Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Zvýšení poplatku při vyplácení dávky nemocenského pojištění

Milí čtenáři, Česká pošta v poslední době několikrát měnila svůj ceník a nejinak tomu bude i v únoru, kdy dojde k výraznějšímu zdražování než v minulých měsících.

V souvislosti s výše konstatovaným Česká správa sociálního zabezpečení upozornila, že navýšení poplatků ovlivní i výplatu dávek nemocenského pojištění či přeplatků osobám samostatně výdělečně činných složenkou. Pošta totiž mění i ceny za podání poštovních poukázek B. Základní poplatek za doručení dávek nemocenského pojištění (nemocenského, peněžité pomoci v mateřství, ošetřovného, otcovské a dalších) a také případných přeplatků OSVČ složenkou, tzv. poukázečné, se od února zvýšilo na 43 Kč. Při dávce ve výši od 5 001 Kč do 50 000 Kč poukázečné vzroste na 53 Kč a za každých dalších, i započatých 10 000 Kč vzroste o dalších o 7 Kč.

Tato změna se nedotkne důchodů vyplácených v hotovosti. U nemocenského od zavedení eNeschopenky platí, že se pojištěnci vyplácí stejným způsobem jako mzda nebo plat, přičemž tuto informaci sděluje OSSZ zaměstnavatel,“ uzavřela mluvčí ČSSZ Jitka Drmlová.

V Praze dne 6. února 2023

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČSSZ a měšec.cz)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články