Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 1.3.2021 daň z příjmů - podání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za...
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
Více informací najdete v našem kalendáři

Ministerstvo průmyslu a obchodu u programu COVID kultura za 14 dní eviduje žádosti za 38,8 mil. Kč.

Vážení čtenáři, MPO u programu COVID kultura k 31.8. eviduje žádosti za 38,8 milionu korun. Za přibližně deset dní vzrostl objem o 25,2 milionu korun.

ČTK tyto informace sdělila mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu Štěpánka Filipová. Příjem žádostí ministerstvo zahájilo 18. srpna, zájemci z řad pořadatelů kulturních akcí, kteří je museli kvůli vládním opatřením proti koronaviru zrušit, mají na podání žádostí čas do 18. září. Na program je vyčleněno 900 milionů korun.

Ministerstvo podle Filipové v systému zatím zaznamenalo 39 dokončených žádostí, dalších 44 je rozpracovaných. Na program COVID kultura se vztahuje dočasný rámec, tedy maximální suma, kterou je možné čerpat z programů veřejné podpory.

Na jednoho žadatele činí 800.000 eur (asi 21,3 milionu Kč). Žadatelé v programu mohou získat až polovinu uznatelných výdajů za zrušené či přesunuté akce. Max. výše podpory činí pět milionů korun na žadatele.

Zájemci o dotaci se musejí registrovat v informačním systému MPO. Mohou zde sledovat stav své žádosti, do uživatelské části bude doručen výsledek řízení. Změna stavu žádosti je zároveň zasílána na uvedenou e-mailovou adresu.

Program má kompenzovat pořadatelům kulturních akcí výdaje, které vznikly od 1. října loňského roku do letošního 17. května ve spojitosti s projekty, které se měly uskutečnit od 10. března do 31. srpna.

V přímé souvislosti s vládními opatřeními musely být ale zrušeny nebo přesunuty. Mezi uznatelné výdaje patří ty, které byly vynaloženy marně a není možné je využít na jinou akci. Neuskutečněnou akcí se podle podmínek rozumí taková, která byla zrušena bez náhrady v daném kalendářním roce.

O dotaci mohou žádat podnikatelé, kteří mají jako svou hlavní činnost pořádání či zajištění kulturních projektů, individuální umělci, dále také pořadatelé filmových, hudebních či výtvarných festivalů a přehlídek, hudební kluby, galerie, muzea nebo divadla.

Nesměli však přerušit provozování živnosti ani jim nesměla být živnost pozastavena. Nesmějí mít také prodlevu v platbě závazků vybraným institucím splatných do 10. března. Např. filmoví distributoři si stěžují, že jsou z programu vyloučeni, a žádají nápravu. Chtějí o tom jednat s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).

Zájemci o dotaci musejí doložit několik čestných prohlášení, uhrazené faktury, smlouvy či účetní doklady a další materiály. Veškeré potřebné formuláře a potvrzení žadatelé najdou v informačním systému.

 

V Praze dne 2. září 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

2
Březen
2021
Cena nejvýhodnější stravenky letos činí 137 Kč.

Milí klienti, cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele činí letos 137 korun, což je o šest Kč více než loni.

1
Březen
2021
Stát loni vybral na daních o šest procent méně.

Vážení čtenáři, celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni poklesly meziročně o 5,7 procenta, tj. tedy o 61 miliard, na 1,015 bilionu korun.

28
Únor
2021
FS dnes spustí on-line služby pro veřejnost.

Vážení čtenáři, milí klienti, Finanční správa dnes odpoledne spustí v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost.

Zobrazit další články