Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2023 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2023 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2023 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Zvýšení poplatku při vyplácení dávky nemocenského pojištění

Milí čtenáři, Česká pošta v poslední době několikrát měnila svůj ceník a nejinak tomu bude i v únoru, kdy dojde k výraznějšímu zdražování než v minulých měsících.

V souvislosti s výše konstatovaným Česká správa sociálního zabezpečení upozornila, že navýšení poplatků ovlivní i výplatu dávek nemocenského pojištění či přeplatků osobám samostatně výdělečně činných složenkou. Pošta totiž mění i ceny za podání poštovních poukázek B. Základní poplatek za doručení dávek nemocenského pojištění (nemocenského, peněžité pomoci v mateřství, ošetřovného, otcovské a dalších) a také případných přeplatků OSVČ složenkou, tzv. poukázečné, se od února zvýšilo na 43 Kč. Při dávce ve výši od 5 001 Kč do 50 000 Kč poukázečné vzroste na 53 Kč a za každých dalších, i započatých 10 000 Kč vzroste o dalších o 7 Kč.

Tato změna se nedotkne důchodů vyplácených v hotovosti. U nemocenského od zavedení eNeschopenky platí, že se pojištěnci vyplácí stejným způsobem jako mzda nebo plat, přičemž tuto informaci sděluje OSSZ zaměstnavatel,“ uzavřela mluvčí ČSSZ Jitka Drmlová.

V Praze dne 6. února 2023

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČSSZ a měšec.cz)

Informační panel

4
Prosinec
2023
Konsolidační balíček obsahuje i konec podpory luxusních aut.

Vážení klienti, vláda od ledna omezila daňové odpočty u drahých služebních automobilů nad 2 mil. Kč. Podnikatelé tak mají poslední 4 týdny na nákup motorového vozidla s možností odpočtu DPH za stávajících podmínek.

27
Listopad
2023
Přehled nejdůležitějších změn, které přinese od 1. 1. 2024 konsolidační balíček.

Vážení klienti, vzhledem ke skutečnosti, že prezident republiky tento týden podepsal tzv. konsolidační balíček, přineseme v dnešní aktualitě přehled nejdůležitějších změn.

20
Listopad
2023
Reálné mzdy se od vzniku České republiky zvýšily o 141 procent.

Vážení čtenáři, reálné mzdy v ČR se od rozdělení federace do roku 2021 zvýšily o 141 procent.

Zobrazit další články