Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Sankční balíček EU vůči ruským subjektům byl rozšířen i o právní služby.

Milí klienti, dne 6.10. došlo v rámci tzv. sankčního balíčku EU k publikaci nařízení 2022/1904, kterým se mění nařízení č. 833/2014 o omezujících opatřeních vzhledem k činnostem Ruska destabilizujícím situaci na Ukrajině, v Úředním věstníku EU.

Pro podnikové právníky, advokáty či daňové poradce je velmi zásadní informací, že aktualizovaný sankční balíček Evropské unie nově obsahuje zákaz poskytování právního poradenství ruské vládě a právnickým osobám, subjektům a orgánům usazeným v Ruské federaci.

Seznam omezujících opatření byl dále rozšířen s ohledem na reakci Evropské rady a vysokého představitele Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku na další agresi Ruské federace vůči Ukrajině, uspořádání ilegálních zinscenovaných „referend“ v částech Doněcké, Chersonské, Luhanské a Záporožské oblasti, které jsou v současné době protiprávně okupovány Ruskou federací, za účelem připojení těchto ukrajinských území k Ruské federaci, jakož i na mobilizaci v Rusku a opakování výhrůžek ohledně použití (jaderných) zbraní hromadného ničení.

Nařízení, které bylo vydáno na základě podkladového rozhodnutí Rady EU (SZBP) 2022/1909, rozšiřuje stávající zákaz poskytování některých služeb do Ruské federace tím, že zakazuje poskytování architektonických a inženýrských služeb, jakož i poradenských služeb v oblasti IT a právních poradenských služeb.

Podle bodu odůvodnění nařízení číslo 19 zahrnují právní poradenské služby poskytování právního poradenství zákazníkům v nesporných záležitostech, včetně obchodních transakcí, zahrnujících uplatňování nebo výklad práva; účast s klienty nebo jejich jménem na obchodních transakcích, jednáních a jiných jednáních se třetími stranami a přípravu, provádění a ověřování právních dokumentů.

Právní poradenské služby nezahrnují zastupování, poradenství, přípravu a ověřování dokumentů v souvislosti se službami právního zastupování, zejména ve věcech nebo řízeních před správními orgány, soudy, jinými řádně zřízenými soudními tribunály a v rozhodčích a mediačních řízeních.

 

V Praze dne 7. listopadu

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Advokátního deníku, Finančně analytického úřadu, Komory daňových poradců a vlastních poznatků)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články