Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.10.2021 spotřební daň - daňové přiznání za září, daňové přiznání k uplatnění n...
  • 25.10.2021 spotřební daň - splatnost daně za srpen (pouze spotřební daň z lihu)
  • 25.10.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Vláda příští týden projedná prodloužení programu Antivirus.

Vážení čtenáři, vláda projedná příští týden prodloužení programu Antivirus s příspěvky na mzdy pro firmy, na něž dopadla nařízená omezení a koronavirová krize.

Kabinet bude ještě diskutovat o tom, o kolik měsíců by se mělo poskytování podpory prodloužit. Po jednání tripartity to včera řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) může podle stanovených podmínek Evropské unie program fungovat nejvýš rok, tedy max. do konce března. „Vláda příští pondělí projedná prodloužení programu Antivirus. Uvidíme o kolik měsíců, je to otázka k široké debatě,“ uvedl Babiš. Ministerstvo práce a sociálních věcí tento týden podle Maláčové dokončí zevrubnou analýzu, které sektory a kolik peněz z programu čerpají. „Program Antivirus může podle dočasného rámce EU fungovat maximálně rok, tedy do konce března. Tím je dán rámec prodloužení,“ konstatovala ministryně. Doplnila, že Sněmovna by tento týden mohla pokračovat v projednávání návrhu legislativní novely s pravidly dlouhodobého kurzarbeitu. Maláčová hodlá usilovat o zkrácení lhůt, aby před svátky mohl novelu dostat Senát.

Kurzarbeit představuje zkrácenou práci, kdy podnik platí občanům za odpracované hodiny a stát jim poskytuje část finančního výdělku za neodpracovaný čas. Vláda plánovala opatření původně od listopadu, nedokázala se na něm ale shodnout. Termín zavedení odsunula na leden a do konce roku prodloužila program Antivirus. Výsledný vládní model kritizovali zaměstnavatelé, odbory i někteří národohospodáři, poslanci k němu navrhli desítky změn. MPSV připravilo ucelený návrh změn.

 

V Praze dne 15. prosince 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

25
Říjen
2021
Vláda ČR schválila legislativní novelu snižující DPH u energií na nulu.

Vážení čtenáři, vláda dle ministryně Aleny Schillerové schválila novelu zákona, která od 1. 1. příštího roku umožní snížit u elektřiny a plynu sazbu DPH na nulu, a to na celý nadcházející rok.

18
Říjen
2021
Vláda by měla pro firmy s výpadkem výroby spustit Antivirus B.

Vážení čtenáři, prve je však nutné jasně vymezit odvětví, do nichž by měla podpora směřovat.

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

Zobrazit další články