Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.10.2021 spotřební daň - daňové přiznání za září, daňové přiznání k uplatnění n...
  • 25.10.2021 spotřební daň - splatnost daně za srpen (pouze spotřební daň z lihu)
  • 25.10.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

V České republice narostl počet vyděračských útoků o 69 pct.

Vážení klienti, v ČR vzrostl v posledních třech měsících počet útoků vyděračských programů (ransomware) o 69 procent v komparaci s prvním pololetím.

Nárůst souvisí s koronavirovou epidemií a zvýšení využívání práce z domova. Uvedla to antivirová firma Check Point. Obdobně je na tom např. Švýcarsko s růstem ransomwarových útoků o 71 procent. Ještě větší vlnu zažívají v Německu (růst o 145 pct), ve Španělsku (160 procent) nebo ve Švédsku (250 procent). Naopak v Itálii vzrostl počet vyděračských útoků jen o šest procent a ve Francii o 36 procent. „Ransomware letos bohužel trhá rekordy, což souvisí i s koronavirovou pandemií. Organizace musely rychle zareagovat a umožnit zaměstnancům pracovat z domova, ale v IT systémech to vytvořilo řadu hluchých míst,“ sdělil Pavel Krejčí z Check Pointu. Celosvětově se podle Check Pointu průměrný denní počet ransomwarových útoků v posledních třech měsících zvýšil o 50 procent ve srovnání s první polovinou roku. Procento zdravotnických organizací zasažených ransomwarem se zdvojnásobilo.

Ransomware zašifruje data v systému oběti a za jejich opětovné zpřístupnění požadují kyberzločinci výkupné. Vzhledem ke koronavirové pandemii je každý útok na nemocnice a zdravotnická zařízení kritický a např. v USA je zdravotnictví nejvíce zasaženým sektorem. Hackeři stále častěji nejdříve ukradnou velké množství citlivých informací a poté zašifrují databáze oběti. Následně hrozí zveřejněním těchto informací, pokud nebude zaplaceno výkupné. Na organizace to tak vytváří další tlak, aby splnily požadavky hackerů.

 

V Praze dne 28. prosince 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

25
Říjen
2021
Vláda ČR schválila legislativní novelu snižující DPH u energií na nulu.

Vážení čtenáři, vláda dle ministryně Aleny Schillerové schválila novelu zákona, která od 1. 1. příštího roku umožní snížit u elektřiny a plynu sazbu DPH na nulu, a to na celý nadcházející rok.

18
Říjen
2021
Vláda by měla pro firmy s výpadkem výroby spustit Antivirus B.

Vážení čtenáři, prve je však nutné jasně vymezit odvětví, do nichž by měla podpora směřovat.

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

Zobrazit další články