Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 27.2.2021 spotřební daň - daňové přiznání za leden, daňové přiznání k uplatnění ...
  • 27.2.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
  • 28.2.2021 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Senát zítra zřejmě hladce schválí odklad EET až do roku 2022.

Vážení klienti, Senát asi hladce schválí další odklad elektronické evidence tržeb (EET), tentokrát až do roku 2022. Doporučil mu to včera jednohlasně jeho hospodářský výbor.

ČTK to po jednání výboru sdělil předseda senátorů ANO Jaroslav Větrovský. Dvouletý odklad EET dle odborníků de facto znamená konec tohoto projektu. Přímé zrušení EET na rozdíl od opozičních poslanců žádný ze senátorů nepožadoval, uvedl Větrovský.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu národního hospodářství a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) věří, že EET bude obnoveno. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Odklad evidence, o němž má Senát rozhodnout ve čtvrtek, se bude týkat nejen stávajících oborů, nýbrž i spuštění poslední fáze EET pro obory, které dosud tržby neevidovaly. Jde např. o řemeslníky, lékaře, taxikáře, účetní nebo advokáty. Původně měla být poslední fáze spuštěna letos 1. května. Žádný podnikatel aktuálně nemusí evidovat své tržby a úřady tuto povinnost ani nekontrolují. Podnikatelé ale mohou tržby evidovat nadále dobrovolně.

 

V Praze dne 28. října 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

26
Únor
2021
Koronavirový příspěvek podnikatelským subjektům se zdvojnásobí až na 1 000 korun.

Vážení klienti, příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1 000 korun denně.

25
Únor
2021
Až polovina lidí v České republice bere měsíčně pod 29.000 Kč čistého.

Vážení klienti, polovina lidí v ČR bere měsíčně méně než 29.000 Kč čistého.

24
Únor
2021
Podnikání přerušilo v lednu 25.534 OSVČ.

Vážení klienti, podnikatelské aktivity pozastavilo v lednu rekordních 25.534 živnostníků, což je o 50 pct víc než před rokem a nejvíce v historii ČR.

Zobrazit další články