Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 16.10.2021 silniční daň - záloha na daň za 3. čtvrtletí
  • 20.10.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.10.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za září
Více informací najdete v našem kalendáři

Finanční správa včera začala vyplácet žádosti o nový kompenzační bonus.

Milí klienti, počínaje včerejškem začaly finanční úřady napříč ČR vyplácet nový kompenzační bonus ve výši 1 000 Kč denně.

Žádat o něj je možné zpětně od 1. února a zatím nejdéle do 31. března, tedy nejvýše o 59 tisíc korun. Online žádost je dostupná ze stránek Finanční správy nebo na www.mfcr.cz/novy-bonus.

Nový kompenzační bonus je vyplácen za odlišných podmínek a vzniká nově podnikatelům, u kterých došlo ke snížení příjmů z jejich podnikatelské činnosti alespoň o 50 % oproti měsíčnímu průměru za srovnávací období.

„Novým nastavením cílíme na větší okruh žadatelů. Kompenzovat totiž budeme nejen přímé omezení v důsledku vládních nařízení, ale jakýkoliv propad příjmů o více než polovinu, třeba i v důsledku nižší poptávky.“ konstatuje ministryně financí Alena Schillerová.

Podat žádost je stejně jako v loňském roce možné e-mailem, datovou schránkou, poštou či osobně na podatelně. Aktuální novinkou je odeslání online žádosti prostřednictvím nově spuštěného online finančního úřadu dostupného ze stránky www.mojedane.cz.

Výhodou tohoto podání je možnost sledovat, v jaké fázi vyřízení se Vaše žádost nachází. „Nejpohodlnějším způsobem vyplnění žádosti je využití naší webové aplikace, která urychlí zpracování i následné vyplacení bonusu. Umožňuje též automatický výpočet nároku, poněvadž ne všichni žadatelé dosáhnou na maximální částku 1 000 Kč za každý den,“ uvádí generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová. Maximální výplata kompenzačního bonusu je totiž nově zastropována právě do výše reálných měsíčních příjmů žadatele ve vybraném srovnávacím období.

Právní předpis zavádí dvě bonusová období, únor a březen 2021, která nejsou spojena s trváním nouzového stavu. Další bonusová období odpovídající kalendářnímu měsíci může vyhlásit vláda při pokračování restriktivních opatření.

Jestliže si žadatel požádal o původní kompenzační bonus za období od 1. do 15. února 2021, může požádat o nový kompenzační bonus, který mu bude snížen o již vyplacenou částku. Max. možná výše podpory za únor 2021 tak může dosáhnout 28 000 Kč.

V případě osob vykonávajících práci na dohodu o provedení práce či o pracovní činnosti zůstává výše nového kompenzačního bonusu na původní částce 500 Kč denně.

O tuto částku mohou nově při splnění podmínek žádat i podnikatelé a společníci, kteří jsou nemocensky pojištění, a to za každý den, kdy jim byla nařízena izolace či karanténa. Podmínkou je, že již za daný den nejsou příjemci nového kompenzačního bonusu.

 

V Praze dne 17. března 2021

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím webových stránek Ministerstva financí, businessinfo.cz a podnikatel.cz)

Informační panel

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

4
Říjen
2021
Novela zákona o elektronických komunikacích ovlivní ohledně marketingu život většiny firem v ČR.

Vážení klienti, novela zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích znepříjemní obchodním korporacím život ve dvou aspektech (viz body 1. a 2.).

27
Září
2021
Novela zákona o DPH prodraží drobné zásilky.

Vážení klienti, drobné zásilky do 22 eur ze zemí mimo Evropskou unii (dále jen „EU“) pravděpodobně podraží.

Zobrazit další články