Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2023 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2023 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2023 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Přidat chce 22 procent českých zaměstnanců, to je nejméně na světě.

Vážení klienti, zhruba čtvrtina českých zaměstnanců se chystá říct si v nejbližších měsících o více peněz. To je nejméně ze 46 zemí, ve kterých poradenská firma PwC měřila náladu a očekávání přibližně 54.000 lidí.

Toto zjištění vyplývá z letošní zprávy PwC. Ve světě podle jejího výzkumu chce žádat o navýšení platu v průměru 42 procent pracovníků. V České republice plánuje podle empirického šetření PwC požádat o navýšení mzdy v následujících měsících 22 procent lidí, loni to bylo 19 procent. Každý pátý Čech bere k hlavní práci ještě druhou. Zhruba 15 pct lidí v ČR se chystá změnit zaměstnání, ve světě je to 26 procent.

Český trh práce je zdravý, nezaměstnanost je nejnižší v Evropské unii, firmy se doslova perou o kvalitní lidi. To vše zjevně znamená, že Češi jsou v práci spokojení, chtějí si současnou pozici udržet a bojí se změn. Nechtějí proto zaměstnavatele dráždit požadavkem na vyšší mzdu ani nechtějí zkoušet jiné zaměstnání,“ prohlásila expertka PwC na řízení lidských zdrojů Andrea Linhartová Palánová. Se svým zaměstnáním je dle dotazování spokojeno 65 procent občanů, z toho 13 procent uvedlo, že je „velmi spokojeno“. Nespokojena je čtvrtina lidí, osm procent se považuje za „velmi nespokojené“.

Z oslovených Čechů, Moravanů a Slezanů pak 37 procent odpovědělo, že má dostatek finančních prostředků nejen na nezbytné výdaje, nýbrž i na spoření, dovolenou či další fin. výdaje. Takřka polovina pracujících řekla, že nezbytné účty zvládne zaplatit bez problémů, ale nezbydou jim peníze na spoření. Zhruba každá devátá česká domácnost pak tvrdí, že po většinu měsíců nezvládá platit ani základní účty. Kvůli nedostatku peněz si skoro pětina českých zaměstnanců hledá další zaměstnání. Kolem 15 procent lidí tvrdí, že má druhou práci a tři procenta chodí do tří a více zaměstnání.

V Praze dne 30 října 2023

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s pomocí PwC a ČTK)

Informační panel

4
Prosinec
2023
Konsolidační balíček obsahuje i konec podpory luxusních aut.

Vážení klienti, vláda od ledna omezila daňové odpočty u drahých služebních automobilů nad 2 mil. Kč. Podnikatelé tak mají poslední 4 týdny na nákup motorového vozidla s možností odpočtu DPH za stávajících podmínek.

27
Listopad
2023
Přehled nejdůležitějších změn, které přinese od 1. 1. 2024 konsolidační balíček.

Vážení klienti, vzhledem ke skutečnosti, že prezident republiky tento týden podepsal tzv. konsolidační balíček, přineseme v dnešní aktualitě přehled nejdůležitějších změn.

20
Listopad
2023
Reálné mzdy se od vzniku České republiky zvýšily o 141 procent.

Vážení čtenáři, reálné mzdy v ČR se od rozdělení federace do roku 2021 zvýšily o 141 procent.

Zobrazit další články