Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.10.2020 spotřební daň - daňové přiznání za září, daňové přiznání k uplatnění n...
  • 25.10.2020 spotřební daň - splatnost daně za srpen (pouze spotřební daň z lihu)
  • 25.10.2020 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Schválené žádosti v COVID nájemné přesáhly už miliardu Kč.

Vážení čtenáři, objem schválených žádostí v programu COVID nájemné přesáhl po skoro tříměsíčním fungování miliardu korun.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (dále jen „MPO“), pod které dotační program spadá, v něm k dnešnímu ránu eviduje 17.290 žádostí v různém stadiu rozpracování za zhruba 2,4 miliardy korun.

ČTK to sdělila mluvčí MPO Štěpánka Filipová. Vláda na program vyčlenila pět miliard korun. Příjem žádostí skončí příští týden ve středu.

Ministerstvo podle Filipové k včerejšímu ránu schválilo 8.459 žádostí za přibližně 1,2 miliardy korun. Na konečné schválení čeká dalších asi 2.700 žádostí za 413 milionů korun. K dopracování jich MPO vrátilo 553 za zhruba 87,8 milionu korun. Rozpracovaných se nachází v systému 5.574 žádostí za 715,8 milionu korun. Počet zamítnutých žádostí se za poslední dva týdny nezměnil, zamítnuté zůstávají tři žádosti za 1,2 milionu korun.

Zájemci o dotaci se musejí registrovat v on-line informačním systému na webu MPO. Příjem žádostí byl zahájen 26. června, žádosti je možné podávat do 30. září. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) před spuštěním programu uvedl, že očekává zájem až 150.000 podnikatelů. Program COVID nájemné je určen podnikatelům, kteří museli kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru zavřít nebo omezit provoz. Stát jim na nájem za duben, květen a červen přispěje 50 procent. Podmínkou je, že vlastník nájemné o 30 procent sníží a nájemce doplatí pětinu. Maximální výše podpory činí deset milionů korun. Podpora se vztahuje na nájemní smlouvy uzavřené před 12. březnem. Program nemohou využít podnikatelé, kterým prostor pronajímá spřízněná osoba.

 

V Praze dne 22. září 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

22
Říjen
2020
Uzavřeným firmám stát proplatí celé mzdy i s odvody.

Vážení klienti, firmám, kterým vláda nařídila kvůli šíření epidemie zavřít, proplatí stát celé mzdy zaměstnanců i s odvody. Mohou o ně žádat z programu Antivirus.

22
Říjen
2020
Prodloužené ošetřovné má být až 70 procent.

Vážení čtenáři, ošetřovné bude stát vyplácet zřejmě po celou dobu uzavření škol kvůli epidemii nového koronaviru nebo nařízené karanténě dítěte.

21
Říjen
2020
Ministryně Schillerová nepodporuje další odpuštění odvodů firmám do 50 zaměstnanců.

Milí klienti, Alena Schillerová se nestaví pozitivně k možnému obnovení programu Antivirus C, tj. tedy odpuštění odvodů na sociální pojištění firmám do 50 pracovníků.

Zobrazit další články