz. To je nejméně ze 46 zemí, ve kterých poradenská firma PwC měřila náladu a očekávání přibližně 54.000 lidí.

Toto zjištění vyplývá z letošní zprávy PwC. Ve světě podle jejího výzkumu chce žádat o navýšení platu v průměru 42 procent pracovníků. V České republice plánuje podle empirického šetření PwC požádat o navýšení mzdy v následujících měsících 22 procent lidí, loni to bylo 19 procent. Každý pátý Čech bere k hlavní práci ještě druhou. Zhruba 15 pct lidí v ČR se chystá změnit zaměstnání, ve světě je to 26 procent.

Český trh práce je zdravý, nezaměstnanost je nejnižší v Evropské unii, firmy se doslova perou o kvalitní lidi. To vše zjevně znamená, že Češi jsou v práci spokojení, chtějí si současnou pozici udržet a bojí se změn. Nechtějí proto zaměstnavatele dráždit požadavkem na vyšší mzdu ani nechtějí zkoušet jiné zaměstnání,“ prohlásila expertka PwC na řízení lidských zdrojů Andrea Linhartová Palánová. Se svým zaměstnáním je dle dotazování spokojeno 65 procent občanů, z toho 13 procent uvedlo, že je „velmi spokojeno“. Nespokojena je čtvrtina lidí, osm procent se považuje za „velmi nespokojené“.

Z oslovených Čechů, Moravanů a Slezanů pak 37 procent odpovědělo, že má dostatek finančních prostředků nejen na nezbytné výdaje, nýbrž i na spoření, dovolenou či další fin. výdaje. Takřka polovina pracujících řekla, že nezbytné účty zvládne zaplatit bez problémů, ale nezbydou jim peníze na spoření. Zhruba každá devátá česká domácnost pak tvrdí, že po většinu měsíců nezvládá platit ani základní účty. Kvůli nedostatku peněz si skoro pětina českých zaměstnanců hledá další zaměstnání. Kolem 15 procent lidí tvrdí, že má druhou práci a tři procenta chodí do tří a více zaměstnání.

V Praze dne 30 října 2023

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s pomocí PwC a ČTK)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články