Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 24.1.2021 spotřební daň - splatnost daně za listopad (pouze spotřební daň z lih...
  • 25.1.2021 spotřební daň - daňové přiznání za prosinec
  • 25.1.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

COVID školy v přírodě je prý velký úspěch.

Vážení čtenáři, schválení programu COVID školy v přírodě považuje Asociace dětské rekreace za úspěch, příspěvek 27 pct z nasmlouvaných a neuskutečněných pobytů pro rekreační zařízení je velkorysý.

ČTK to řekl místopředseda asociace Roman Houška. Subvence by podle něj mohla mj. přispět k zahájení sběru statistických dat o rekreačních zařízeních pro děti, která chybějí. Asociace podle Houšky de facto schválený program navrhla. Scházejí však podrobnější data o poskytovatelích ubytování pro školy v přírodě, není tak možné podle něj říct, zda bude vyčleněná suma 65 milionů korun dostačující pro všechny. Asociace dětské rekreace, která v souvislosti s vypuknutím pandemie koronaviru začala sdružovat podnikatele z tohoto odvětví, má zhruba 200 členů z řad provozovatelů ubytování.

Ty by podle Houšky schválená pomoc měla uspokojit. Kvůli chybějícím statistickým údajům ale nelze podle něj určit, jaký podíl z trhu na tento počet připadá. V celkovém důsledku bude i tato pomoc podle Houšky pouze „slabou náplastí“. Na jaro totiž neexistují žádné objednávky. Dá se očekávat, že situace se nezlepší a minimálně nadcházející jaro bude pro pořadatele dětské rekreace velmi náročné, sdělil. Vyjma spuštění sledování této části trhu podle něj podnikatelé z oboru volají rovněž po závažnější certifikaci tak, aby nebyla jen pro hotely, ale také další typy ubytování.

Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) letos na školy v přírodě kvůli protipandemickým opatřením nevyjelo 110.000 z obvyklých 220.000 dětí. Znamená to podle ní více než třetinu příjmů škol v přírodě.

Výše podpory z programu COVID školy v přírodě se bude týkat neuskutečněných pobytů od 25. května do 29. června. Podpora je určena provozovatelům ubytovacích zařízení, kteří poskytují ubytovací služby na živnostenské oprávnění na ubytovací nebo hostinské služby. Pomoc bude vyplácena jen na podkladě doložených smluv nebo objednávek.

 

V Praze dne 30. listopadu 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

22
Leden
2021
Příjem žádostí do druhé výzvy COVID nájemné bude až do 29. 1. 2021.

Vážení čtenáři, MPO prodloužilo příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné do 29. ledna. Původně měl končit ve čtvrtek.

21
Leden
2021
Vláda schválila novelu zákona o kompenzačním bonusu.

Milí klienti, na svém jednání v pondělí 18.1. vláda schválila novelu zákona č. 461/2020 Sb., o kompenzačním bonusu, díky níž budou moci čerpat příspěvek ve výši 500 korun denně, tzv. kompenzační bonus, i podnikatelé v úpadku, a to ex post.

21
Leden
2021
Živnostníci mají dnes poslední možnost požádat o ošetřovné za listopad.

Vážení klienti, milí čtenáři, příjem žádostí totiž končí ve 23:59 hod.

Zobrazit další články