Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.3.2021 daň z příjmů - čtvrtletní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Stravenkové firmy zvažují podporu restaurací, dál odmítají i paušál.

Vážení čtenáři, stravenkové společnosti, které ČTK oslovila, zvažují další podporu restaurací formou snížení nebo odpuštění poplatků.

Vyzvali je k tomu představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Asociace malých a středních podniků a živnostníků (ASMP). Stravenkové firmy znovu odmítly zavedení tzv. stravenkového paušálu od počátku příštího roku. Bude to mít negativní dopad na obrat stravovacích zařízení, uvedli jejich zástupci. Svaz a asociace upozornily na špatný stav gastronomického odvětví. Zcela zavřená je podle nich třetina restaurací a tento počet dramaticky roste. Práci v odvětví tak ztratily tisíce lidí a každý den přibývají další, uvedly. Stravenkové a rozvážkové firmy vyzvaly k přehodnocení stávajících podmínek. Stravenkové společnosti by podle nich měly alespoň do konce června příštího roku snížit restauracím účtované poplatky.

„Výzva k odpuštění poplatků je pro nás zpráva, kterou budeme v následujících hodinách a dnech diskutovat stejně jako další formy pomoci, kterou poskytujeme restauracím dlouhodobě nebo aktuálně,“ sdělil generální ředitel Sodexo Benefity Daniel Čapek. Jeho firma např. propaguje u uživatelů stravenek podniky, které zavedly výdejní okénka či rozvoz. Po uvolnění opatření restauratérům nabídne bezúročné půjčky. Na jaře podle něj možnosti využilo 100 restaurací, kterým Sodexo poskytlo 4,5 milionu korun, řekl. Strávníky budou také znovu nabádat, aby obědvali v restauracích.

Stravenkové firmy tvrdí, že stravenkový paušál sníží ochotu občanů stravovat se pravidelně v restauracích a zvýší cenu poledních menu. Restaurace společně s jídelnami kvůli paušálu mohou ztratit až 35 miliard korun. Paušál navrhlo ministerstvo financí jako alternativu ke stravenkám. Lidé by místo poukázek dostávali hotové peníze. Návrh na něj v rámci vládního daňového balíčku by měla příští týden projednat Poslanecká sněmovna ve druhém čtení.

 

V Praze dne 20. října 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Informační panel

2
Březen
2021
Cena nejvýhodnější stravenky letos činí 137 Kč.

Milí klienti, cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele činí letos 137 korun, což je o šest Kč více než loni.

1
Březen
2021
Stát loni vybral na daních o šest procent méně.

Vážení čtenáři, celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni poklesly meziročně o 5,7 procenta, tj. tedy o 61 miliard, na 1,015 bilionu korun.

28
Únor
2021
FS dnes spustí on-line služby pro veřejnost.

Vážení čtenáři, milí klienti, Finanční správa dnes odpoledne spustí v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost.

Zobrazit další články