Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2020 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2020 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Senát zítra zřejmě hladce schválí odklad EET až do roku 2022.

Vážení klienti, Senát asi hladce schválí další odklad elektronické evidence tržeb (EET), tentokrát až do roku 2022. Doporučil mu to včera jednohlasně jeho hospodářský výbor.

ČTK to po jednání výboru sdělil předseda senátorů ANO Jaroslav Větrovský. Dvouletý odklad EET dle odborníků de facto znamená konec tohoto projektu. Přímé zrušení EET na rozdíl od opozičních poslanců žádný ze senátorů nepožadoval, uvedl Větrovský.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu národního hospodářství a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) věří, že EET bude obnoveno. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Odklad evidence, o němž má Senát rozhodnout ve čtvrtek, se bude týkat nejen stávajících oborů, nýbrž i spuštění poslední fáze EET pro obory, které dosud tržby neevidovaly. Jde např. o řemeslníky, lékaře, taxikáře, účetní nebo advokáty. Původně měla být poslední fáze spuštěna letos 1. května. Žádný podnikatel aktuálně nemusí evidovat své tržby a úřady tuto povinnost ani nekontrolují. Podnikatelé ale mohou tržby evidovat nadále dobrovolně.

 

V Praze dne 28. října 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

5
Prosinec
2020
Daňoví experti kritizují přijetí daňových změn těsně před koncem roku.

Vážení klienti, daňovým odborníkům se nelíbí, že změny daní v rámci daňového balíčku byly přijaty až na poslední chvíli před koncem roku, a porušují tak snahu o předvídatelné a stabilní daňové prostředí.

4
Prosinec
2020
Živnostníci budou zřejmě dostávat kompenzační bonus i finanční prostředky z Antiviru.

Vážení klienti, živnostníci s nárokem na tzv. kompenzační bonus by podle Senátu měli dostávat peníze i z programu Antivirus, obdobně jako při jarní vlně epidemie koronaviru.

3
Prosinec
2020
Z domova může pracovat až třetina Čechů, Moravanů a Slezanů.

Vážení čtenáři, přibližně třetina českých zaměstnanců by mohla pracovat z domova.

Zobrazit další články