Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 16.10.2021 silniční daň - záloha na daň za 3. čtvrtletí
  • 20.10.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.10.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za září
Více informací najdete v našem kalendáři

Příjemci některých dávek musí od 1. 7. zase dokládat úřadu práce příjmy.

Milí čtenáři, občané, kteří pobírají příspěvek na bydlení, přídavek na děti či mají zvýšení příspěvku na péči, musí od července znovu UP každé tři měsíce dokládat své příjmy a jiné náležitosti.

Úředníci od 1. 7. opětovně začínají vyplácenou podporu pravidelně přehodnocovat. V uplynulých čtvrtletích se tato povinnost kvůli epidemii dočasně zrušila.

Podle statistik ministerstva práce a sociálních věcí vyplácely úřady práce letos v květnu 162.900 příspěvků na bydlení a 245.200 přídavků na dítě. Příspěvek na péči dostávalo 354.500 lidí. Kolik z nich mělo jeho zvýšení, není z dostupných dat jasné.

Občané s přídavkem na děti, příspěvkem na bydlení a zvýšením příspěvku na péči musí úřadům práce pravidelně dokládat své příjmy a další skutečnosti každé tři měsíce. Potřebné dokumenty musí dodat za skončené čtvrtletí do konce prvního měsíce dalšího kvartálu, aktuálně tedy za duben, květen a červen do konce července.

Jestliže by to neudělali, vyplácení pomoci od státu se zastaví. Kdyby pak potvrzení neposkytli do konce daného čtvrtletí, o dávku přijdou. Podklady úředníci přezkoumávají a podle nich výši příspěvků či přídavku upraví.

Pravidelné dokládání příjmů odboural dočasné již třikrát zákon. Kabinet ho prosadil poprvé loni na jaře za první vlny epidemie. Znovu se pak právní norma přijala také loni na podzim a opět letos na jaře.

Opatření mělo bránit šíření nákazy a omezit kontakty klientů s referenty. Mělo též ulevit úřadům práce, které měly výpadek pracovníků. Řada úřednic a úředníků byla totiž na ošetřovném, na nemocenské či v karanténě.

Vedení úřadu už dřív vyzvalo k tomu, aby lidé požadované materiály doručovali raději na dálku. K elektronickému zaslání podkladů, ale i k podání žádostí o dávky či nahlášení nezaměstnanosti je potřeba datová schránka či elektronický podpis.

Bez nich je nutné podklady poslat poštou, nebo donést a potvrdit osobně. K návštěvě je možné se objednat on-line.

V Praze dne 7. 7. 2021

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

4
Říjen
2021
Novela zákona o elektronických komunikacích ovlivní ohledně marketingu život většiny firem v ČR.

Vážení klienti, novela zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích znepříjemní obchodním korporacím život ve dvou aspektech (viz body 1. a 2.).

27
Září
2021
Novela zákona o DPH prodraží drobné zásilky.

Vážení klienti, drobné zásilky do 22 eur ze zemí mimo Evropskou unii (dále jen „EU“) pravděpodobně podraží.

Zobrazit další články