Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.3.2021 daň z příjmů - čtvrtletní záloha na daň
  • 20.3.2021 daň z příjmů - elektronické podání vyúčtování daně z příjmů ze závisl...
Více informací najdete v našem kalendáři

Potravinářské řetězce rozšiřují možnosti platby stravenkami.

Vážení čtenáři, potravinářské řetězce rozšiřují možnosti platby stravenkami. Toto zjištění vyplývá z vyjádření prodejců v anketě ČTK.

ČTK taktéř především od zástupců stravenkových firem zjistila, že neplánují platnost papírových stravenek vydaných před letošním říjnem prodlužovat. Lidé je tak musejí využít do konce roku 2020. Stravenkové společnosti ale předpokládají, že nevyužitých jich zůstane více než v minulých letech. Stravenky jsou nejrozšířenější firemní benefit. Firmy si mohou odečíst 55 procent hodnoty poukázky z daňového základu. Stravenky dostává kolem 1,3 milionu lidí.

V Globusu mohou lidé nově uplatnit stravenky vydávané společnostmi Edenred, Up Česká republika a Sodexo. Nakoupit za ně mohou potraviny a nealkoholické nápoje. „V tuto chvíli není tak velké množství míst, kde lze stravenky uplatnit. Přitom víme, že u nás zákazníci dělají velké nákupy, aby si doma uvařili. Proto jsme se rozhodli k akceptování nebývale vysoké hodnoty stravenek. Z jejich hodnoty můžeme zákazníkům vrátit 20 korun v hotovosti,“ konstatovala mluvčí Globusu Lutfia Volfová.

V prodejnách Lidl mohou zákazníci od 5. října platit stravenkami a stravenkovými kartami Sodexo. Do té doby společnost přijímala jen stravenky Naše stravenka.

Kaufland akceptuje stravenky Naše Stravenka a Ticket Restaurant od Edenred, a to jak v papírové, tak elektronické podobě. V nejbližší době plánuje zavedení dalších druhů stravenek.

 

V Praze dne 28. prosince 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

8
Březen
2021
Ministerstvo práce a sociálních věcí aktuálně navrhuje zvýšit krizové ošetřovné ze 70 na 80 pct příjmu.

Vážení čtenáři, MPSV teď navrhuje zvýšit krizové ošetřovné kvůli zavřeným školám ze 70 na 80 procent redukovaného výdělku.

7
Březen
2021
Prezident republiky potvrdil bonus až 370 Kč denně v nařízené karanténě.

Vážení čtenáři, lidé v nařízené karanténě nebo izolaci budou dostávat k nemocenské příspěvek až 370 korun denně.

6
Březen
2021
Finanční správa začala přijímat žádosti o nový zvýšený kompenzační bonus.

Vážení čtenáři, FS začala přijímat žádosti o nový příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 1 000 korun denně pro podnikatele nebo společníky malých firem.

Zobrazit další články