Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2023 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2023 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2023 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

EET definitivně končí.

Milí klienti, od 1.1.2023 definitivně končí elektronická evidence tržeb. Od tohoto data přestane být celý její systém funkční, a to ani pro dobrovolně evidující podnikatele.

Od stejného data se ruší rovněž všechny povinnosti vyplývající ze zákona o evidenci tržeb, tedy umístění informační oznámení, ochrany autentizačních údajů, certifikátu a bloků účtenek. Evidující podnikatelé nemusí v souvislosti s ukončením evidence tržeb ve vztahu k Finanční správě činit žádné kroky. Není povinností poplatníka oznamovat správci daně skutečnost, že nepřijímá evidované tržby, ani v případě, že tyto tržby evidoval dobrovolně. Není třeba zneplatňovat certifikáty, protože všechny vydané certifikáty budou od 1. ledna 2023 automaticky neplatné," oznámil zástupce generálního ředitele Finanční správy Jan Ronovský.

Podnikatelé však mohou až do konce roku 2023 i nadále nahlížet do tržeb zaslaných do systému EET v aplikaci Elektronická evidence tržeb a také mohou žádat o detailní výpisy. Pokud poplatníci své přihlašovací údaje zapomněli a nejde jim se do aplikace přihlásit, mohou ještě do konce roku 2023 požádat o nové autentizační údaje buď elektronicky na portálu Moje daně, nebo osobně na libovolném územním pracovišti finančních úřadů.

V Praze dne 26. prosince 2022

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Ministerstva financí a webu měšec.cz)

Informační panel

4
Prosinec
2023
Konsolidační balíček obsahuje i konec podpory luxusních aut.

Vážení klienti, vláda od ledna omezila daňové odpočty u drahých služebních automobilů nad 2 mil. Kč. Podnikatelé tak mají poslední 4 týdny na nákup motorového vozidla s možností odpočtu DPH za stávajících podmínek.

27
Listopad
2023
Přehled nejdůležitějších změn, které přinese od 1. 1. 2024 konsolidační balíček.

Vážení klienti, vzhledem ke skutečnosti, že prezident republiky tento týden podepsal tzv. konsolidační balíček, přineseme v dnešní aktualitě přehled nejdůležitějších změn.

20
Listopad
2023
Reálné mzdy se od vzniku České republiky zvýšily o 141 procent.

Vážení čtenáři, reálné mzdy v ČR se od rozdělení federace do roku 2021 zvýšily o 141 procent.

Zobrazit další články