Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.5.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 31.5.2024 daň z nemovitých věcí - splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 K...
  • 30.6.2024 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Žádosti do programu COVID 2022 bude MPO přijímat od 5. dubna.

Vážení klienti, firmy z vybraných odvětví zasažených protiepidemickými opatřeními budou moci od 5.4. žádat o podporu 500 na zaměstnance a den omezení v programu COVID 2022.

1. Odkdy je možné čerpat podporu: Žádosti bude přijímat ministerstvo průmyslu a obchodu (dále jen MPO“), které program připravilo, do 12. května.

Fin. náhrady budou moci čerpat zájemci, kterým za rozhodné období v komparaci se stejnými měsíci roku 2019, případně přelomu roku 2019 a 2020, klesl obrat alespoň o 50 procent. Na pomoc je připraveno 1,75 miliardy korun.

Příspěvek bude možné získat na zaměstnance v pracovním poměru, tzv. spolupracující osoby a jednatele se smlouvou o výkonu funkce jednatele.

2. Kde je možné čerpat podporu: MPO bude žádosti přijímat prostřednictvím svého on-line informačního systému.

3. Kdo bude moci čerpat podporu:

A. Podnikatelé ve stravovacích službách, vč. cateringu, krátkodobého a rekreačního ubytování, prádelen, cestovních kanceláří a agentur, budou moci o náhrady žádat za období od 1. listopadu do 31. prosince loňského roku.

Jeden žadatel bude moci získat nejvýše 1,5 milionu korun.

B. Pořadatelů sportovních, kulturních, konferenčních, veletržních a dalších akcí i společností z navazujících technických služeb se týká doba od 1. listopadu loňského roku do letošního 28. února.

Každý zájemce bude moci čerpat max. tři miliony korun. U podnikatelů, kteří si budou nárokovat částku vyšší než 1,5 milionu korun, bude muset pokles tržeb jako nutnou podmínku k získání dotace, ověřit auditor nebo daňový poradce.

4. S jakými programy se podpora COVID 2022 nesmí krýt: Podporu nebude možné čerpat současně s kompenzacemi z titulů COVID Nepokryté náklady - Sektorová podpora, COVID Adventní trhy a COVID Bus pro zájezdové dopravce.

5. S jakými programy se naopak může podpora COVID 2022 krýt: Podporu COVID 2022 je naopak možné kombinovat s kompenzačním bonusem pro živnostníky i programem na podporu zaměstnanosti Antivirus.

6. Kde se mohu dozvědět více informací: Více užitečných informací se lze dozvědět na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), tj. https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/informace-o-koronavirus/covid-2022---sektorova-podpora--266644/.

V Praze dne 4. dubna 2022

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím webu MPO)

Informační panel

27
Květen
2024
Nedoplatky na daních v České republice vzrostly na 110 miliard.

Vážení čtenáři, objem daňových nedoplatků se loni v meziroční komparaci zvýšil o 3,7 miliardy na 110,4 miliardy korun. Je to zhruba stejná částka jako za rok 2018 a asi o dvě miliardy víc než v covidovém roce 2020.

20
Květen
2024
Pro zavedení spotřební daně na tichá vína je podle výzkumu 40 pct občanů České republiky.

Vážení čtenáři, necelých 40 procent Čechů, Moravanů a Slezanů je pro zavedení spotřební daně na tichá vína, podporovat lokální vinaře by chtěli dotacemi.

13
Květen
2024
Ošetřovné by mohli mít i dohodáři a OSVČ.

Vážení čtenáři, milí klienti, ošetřovné by od příštího roku mohli mít i živnostníci a dohodáři s nemocenským pojištěním.

Zobrazit další články