Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

EET definitivně končí.

Milí klienti, od 1.1.2023 definitivně končí elektronická evidence tržeb. Od tohoto data přestane být celý její systém funkční, a to ani pro dobrovolně evidující podnikatele.

Od stejného data se ruší rovněž všechny povinnosti vyplývající ze zákona o evidenci tržeb, tedy umístění informační oznámení, ochrany autentizačních údajů, certifikátu a bloků účtenek. Evidující podnikatelé nemusí v souvislosti s ukončením evidence tržeb ve vztahu k Finanční správě činit žádné kroky. Není povinností poplatníka oznamovat správci daně skutečnost, že nepřijímá evidované tržby, ani v případě, že tyto tržby evidoval dobrovolně. Není třeba zneplatňovat certifikáty, protože všechny vydané certifikáty budou od 1. ledna 2023 automaticky neplatné," oznámil zástupce generálního ředitele Finanční správy Jan Ronovský.

Podnikatelé však mohou až do konce roku 2023 i nadále nahlížet do tržeb zaslaných do systému EET v aplikaci Elektronická evidence tržeb a také mohou žádat o detailní výpisy. Pokud poplatníci své přihlašovací údaje zapomněli a nejde jim se do aplikace přihlásit, mohou ještě do konce roku 2023 požádat o nové autentizační údaje buď elektronicky na portálu Moje daně, nebo osobně na libovolném územním pracovišti finančních úřadů.

V Praze dne 26. prosince 2022

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Ministerstva financí a webu měšec.cz)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články