Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 16.10.2021 silniční daň - záloha na daň za 3. čtvrtletí
  • 20.10.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.10.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za září
Více informací najdete v našem kalendáři

Kabinet bude jednat o Antiviru v pondělí, hotov je návrh kurzarbeitu.

Vážení čtenáři, vláda by měla o pokračování programu Antivirus jednat toto pondělí.

ČTK to sdělilo ministerstvo práce a sociálních věcí. Jeho šéfka Jana Maláčová (ČSSD) oznámila, že Sněmovna dostala také kompromisní návrh podoby kurzarbeitu. Z Antiviru stát vyplácí příspěvky na mzdy firmám, na které dopadla nařízená omezení kvůli epidemii a koronavirová krize. Program má skončit na konci dubna. Odbory a zaměstnavatelé v pondělí na jednání tripartity žádali, aby se prodloužil do konce června. Na Antivirus má navázat kurzarbeit, který představuje zkrácenou práci, kdy podnik platí lidem za odpracované hodiny a stát jim poskytuje část výdělku za neodpracovaný čas.

„Program Antivirus by měl být i přes postupné rozvolňování epidemiologických opatření prodloužen... Vláda by o dalším pokračování v té podobě, v jaké ho připravilo MPSV, měla jednat příští pondělí,“ uvedlo tiskové oddělení resortu. Neupřesnilo, na jak dlouhou dobu bude Maláčová prodloužení navrhovat a zda bude prosazovat nějaké úpravy podpory.

Z Antiviru stát poskytuje příspěvky na mzdy od loňského 12. března, od vyhlášení prvního nouzového stavu firmám, na které dopadla nařízená omezení proti covidu a koronavirová krize. Příspěvkem A stát proplácí celé mzdy s odvody do 50.000 korun v zavřených provozech a 80 procent náhrady mzdy lidí v karanténě do 39.000 korun. Příspěvkem B dorovnává při omezení výroby a služeb kvůli výpadku poptávky, personálu či surovin 60 procent náhrady mzdy do 29.000 korun. Příspěvky do 12. dubna podle údajů ministerstva práce získalo 72.085 firem na víc než milion zaměstnanců. Stát podnikům vyplatil 37,6 miliardy korun. Kurzarbeit měl původně Antivirus nahradit už loni od listopadu. Vláda se na novele o zaměstnanosti, která kurzarbeitová pravidla upravuje, dlouho nemohla shodnout. Výslednou verzi pak kritizovali odboráři i zaměstnavatelé. Poslanci navrhli desítky změn. Spor pak přetrvával v koalici, proti sobě stály dva ucelenější koaliční návrhy. Maláčová takřka před čtyřmi týdny oznámila shodu, o kompromisním znění se pak ale ještě dál jednalo. „Pozměňovací návrh, na kterém jsme se za ministerstvo práce a sociálních věcí shodli na úrovni koalice a se sociálními partnery, je připraven ve Sněmovně na druhé čtení,“ oznámila ministryně. Návrh předkládá trojice poslanců z ČSSD, ANO a KSČM.

 

V Praze dne 18. dubna 2021

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

4
Říjen
2021
Novela zákona o elektronických komunikacích ovlivní ohledně marketingu život většiny firem v ČR.

Vážení klienti, novela zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích znepříjemní obchodním korporacím život ve dvou aspektech (viz body 1. a 2.).

27
Září
2021
Novela zákona o DPH prodraží drobné zásilky.

Vážení klienti, drobné zásilky do 22 eur ze zemí mimo Evropskou unii (dále jen „EU“) pravděpodobně podraží.

Zobrazit další články