Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 16.10.2021 silniční daň - záloha na daň za 3. čtvrtletí
  • 20.10.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.10.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za září
Více informací najdete v našem kalendáři

Kabinet schválil prodloužení kompenzačního bonusu i na květen.

Milí klienti, kompenzační bonus až 1 000 korun denně pro podnikatele, společníky malých firem nebo zaměstnance na dohodu zasažené vládními omezeními a dopady pandemie se bude vyplácet i za květen.

Na návrh ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) to schválila vláda. Schillerová na twitteru uvedla, že finanční zprávě nic nebrání začít zkraje příštího týdne přijímat žádosti.

Kompenzační bonus vyplácí finanční správa na základě zákona, který zvýšil příspěvek z 500 na 1 000 korun denně pro podnikatele nebo společníky malých firem. Pracovníkům na dohodu zůstává příspěvek 500 Kč denně. Bonus již není navázaný na nouzový stav a podpora je zaměřená na firmy a podnikatele, u kterých klesly v rozhodném období tržby o 50 a více procent. V současnosti finanční správa přijímá žádosti za březen a duben. V pondělí byl poslední termín pro podání žádosti týkající se příspěvku za únor. „Na vládě jsme právě schválili prodloužení kompenzačního bonusu na květen. Nic už tak nebrání finanční správě zkraje příštího týdne přijímat žádosti. To znamená dalších až 31.000 korun pro zasažené podnikatele a dohodáře,“ uvedla Schillerová.

Ministryně po jednání vlády sdělila, že úřad připraví nový aktualizovaný formulář. „Rozhodným srovnávacím obdobím bude duben 2021, který se bude srovnávat s průměrem leden, únor, březen 2020, nebo 2019,“ řekla Schillerová. Kabinet podle ní reaguje na to, že se opatření proti covidu-19 rozvolňují postupně.

Pro prodloužení bonusu již není nutné proti minulosti přijímat novelu zákona, vláda tak může učinit jen svým nařízením. Do pondělí finanční správa vyplatila u nového kompenzačního bonusu pro podnikatele, společníky malých firem nebo pracovníky na dohodu 328.347 žádostí za osm miliard korun.

 

V Praze dne 8. května 2021

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

4
Říjen
2021
Novela zákona o elektronických komunikacích ovlivní ohledně marketingu život většiny firem v ČR.

Vážení klienti, novela zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích znepříjemní obchodním korporacím život ve dvou aspektech (viz body 1. a 2.).

27
Září
2021
Novela zákona o DPH prodraží drobné zásilky.

Vážení klienti, drobné zásilky do 22 eur ze zemí mimo Evropskou unii (dále jen „EU“) pravděpodobně podraží.

Zobrazit další články