Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2020 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2020 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Stravenkové firmy zvažují podporu restaurací, dál odmítají i paušál.

Vážení čtenáři, stravenkové společnosti, které ČTK oslovila, zvažují další podporu restaurací formou snížení nebo odpuštění poplatků.

Vyzvali je k tomu představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Asociace malých a středních podniků a živnostníků (ASMP). Stravenkové firmy znovu odmítly zavedení tzv. stravenkového paušálu od počátku příštího roku. Bude to mít negativní dopad na obrat stravovacích zařízení, uvedli jejich zástupci. Svaz a asociace upozornily na špatný stav gastronomického odvětví. Zcela zavřená je podle nich třetina restaurací a tento počet dramaticky roste. Práci v odvětví tak ztratily tisíce lidí a každý den přibývají další, uvedly. Stravenkové a rozvážkové firmy vyzvaly k přehodnocení stávajících podmínek. Stravenkové společnosti by podle nich měly alespoň do konce června příštího roku snížit restauracím účtované poplatky.

„Výzva k odpuštění poplatků je pro nás zpráva, kterou budeme v následujících hodinách a dnech diskutovat stejně jako další formy pomoci, kterou poskytujeme restauracím dlouhodobě nebo aktuálně,“ sdělil generální ředitel Sodexo Benefity Daniel Čapek. Jeho firma např. propaguje u uživatelů stravenek podniky, které zavedly výdejní okénka či rozvoz. Po uvolnění opatření restauratérům nabídne bezúročné půjčky. Na jaře podle něj možnosti využilo 100 restaurací, kterým Sodexo poskytlo 4,5 milionu korun, řekl. Strávníky budou také znovu nabádat, aby obědvali v restauracích.

Stravenkové firmy tvrdí, že stravenkový paušál sníží ochotu občanů stravovat se pravidelně v restauracích a zvýší cenu poledních menu. Restaurace společně s jídelnami kvůli paušálu mohou ztratit až 35 miliard korun. Paušál navrhlo ministerstvo financí jako alternativu ke stravenkám. Lidé by místo poukázek dostávali hotové peníze. Návrh na něj v rámci vládního daňového balíčku by měla příští týden projednat Poslanecká sněmovna ve druhém čtení.

 

V Praze dne 20. října 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Informační panel

5
Prosinec
2020
Daňoví experti kritizují přijetí daňových změn těsně před koncem roku.

Vážení klienti, daňovým odborníkům se nelíbí, že změny daní v rámci daňového balíčku byly přijaty až na poslední chvíli před koncem roku, a porušují tak snahu o předvídatelné a stabilní daňové prostředí.

4
Prosinec
2020
Živnostníci budou zřejmě dostávat kompenzační bonus i finanční prostředky z Antiviru.

Vážení klienti, živnostníci s nárokem na tzv. kompenzační bonus by podle Senátu měli dostávat peníze i z programu Antivirus, obdobně jako při jarní vlně epidemie koronaviru.

3
Prosinec
2020
Z domova může pracovat až třetina Čechů, Moravanů a Slezanů.

Vážení čtenáři, přibližně třetina českých zaměstnanců by mohla pracovat z domova.

Zobrazit další články