Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Lidé mohou žádat o rodičovskou přes web.

Vážení čtenáři, MPSV spustilo dne 1.8. on-line formulář, jehož prostřednictvím bude možné žádat o rodičovský příspěvek.

Elektronicky bude možné žádat i o změnu výše měsíčního příspěvku. Rodičovský příspěvek činí 300.000 korun a rodič si může určit, jak vysokou finanční částku bude měsíčně pobírat. Loni úřady práce rodičům malých dětí vyplatily přes 35,4 miliardy korun.

Resort práce a sociálních věcí (dále i jako „MPSV“) hodlá per partes (postupně) zavádět elektronické formuláře i pro další sociální dávky. Na počátku července tak MPSV spustilo formulář pro žádosti o příspěvek na bydlení.

Od 13. srpna spustíme v pilotním režimu nově budovaný klientský portál, do kterého budou postupně přibývat nové dávky,“ informoval ministr práce a sociálních věcí Marián Jurečka. Dodal, že portál má nabídnout přívětivé prostředí lidem, kteří jsou na podobné služby zvyklí např. u obchodních bank či pojišťoven

Od 15. srpna se lidem otevře možnost žádat elektronicky o příspěvek 5.000 korun na dítě pro rodiny s hrubým příjmem do milionu korun. Příspěvek patří k opatřením, kterými chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny. Od září bude možné vyřídit prostřednictvím portálu Ministerstva práce a sociálních věcí taktéž žádost o přídavek na dítě.

V Praze dne 8. srpna 2022

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s pomocí MPSV a ČTK)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články