Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2020 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2020 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví.

Vážení čtenáři, žádat o dotaci na komerční nájem budou moci i prodejci nábytku, koberců, sázkové kanceláře nebo někteří prodejci v tržnicích.

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo druhou výzvu programu COVID nájemné v polovině října v souvislosti s postupným zpřísňováním opatření proti koronaviru. Stát prostřednictvím programu přispěje za červenec, srpen a září 50 procenty na nájem. Proti jarní výzvě programu odpadla podmínka slevy 30 pct od pronajímatele. Stále ale platí to, že při podání žádosti musí zájemce o dotaci doložit uhrazení alespoň poloviny nájemného. Maximální suma, o kterou je možné žádat, činí deset milionů korun. Podpory z první a druhé výzvy se nesčítají. Na program se ale vztahuje tzv. dočasný rámec stanovený Evropskou komisí. Jde o maximální sumu, kterou může jeden žadatel získat z veřejné podpory. Její výše byla stanovena na 800.000 eur (asi 21 milionů Kč). Do dočasného rámce spadají programy COVID ubytování či COVID lázně.

MPO žádosti o příspěvek na nájem přijímá od 21. října, program bude otevřený do 21. ledna. Vláda minulý týden s prvním rozšířením okruhu žadatelů zvýšila sumu na tři miliardy korun. V České republice od 22. října platí zákaz maloobchodního prodeje a služeb. Výjimku představují potraviny, drogerie, lékárny nebo květinářství.

 

V Praze dne 3. listopadu 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Informační panel

5
Prosinec
2020
Daňoví experti kritizují přijetí daňových změn těsně před koncem roku.

Vážení klienti, daňovým odborníkům se nelíbí, že změny daní v rámci daňového balíčku byly přijaty až na poslední chvíli před koncem roku, a porušují tak snahu o předvídatelné a stabilní daňové prostředí.

4
Prosinec
2020
Živnostníci budou zřejmě dostávat kompenzační bonus i finanční prostředky z Antiviru.

Vážení klienti, živnostníci s nárokem na tzv. kompenzační bonus by podle Senátu měli dostávat peníze i z programu Antivirus, obdobně jako při jarní vlně epidemie koronaviru.

3
Prosinec
2020
Z domova může pracovat až třetina Čechů, Moravanů a Slezanů.

Vážení čtenáři, přibližně třetina českých zaměstnanců by mohla pracovat z domova.

Zobrazit další články