Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.3.2021 daň z příjmů - čtvrtletní záloha na daň
  • 20.3.2021 daň z příjmů - elektronické podání vyúčtování daně z příjmů ze závisl...
Více informací najdete v našem kalendáři

Podnikatelé v COVID gastro podali ke včerejšku 1 063 žádostí za 166 milionů Kč.

Vážení čtenáři, milí klienti, v programu COVID gastro uzavřené provozovny podnikatelé od pondělí podali 1 063 žádostí za 166 mil. korun.

Rozpracovaných je přitom v systému ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které dotační titul připravilo, 2 666 žádostí. Podnikatelé zasažení v souvislosti s pandemií koronaviru a vládními opatřeními mohou o podporu žádat do 1. března.

Na pomoc vláda vyčlenila 2,5 miliardy korun. Všechny provozovny uzavřené kvůli pandemii koronaviru mají právní nárok na dotaci na každého pracovníka 400 korun za den.

Pomoc může být čerpána i na spolupracující osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a jednatele se smlouvou o výkonu funkce jednatele. Každému provozu bude započítáno tolik dní, kolik musel mít zavřeno, a to v období od loňského 9. října do letošního 10. ledna. Podpora je určena podnikatelům, kteří v důsledku protiepidemických restrikcí zaznamenaly v posledním čtvrtletí loňského roku pokles tržeb v meziroční komparaci min. o 30 procent. Šéf Ministerstva a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) předpokládá, že dotace bude chtít čerpat zhruba 100.000 podnikatelů. Pomoc bude proplácena na náklady a výdaje na provoz a udržení podnikání, tedy na osobní náklady, náklady na materiál, leasing, odpisy, daně a poplatky či splátky úvěrů vzniklé od 1. února loňského roku do letošního 10. ledna.

Žádosti MPO přijímá pouze elektronicky prostřednictvím svého on-line informačního systému. Přes něj je možné žádat i o dotace z dalších programů, např. COVID nájemné.

Kvůli velkému zájmu podnikatelů může podle zjištění ČTK odezva systému trvat delší dobu. Sytém už byl podle MPO posílen a na dalším zvýšení kapacity se intenzivně pracuje. „Nikdo o pomoc v kontextu s koronavirem při splnění potřebných podmínek nepřijde,“ uvedl včera resort na webu.

S proplácením z programu COVID gastro uzavřené provozovny bude moci ministerstvo začít po obdržení notifikace Evropské komise.

 

V Praze dne 20. ledna 2021

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Informační panel

8
Březen
2021
Ministerstvo práce a sociálních věcí aktuálně navrhuje zvýšit krizové ošetřovné ze 70 na 80 pct příjmu.

Vážení čtenáři, MPSV teď navrhuje zvýšit krizové ošetřovné kvůli zavřeným školám ze 70 na 80 procent redukovaného výdělku.

7
Březen
2021
Prezident republiky potvrdil bonus až 370 Kč denně v nařízené karanténě.

Vážení čtenáři, lidé v nařízené karanténě nebo izolaci budou dostávat k nemocenské příspěvek až 370 korun denně.

6
Březen
2021
Finanční správa začala přijímat žádosti o nový zvýšený kompenzační bonus.

Vážení čtenáři, FS začala přijímat žádosti o nový příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 1 000 korun denně pro podnikatele nebo společníky malých firem.

Zobrazit další články