Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Daňové přiznání můžete podat i na městských úřadech.

Milí klienti, finanční správa se rozhodla ulehčit situaci občanům, kteří potřebují podat daňové přiznání za rok 2022, ale na svoji pobočku FU to mají daleko.

Referenti si pro daňová přiznání sami přijedou a budou je vybírat na kontaktních místech v jednotlivých okresech. Většinou se jedná o městské úřady okresních měst, kde budou úředníci čekat v určených hodinách a dnech v zasedací místnosti, aby si od vás daňová přiznání převzali.

Svoji okružní jízdu po regionech zahájí Finanční správa na začátku března. Na webových stránkách Finanční správy se můžete podívat na přesné rozpisy výjezdů pracovníků finančních úřadů do vybraných obcí, kdy budou zaměstnanci finančních úřadů čekat právě ve vašem městě. Jestliže této služby nebudete chtít využít, pak musíte daňové přiznání na papírovém formuláři odnést na podatelnu finančního úřadu nejpozději do 3. dubna 2023. Pro podání elektronickou formou platí nejzazší termín o měsíc později, 2. května 2023.

Pokud daňové přiznání podáváte prostřednictvím daňového poradce nebo advokáta, je lhůta pro jeho podání delší, a to do pondělí 3. července 2023 (viz další březnová aktualita). Stejná lhůta platí i pro daňové subjekty, které jsou povinny mít účetní závěrku ověřenou auditorem.

Pro ty, kteří tuto povinnost přece jenom nechají na poslední chvíli, Finanční správa rozšíří úřední hodiny na finančních úřadech poslední týden před zákonnou lhůtou pro podání přiznání. Provoz podatelen územních pracovišť bude zajištěn nad rámec obvyklých úředních hodin v termínu od 27. března do 3. dubna 2023 v čase 8:00 hod. až 17:00 hodin,“ říká zástupce generálního ředitele Finanční správy Jan Ronovský. Rozšířené úřední hodiny budou platit i na pracovištích 2+2, které pracují v tzv. optimalizovaném režimu. Tento režim se týká vybraných 33 poboček finančních úřadů, kde jsou otevírací hodiny 2 dny v týdnu (pondělí a středa) a provoz zajišťují 2 zaměstnanci FS. Rozsah služeb má zůstat stejný. Vybraná pracoviště 2+2 mohou mít stanovena úřední hodiny odlišně v souvislosti s provozní dobou městských úřadů, ve kterých sídlí.

V Praze dne 14. března 2023

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Finanční správy a webu měšec.cz)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články