Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2023 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2023 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2023 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Daňové přiznání můžete podat i na městských úřadech.

Milí klienti, finanční správa se rozhodla ulehčit situaci občanům, kteří potřebují podat daňové přiznání za rok 2022, ale na svoji pobočku FU to mají daleko.

Referenti si pro daňová přiznání sami přijedou a budou je vybírat na kontaktních místech v jednotlivých okresech. Většinou se jedná o městské úřady okresních měst, kde budou úředníci čekat v určených hodinách a dnech v zasedací místnosti, aby si od vás daňová přiznání převzali.

Svoji okružní jízdu po regionech zahájí Finanční správa na začátku března. Na webových stránkách Finanční správy se můžete podívat na přesné rozpisy výjezdů pracovníků finančních úřadů do vybraných obcí, kdy budou zaměstnanci finančních úřadů čekat právě ve vašem městě. Jestliže této služby nebudete chtít využít, pak musíte daňové přiznání na papírovém formuláři odnést na podatelnu finančního úřadu nejpozději do 3. dubna 2023. Pro podání elektronickou formou platí nejzazší termín o měsíc později, 2. května 2023.

Pokud daňové přiznání podáváte prostřednictvím daňového poradce nebo advokáta, je lhůta pro jeho podání delší, a to do pondělí 3. července 2023 (viz další březnová aktualita). Stejná lhůta platí i pro daňové subjekty, které jsou povinny mít účetní závěrku ověřenou auditorem.

Pro ty, kteří tuto povinnost přece jenom nechají na poslední chvíli, Finanční správa rozšíří úřední hodiny na finančních úřadech poslední týden před zákonnou lhůtou pro podání přiznání. Provoz podatelen územních pracovišť bude zajištěn nad rámec obvyklých úředních hodin v termínu od 27. března do 3. dubna 2023 v čase 8:00 hod. až 17:00 hodin,“ říká zástupce generálního ředitele Finanční správy Jan Ronovský. Rozšířené úřední hodiny budou platit i na pracovištích 2+2, které pracují v tzv. optimalizovaném režimu. Tento režim se týká vybraných 33 poboček finančních úřadů, kde jsou otevírací hodiny 2 dny v týdnu (pondělí a středa) a provoz zajišťují 2 zaměstnanci FS. Rozsah služeb má zůstat stejný. Vybraná pracoviště 2+2 mohou mít stanovena úřední hodiny odlišně v souvislosti s provozní dobou městských úřadů, ve kterých sídlí.

V Praze dne 14. března 2023

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Finanční správy a webu měšec.cz)

Informační panel

4
Prosinec
2023
Konsolidační balíček obsahuje i konec podpory luxusních aut.

Vážení klienti, vláda od ledna omezila daňové odpočty u drahých služebních automobilů nad 2 mil. Kč. Podnikatelé tak mají poslední 4 týdny na nákup motorového vozidla s možností odpočtu DPH za stávajících podmínek.

27
Listopad
2023
Přehled nejdůležitějších změn, které přinese od 1. 1. 2024 konsolidační balíček.

Vážení klienti, vzhledem ke skutečnosti, že prezident republiky tento týden podepsal tzv. konsolidační balíček, přineseme v dnešní aktualitě přehled nejdůležitějších změn.

20
Listopad
2023
Reálné mzdy se od vzniku České republiky zvýšily o 141 procent.

Vážení čtenáři, reálné mzdy v ČR se od rozdělení federace do roku 2021 zvýšily o 141 procent.

Zobrazit další články