Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 20.10.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.10.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za září
  • 25.10.2021 spotřební daň - daňové přiznání za září, daňové přiznání k uplatnění n...
Více informací najdete v našem kalendáři

Stravenkové firmy zvažují podporu restaurací, dál odmítají i paušál.

Vážení čtenáři, stravenkové společnosti, které ČTK oslovila, zvažují další podporu restaurací formou snížení nebo odpuštění poplatků.

Vyzvali je k tomu představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Asociace malých a středních podniků a živnostníků (ASMP). Stravenkové firmy znovu odmítly zavedení tzv. stravenkového paušálu od počátku příštího roku. Bude to mít negativní dopad na obrat stravovacích zařízení, uvedli jejich zástupci. Svaz a asociace upozornily na špatný stav gastronomického odvětví. Zcela zavřená je podle nich třetina restaurací a tento počet dramaticky roste. Práci v odvětví tak ztratily tisíce lidí a každý den přibývají další, uvedly. Stravenkové a rozvážkové firmy vyzvaly k přehodnocení stávajících podmínek. Stravenkové společnosti by podle nich měly alespoň do konce června příštího roku snížit restauracím účtované poplatky.

„Výzva k odpuštění poplatků je pro nás zpráva, kterou budeme v následujících hodinách a dnech diskutovat stejně jako další formy pomoci, kterou poskytujeme restauracím dlouhodobě nebo aktuálně,“ sdělil generální ředitel Sodexo Benefity Daniel Čapek. Jeho firma např. propaguje u uživatelů stravenek podniky, které zavedly výdejní okénka či rozvoz. Po uvolnění opatření restauratérům nabídne bezúročné půjčky. Na jaře podle něj možnosti využilo 100 restaurací, kterým Sodexo poskytlo 4,5 milionu korun, řekl. Strávníky budou také znovu nabádat, aby obědvali v restauracích.

Stravenkové firmy tvrdí, že stravenkový paušál sníží ochotu občanů stravovat se pravidelně v restauracích a zvýší cenu poledních menu. Restaurace společně s jídelnami kvůli paušálu mohou ztratit až 35 miliard korun. Paušál navrhlo ministerstvo financí jako alternativu ke stravenkám. Lidé by místo poukázek dostávali hotové peníze. Návrh na něj v rámci vládního daňového balíčku by měla příští týden projednat Poslanecká sněmovna ve druhém čtení.

 

V Praze dne 20. října 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Informační panel

18
Říjen
2021
Vláda by měla pro firmy s výpadkem výroby spustit Antivirus B.

Vážení čtenáři, prve je však nutné jasně vymezit odvětví, do nichž by měla podpora směřovat.

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

4
Říjen
2021
Novela zákona o elektronických komunikacích ovlivní ohledně marketingu život většiny firem v ČR.

Vážení klienti, novela zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích znepříjemní obchodním korporacím život ve dvou aspektech (viz body 1. a 2.).

Zobrazit další články