Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.3.2021 daň z příjmů - čtvrtletní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Schválené žádosti v COVID nájemné přesáhly už miliardu Kč.

Vážení čtenáři, objem schválených žádostí v programu COVID nájemné přesáhl po skoro tříměsíčním fungování miliardu korun.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (dále jen „MPO“), pod které dotační program spadá, v něm k dnešnímu ránu eviduje 17.290 žádostí v různém stadiu rozpracování za zhruba 2,4 miliardy korun.

ČTK to sdělila mluvčí MPO Štěpánka Filipová. Vláda na program vyčlenila pět miliard korun. Příjem žádostí skončí příští týden ve středu.

Ministerstvo podle Filipové k včerejšímu ránu schválilo 8.459 žádostí za přibližně 1,2 miliardy korun. Na konečné schválení čeká dalších asi 2.700 žádostí za 413 milionů korun. K dopracování jich MPO vrátilo 553 za zhruba 87,8 milionu korun. Rozpracovaných se nachází v systému 5.574 žádostí za 715,8 milionu korun. Počet zamítnutých žádostí se za poslední dva týdny nezměnil, zamítnuté zůstávají tři žádosti za 1,2 milionu korun.

Zájemci o dotaci se musejí registrovat v on-line informačním systému na webu MPO. Příjem žádostí byl zahájen 26. června, žádosti je možné podávat do 30. září. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) před spuštěním programu uvedl, že očekává zájem až 150.000 podnikatelů. Program COVID nájemné je určen podnikatelům, kteří museli kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru zavřít nebo omezit provoz. Stát jim na nájem za duben, květen a červen přispěje 50 procent. Podmínkou je, že vlastník nájemné o 30 procent sníží a nájemce doplatí pětinu. Maximální výše podpory činí deset milionů korun. Podpora se vztahuje na nájemní smlouvy uzavřené před 12. březnem. Program nemohou využít podnikatelé, kterým prostor pronajímá spřízněná osoba.

 

V Praze dne 22. září 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

2
Březen
2021
Cena nejvýhodnější stravenky letos činí 137 Kč.

Milí klienti, cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele činí letos 137 korun, což je o šest Kč více než loni.

1
Březen
2021
Stát loni vybral na daních o šest procent méně.

Vážení čtenáři, celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni poklesly meziročně o 5,7 procenta, tj. tedy o 61 miliard, na 1,015 bilionu korun.

28
Únor
2021
FS dnes spustí on-line služby pro veřejnost.

Vážení čtenáři, milí klienti, Finanční správa dnes odpoledne spustí v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost.

Zobrazit další články