Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2023 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2023 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2023 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Byly vyhlášeny 3. výzvy u Programů Covid nepokryté náklady a Covid 2021.

Vážení čtenáři, milí klienti, dotační tituly by se zatím měly týkat období od 1. listopadu do 31. prosince.

Nárok na pomoc by měli mít podnikatelé, kteří zaznamenají za rozhodnou dobu pokles obratu nejméně o 30 procent v porovnání se stejným obdobím roku 2019. Programy nebudou mezi sebou slučitelné.

Podnikatel si bude muset vybrat jeden, současně nebude moci čerpat ani kompenzační bonus, který připravilo ministerstvo financí.

1. V COVID Nepokryté náklady by měli mít podnikatelé možnost získat příspěvek na 40 pct nepokrytých fixních nákladů. Jeden žadatel bude moci dostat max. 20 milionů korun.

Záměrem „Výzvy 3 programu Covid – Nepokryté náklady“ je pomoci podnikatelům, jejichž obrat kvůli pandemii koronaviru poklesl během rozhodného období nejméně o 30 % v komparaci se stejným obdobím roku 2019 (případně 2018), s úhradou částí fin. nákladů, které nejsou pokryty příjmy.

Cílem podpory je zabránit zhoršování kapitálové situace podnikatelských subjektů, zvýšit jejich likviditu, zachovat jejich podnikatelskou činnost a poskytnout jim odrazový můstek pro zotavení.

2. V COVID 2021 MPO hovoří o podpoře, která se rovná součinu 300 korun krát počet zaměstnanců v pracovním poměru vyjádřený jako ekvivalent plných pracovních úvazků, krát počet dní v rámci rozhodného období“.

Zmíněná podpora bude určena pro podnikatelské subjekty, kterým v důsledku pandemie onemocnění Covid-19 v rámci jejich podnikání poklesly tržby za srovnávané období oproti srovnávacímu období alespoň o 30 % (pozn. za účetní jednotku)

Za zaměstnance se bude považovat i tzv. spolupracující osoba a také jednatelé se smlouvu o výkonu funkce jednatele. Všichni musejí být přihlášeni k platbě pojistného na České správě sociálního zabezpečení ke konkrétnímu datu, které MPO uvede ve výzvě.

Použité odborné zdroje a další podrobnější literatura:

https://covid.gov.cz/situace/kompenzace/covid-2021,

https://covid.gov.cz/situace/kompenzace/covid-nepokryte-naklady,

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/koronavirus-ministerstvo-prumyslu-a-obchodu-statni-podpora-programy-covid-penize_2111221806_voj.

 

V Praze dne 13. prosince 2021

Mgr. Petr Jezdinský, právník

Informační panel

4
Prosinec
2023
Konsolidační balíček obsahuje i konec podpory luxusních aut.

Vážení klienti, vláda od ledna omezila daňové odpočty u drahých služebních automobilů nad 2 mil. Kč. Podnikatelé tak mají poslední 4 týdny na nákup motorového vozidla s možností odpočtu DPH za stávajících podmínek.

27
Listopad
2023
Přehled nejdůležitějších změn, které přinese od 1. 1. 2024 konsolidační balíček.

Vážení klienti, vzhledem ke skutečnosti, že prezident republiky tento týden podepsal tzv. konsolidační balíček, přineseme v dnešní aktualitě přehled nejdůležitějších změn.

20
Listopad
2023
Reálné mzdy se od vzniku České republiky zvýšily o 141 procent.

Vážení čtenáři, reálné mzdy v ČR se od rozdělení federace do roku 2021 zvýšily o 141 procent.

Zobrazit další články