Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 16.10.2021 silniční daň - záloha na daň za 3. čtvrtletí
  • 20.10.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.10.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za září
Více informací najdete v našem kalendáři

Brigád je letos v létě méně.

Vážení čtenáři, letošní léto je z pohledu nabídky brigád chudší. Ubylo míst v cestovním ruchu, zejména v tradičních místech, kam směřovaly davy zahraničních turistů.

Nepřibývá ani nabídek v zákaznické podpoře, bankovnictví nebo administrativě, většina míst se nachází ve výrobě, skladech a v maloobchodu. Největší zájem panuje o místa v administrativě.

ČTK o tom informoval pracovní portál Profesia.cz. Nabízená hodinová mzda se podle portálu pohybuje mezi 100 a 140 Kč na hodinu, až dvojnásobek se ale dá vydělat ve výrobě nebo skladech u firem, které po uvolnění opatření získaly velké množství zakázek.

Za nižší nabídkou brigád mohou zejména koronavirová opatření, která okleštila kulturní akce i cestovní ruch.

O volná místa se tak přetahuje až trojnásobek zájemců. Podle údajů Profesia.cz tak výrazně vzrostl počet reakcí na nabízené pozice.

Zatímco v roce 2019 se totiž hlásilo na brigádnické místo prodavače v průměru šest až sedm uchazečů, letos to je už takřka dvacet zájemců. O hodně vyšší zájem mají letos lidé také o práci telefonického operátora, pracovníka ve výrobě nebo odborného prodejce.

Firmy ale hledají brigádníky zejména do výroby a skladů. Pokud se týká atraktivity nabízených míst, nabídky firem a zájem brigádníků se aktuálně příliš neprotínají.

Zájemce o přivýdělek lákají administrativní pozice od telefonisty přes referenta až po recepční. Firmy ale hledají spíše sezonní zaměstnance do výroby, automobilového průmyslu a do skladů. Mezi zájemci o brigádu dominují mladí mezi 17 a 24 lety.

Podle dat z Profesia.cz hledají zejména místa za kancelářským stolem, příliš je nepřitahuje těžká fyzická práce v řemeslnických provozech, na polích nebo stavbách. Taktéž je pro ně zajímavé si nejen vydělat, nýbrž také obohatit životopis o relevantní pracovní zkušenost, byť třeba jen několikatýdenní.

 

V Praze dne 17. července 2021

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Profesia.cz a ČTK)

Informační panel

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

4
Říjen
2021
Novela zákona o elektronických komunikacích ovlivní ohledně marketingu život většiny firem v ČR.

Vážení klienti, novela zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích znepříjemní obchodním korporacím život ve dvou aspektech (viz body 1. a 2.).

27
Září
2021
Novela zákona o DPH prodraží drobné zásilky.

Vážení klienti, drobné zásilky do 22 eur ze zemí mimo Evropskou unii (dále jen „EU“) pravděpodobně podraží.

Zobrazit další články