Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2023 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2023 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2023 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Žádosti do programu COVID 2022 bude MPO přijímat od 5. dubna.

Vážení klienti, firmy z vybraných odvětví zasažených protiepidemickými opatřeními budou moci od 5.4. žádat o podporu 500 na zaměstnance a den omezení v programu COVID 2022.

1. Odkdy je možné čerpat podporu: Žádosti bude přijímat ministerstvo průmyslu a obchodu (dále jen MPO“), které program připravilo, do 12. května.

Fin. náhrady budou moci čerpat zájemci, kterým za rozhodné období v komparaci se stejnými měsíci roku 2019, případně přelomu roku 2019 a 2020, klesl obrat alespoň o 50 procent. Na pomoc je připraveno 1,75 miliardy korun.

Příspěvek bude možné získat na zaměstnance v pracovním poměru, tzv. spolupracující osoby a jednatele se smlouvou o výkonu funkce jednatele.

2. Kde je možné čerpat podporu: MPO bude žádosti přijímat prostřednictvím svého on-line informačního systému.

3. Kdo bude moci čerpat podporu:

A. Podnikatelé ve stravovacích službách, vč. cateringu, krátkodobého a rekreačního ubytování, prádelen, cestovních kanceláří a agentur, budou moci o náhrady žádat za období od 1. listopadu do 31. prosince loňského roku.

Jeden žadatel bude moci získat nejvýše 1,5 milionu korun.

B. Pořadatelů sportovních, kulturních, konferenčních, veletržních a dalších akcí i společností z navazujících technických služeb se týká doba od 1. listopadu loňského roku do letošního 28. února.

Každý zájemce bude moci čerpat max. tři miliony korun. U podnikatelů, kteří si budou nárokovat částku vyšší než 1,5 milionu korun, bude muset pokles tržeb jako nutnou podmínku k získání dotace, ověřit auditor nebo daňový poradce.

4. S jakými programy se podpora COVID 2022 nesmí krýt: Podporu nebude možné čerpat současně s kompenzacemi z titulů COVID Nepokryté náklady - Sektorová podpora, COVID Adventní trhy a COVID Bus pro zájezdové dopravce.

5. S jakými programy se naopak může podpora COVID 2022 krýt: Podporu COVID 2022 je naopak možné kombinovat s kompenzačním bonusem pro živnostníky i programem na podporu zaměstnanosti Antivirus.

6. Kde se mohu dozvědět více informací: Více užitečných informací se lze dozvědět na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), tj. https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/informace-o-koronavirus/covid-2022---sektorova-podpora--266644/.

V Praze dne 4. dubna 2022

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím webu MPO)

Informační panel

4
Prosinec
2023
Konsolidační balíček obsahuje i konec podpory luxusních aut.

Vážení klienti, vláda od ledna omezila daňové odpočty u drahých služebních automobilů nad 2 mil. Kč. Podnikatelé tak mají poslední 4 týdny na nákup motorového vozidla s možností odpočtu DPH za stávajících podmínek.

27
Listopad
2023
Přehled nejdůležitějších změn, které přinese od 1. 1. 2024 konsolidační balíček.

Vážení klienti, vzhledem ke skutečnosti, že prezident republiky tento týden podepsal tzv. konsolidační balíček, přineseme v dnešní aktualitě přehled nejdůležitějších změn.

20
Listopad
2023
Reálné mzdy se od vzniku České republiky zvýšily o 141 procent.

Vážení čtenáři, reálné mzdy v ČR se od rozdělení federace do roku 2021 zvýšily o 141 procent.

Zobrazit další články