Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 20.10.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.10.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za září
  • 25.10.2021 spotřební daň - daňové přiznání za září, daňové přiznání k uplatnění n...
Více informací najdete v našem kalendáři

Podnikatelské subjekty budou po pandemii využívat práci z domova více než dříve.

Vážení čtenáři, firmy budou i po konci pandemie využívat práci z domova více než před začátkem nákazy.

Shodli se na tom odborníci oslovení ČTK. Zaměstnanci se v řadě profesí podle nich nevrátí zpět do kanceláře, ale do nového typu práce, kde částečná práce z domova, větší flexibilita a práce „odkudkoliv“ bude normální součástí pracovního života. Práce na home office je efektivnější, ale lidem chybí osobní kontakt, konstatovali taktéž ve shodě odborníci.

„Firmy se už nikdy nevrátí k plné práci z kanceláře. Do budoucna to bude spíše o nějakém hybridním mobilu, tedy někdo stále v kanceláři, někdo stále z domova, většina částečně z domova, částečně z kanceláře,“ řekla ČTK vedoucí partnerka týmu poradenství v oblasti lidských zdrojů v EY Martina Kneiflová. Firmy se podle ní musí naučit v takovém režimu fungovat. Pokud to rozumně naplánují, mohou v důsledku nového nastavení ušetřit náklady, dodala.

V Raiffeisenbank se práce z domova již stala standardem. „Předpokládáme, že zhruba 30 procent zaměstnanců centrály bude v budoucnu pracovat z domova s tím, že se budou střídat tak, aby vždy nějaký čas trávili i v kanceláři,“ uvedla mluvčí banky Petra Kopecká. Práce z domova se podle ní neprojevila negativně na konkrétních ukazatelích výkonnosti. „Zaměstnanci nám v interním výzkumu sdělili, že jsou s možností pracovat z domova velice spokojeni a stojí o to, abychom tuto možnost zachovali. Redukce kancelářských prostor na centrále a přechod na pravidelnou práci z domova přinese úsporu v řádech desítek milionů korun,“ poznamenala.

Ředitelka lidských zdrojů ve společnosti Schneider Electric Ida Ročňáková míní, že jeden systém nevyhovuje všem, v práci s lidmi se nevyplácí paušalizovat. Pracovat pouze na home office může mít podle ní úskalí v tom, že většina lidí po nějakém čase ztrácí přímý kontakt s firmou. Necítí tak puls firemního dění, ztrácí komunikační návyky a v konečném důsledku může přijít i pokles produktivity, třeba kvůli nevyhovujícím podmínkám. Pokud by měli lidé možnost volby, na 48 procent z nich by podle interního průzkumu firmy sáhlo po tzv. hybridním modelu, tj. po kombinaci práce z domova a v kanceláři, a to zhruba v poměru půl na půl. A tento poměr nebude daleko od reality i ve zbytku populace, doplnila.

 

V Praze dne 14. prosince 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Informační panel

18
Říjen
2021
Vláda by měla pro firmy s výpadkem výroby spustit Antivirus B.

Vážení čtenáři, prve je však nutné jasně vymezit odvětví, do nichž by měla podpora směřovat.

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

4
Říjen
2021
Novela zákona o elektronických komunikacích ovlivní ohledně marketingu život většiny firem v ČR.

Vážení klienti, novela zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích znepříjemní obchodním korporacím život ve dvou aspektech (viz body 1. a 2.).

Zobrazit další články