Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 27.2.2021 spotřební daň - daňové přiznání za leden, daňové přiznání k uplatnění ...
  • 27.2.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
  • 28.2.2021 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Vláda příští týden projedná prodloužení programu Antivirus.

Vážení čtenáři, vláda projedná příští týden prodloužení programu Antivirus s příspěvky na mzdy pro firmy, na něž dopadla nařízená omezení a koronavirová krize.

Kabinet bude ještě diskutovat o tom, o kolik měsíců by se mělo poskytování podpory prodloužit. Po jednání tripartity to včera řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) může podle stanovených podmínek Evropské unie program fungovat nejvýš rok, tedy max. do konce března. „Vláda příští pondělí projedná prodloužení programu Antivirus. Uvidíme o kolik měsíců, je to otázka k široké debatě,“ uvedl Babiš. Ministerstvo práce a sociálních věcí tento týden podle Maláčové dokončí zevrubnou analýzu, které sektory a kolik peněz z programu čerpají. „Program Antivirus může podle dočasného rámce EU fungovat maximálně rok, tedy do konce března. Tím je dán rámec prodloužení,“ konstatovala ministryně. Doplnila, že Sněmovna by tento týden mohla pokračovat v projednávání návrhu legislativní novely s pravidly dlouhodobého kurzarbeitu. Maláčová hodlá usilovat o zkrácení lhůt, aby před svátky mohl novelu dostat Senát.

Kurzarbeit představuje zkrácenou práci, kdy podnik platí občanům za odpracované hodiny a stát jim poskytuje část finančního výdělku za neodpracovaný čas. Vláda plánovala opatření původně od listopadu, nedokázala se na něm ale shodnout. Termín zavedení odsunula na leden a do konce roku prodloužila program Antivirus. Výsledný vládní model kritizovali zaměstnavatelé, odbory i někteří národohospodáři, poslanci k němu navrhli desítky změn. MPSV připravilo ucelený návrh změn.

 

V Praze dne 15. prosince 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

26
Únor
2021
Koronavirový příspěvek podnikatelským subjektům se zdvojnásobí až na 1 000 korun.

Vážení klienti, příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1 000 korun denně.

25
Únor
2021
Až polovina lidí v České republice bere měsíčně pod 29.000 Kč čistého.

Vážení klienti, polovina lidí v ČR bere měsíčně méně než 29.000 Kč čistého.

24
Únor
2021
Podnikání přerušilo v lednu 25.534 OSVČ.

Vážení klienti, podnikatelské aktivity pozastavilo v lednu rekordních 25.534 živnostníků, což je o 50 pct víc než před rokem a nejvíce v historii ČR.

Zobrazit další články