Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 20.10.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.10.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za září
  • 25.10.2021 spotřební daň - daňové přiznání za září, daňové přiznání k uplatnění n...
Více informací najdete v našem kalendáři

Podnikatelé v COVID gastro podali ke včerejšku 1 063 žádostí za 166 milionů Kč.

Vážení čtenáři, milí klienti, v programu COVID gastro uzavřené provozovny podnikatelé od pondělí podali 1 063 žádostí za 166 mil. korun.

Rozpracovaných je přitom v systému ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které dotační titul připravilo, 2 666 žádostí. Podnikatelé zasažení v souvislosti s pandemií koronaviru a vládními opatřeními mohou o podporu žádat do 1. března.

Na pomoc vláda vyčlenila 2,5 miliardy korun. Všechny provozovny uzavřené kvůli pandemii koronaviru mají právní nárok na dotaci na každého pracovníka 400 korun za den.

Pomoc může být čerpána i na spolupracující osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a jednatele se smlouvou o výkonu funkce jednatele. Každému provozu bude započítáno tolik dní, kolik musel mít zavřeno, a to v období od loňského 9. října do letošního 10. ledna. Podpora je určena podnikatelům, kteří v důsledku protiepidemických restrikcí zaznamenaly v posledním čtvrtletí loňského roku pokles tržeb v meziroční komparaci min. o 30 procent. Šéf Ministerstva a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) předpokládá, že dotace bude chtít čerpat zhruba 100.000 podnikatelů. Pomoc bude proplácena na náklady a výdaje na provoz a udržení podnikání, tedy na osobní náklady, náklady na materiál, leasing, odpisy, daně a poplatky či splátky úvěrů vzniklé od 1. února loňského roku do letošního 10. ledna.

Žádosti MPO přijímá pouze elektronicky prostřednictvím svého on-line informačního systému. Přes něj je možné žádat i o dotace z dalších programů, např. COVID nájemné.

Kvůli velkému zájmu podnikatelů může podle zjištění ČTK odezva systému trvat delší dobu. Sytém už byl podle MPO posílen a na dalším zvýšení kapacity se intenzivně pracuje. „Nikdo o pomoc v kontextu s koronavirem při splnění potřebných podmínek nepřijde,“ uvedl včera resort na webu.

S proplácením z programu COVID gastro uzavřené provozovny bude moci ministerstvo začít po obdržení notifikace Evropské komise.

 

V Praze dne 20. ledna 2021

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Informační panel

18
Říjen
2021
Vláda by měla pro firmy s výpadkem výroby spustit Antivirus B.

Vážení čtenáři, prve je však nutné jasně vymezit odvětví, do nichž by měla podpora směřovat.

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

4
Říjen
2021
Novela zákona o elektronických komunikacích ovlivní ohledně marketingu život většiny firem v ČR.

Vážení klienti, novela zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích znepříjemní obchodním korporacím život ve dvou aspektech (viz body 1. a 2.).

Zobrazit další články