Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.3.2021 daň z příjmů - čtvrtletní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví.

Vážení čtenáři, žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích.

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo druhou výzvu programu COVID nájemné v polovině října v souvislosti s postupným zpřísňováním opatření proti koronaviru. Stát prostřednictvím programu přispěje za červenec, srpen a září 50 procenty na nájem. Proti jarní výzvě programu odpadla podmínka slevy 30 pct od pronajímatele. Stále ale platí to, že při podání žádosti musí zájemce o dotaci doložit uhrazení alespoň poloviny nájemného. Maximální suma, o kterou je možné žádat, činí deset milionů korun. Podpory z první a druhé výzvy se nesčítají. Na program se ale vztahuje tzv. dočasný rámec stanovený Evropskou komisí. Jde o maximální sumu, kterou může jeden žadatel získat z veřejné podpory. Její výše byla stanovena na 800.000 eur (asi 21 milionů Kč). Do dočasného rámce spadají programy COVID ubytování či COVID lázně.

MPO žádosti o příspěvek na nájem přijímá od 21. října, program bude otevřený do 21. ledna. Vláda minulý týden s prvním rozšířením okruhu žadatelů zvýšila sumu na tři miliardy korun. V České republice od 22. října platí zákaz maloobchodního prodeje a služeb. Výjimku představují potraviny, drogerie, lékárny nebo květinářství.

 

V Praze dne 3. listopadu 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Informační panel

2
Březen
2021
Cena nejvýhodnější stravenky letos činí 137 Kč.

Milí klienti, cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele činí letos 137 korun, což je o šest Kč více než loni.

1
Březen
2021
Stát loni vybral na daních o šest procent méně.

Vážení čtenáři, celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni poklesly meziročně o 5,7 procenta, tj. tedy o 61 miliard, na 1,015 bilionu korun.

28
Únor
2021
FS dnes spustí on-line služby pro veřejnost.

Vážení čtenáři, milí klienti, Finanční správa dnes odpoledne spustí v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost.

Zobrazit další články