Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 27.2.2021 spotřební daň - daňové přiznání za leden, daňové přiznání k uplatnění ...
  • 27.2.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
  • 28.2.2021 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

V České republice narostl počet vyděračských útoků o 69 pct.

Vážení klienti, v ČR vzrostl v posledních třech měsících počet útoků vyděračských programů (ransomware) o 69 procent v komparaci s prvním pololetím.

Nárůst souvisí s koronavirovou epidemií a zvýšení využívání práce z domova. Uvedla to antivirová firma Check Point. Obdobně je na tom např. Švýcarsko s růstem ransomwarových útoků o 71 procent. Ještě větší vlnu zažívají v Německu (růst o 145 pct), ve Španělsku (160 procent) nebo ve Švédsku (250 procent). Naopak v Itálii vzrostl počet vyděračských útoků jen o šest procent a ve Francii o 36 procent. „Ransomware letos bohužel trhá rekordy, což souvisí i s koronavirovou pandemií. Organizace musely rychle zareagovat a umožnit zaměstnancům pracovat z domova, ale v IT systémech to vytvořilo řadu hluchých míst,“ sdělil Pavel Krejčí z Check Pointu. Celosvětově se podle Check Pointu průměrný denní počet ransomwarových útoků v posledních třech měsících zvýšil o 50 procent ve srovnání s první polovinou roku. Procento zdravotnických organizací zasažených ransomwarem se zdvojnásobilo.

Ransomware zašifruje data v systému oběti a za jejich opětovné zpřístupnění požadují kyberzločinci výkupné. Vzhledem ke koronavirové pandemii je každý útok na nemocnice a zdravotnická zařízení kritický a např. v USA je zdravotnictví nejvíce zasaženým sektorem. Hackeři stále častěji nejdříve ukradnou velké množství citlivých informací a poté zašifrují databáze oběti. Následně hrozí zveřejněním těchto informací, pokud nebude zaplaceno výkupné. Na organizace to tak vytváří další tlak, aby splnily požadavky hackerů.

 

V Praze dne 28. prosince 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

26
Únor
2021
Koronavirový příspěvek podnikatelským subjektům se zdvojnásobí až na 1 000 korun.

Vážení klienti, příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1 000 korun denně.

25
Únor
2021
Až polovina lidí v České republice bere měsíčně pod 29.000 Kč čistého.

Vážení klienti, polovina lidí v ČR bere měsíčně méně než 29.000 Kč čistého.

24
Únor
2021
Podnikání přerušilo v lednu 25.534 OSVČ.

Vážení klienti, podnikatelské aktivity pozastavilo v lednu rekordních 25.534 živnostníků, což je o 50 pct víc než před rokem a nejvíce v historii ČR.

Zobrazit další články