Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.10.2021 spotřební daň - daňové přiznání za září, daňové přiznání k uplatnění n...
  • 25.10.2021 spotřební daň - splatnost daně za srpen (pouze spotřební daň z lihu)
  • 25.10.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

COVID školy v přírodě je prý velký úspěch.

Vážení čtenáři, schválení programu COVID školy v přírodě považuje Asociace dětské rekreace za úspěch, příspěvek 27 pct z nasmlouvaných a neuskutečněných pobytů pro rekreační zařízení je velkorysý.

ČTK to řekl místopředseda asociace Roman Houška. Subvence by podle něj mohla mj. přispět k zahájení sběru statistických dat o rekreačních zařízeních pro děti, která chybějí. Asociace podle Houšky de facto schválený program navrhla. Scházejí však podrobnější data o poskytovatelích ubytování pro školy v přírodě, není tak možné podle něj říct, zda bude vyčleněná suma 65 milionů korun dostačující pro všechny. Asociace dětské rekreace, která v souvislosti s vypuknutím pandemie koronaviru začala sdružovat podnikatele z tohoto odvětví, má zhruba 200 členů z řad provozovatelů ubytování.

Ty by podle Houšky schválená pomoc měla uspokojit. Kvůli chybějícím statistickým údajům ale nelze podle něj určit, jaký podíl z trhu na tento počet připadá. V celkovém důsledku bude i tato pomoc podle Houšky pouze „slabou náplastí“. Na jaro totiž neexistují žádné objednávky. Dá se očekávat, že situace se nezlepší a minimálně nadcházející jaro bude pro pořadatele dětské rekreace velmi náročné, sdělil. Vyjma spuštění sledování této části trhu podle něj podnikatelé z oboru volají rovněž po závažnější certifikaci tak, aby nebyla jen pro hotely, ale také další typy ubytování.

Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) letos na školy v přírodě kvůli protipandemickým opatřením nevyjelo 110.000 z obvyklých 220.000 dětí. Znamená to podle ní více než třetinu příjmů škol v přírodě.

Výše podpory z programu COVID školy v přírodě se bude týkat neuskutečněných pobytů od 25. května do 29. června. Podpora je určena provozovatelům ubytovacích zařízení, kteří poskytují ubytovací služby na živnostenské oprávnění na ubytovací nebo hostinské služby. Pomoc bude vyplácena jen na podkladě doložených smluv nebo objednávek.

 

V Praze dne 30. listopadu 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

25
Říjen
2021
Vláda ČR schválila legislativní novelu snižující DPH u energií na nulu.

Vážení čtenáři, vláda dle ministryně Aleny Schillerové schválila novelu zákona, která od 1. 1. příštího roku umožní snížit u elektřiny a plynu sazbu DPH na nulu, a to na celý nadcházející rok.

18
Říjen
2021
Vláda by měla pro firmy s výpadkem výroby spustit Antivirus B.

Vážení čtenáři, prve je však nutné jasně vymezit odvětví, do nichž by měla podpora směřovat.

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

Zobrazit další články