Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.9.2020 spotřební daň - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřebn...
  • 25.9.2020 spotřební daň - splatnost daně za červenec (pouze spotřební daň z lih...
  • 25.9.2020 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Česká pošta podá ústavní stížnost proti rozhodnutí NS, které se týká zamítnutí rozdílných mezd.

Vážení čtenáři, pošta podá ústavní stížnost proti rozhodnutí Nejvyššího soudu, že nemůže vyplácet rozdílnou mzdu za stejnou práci v různých regionech. ČTK tuto informaci sdělil mluvčí pošty Matyáš Vitík.

„S ohledem na skutečnost, že Nejvyšší soud vydal tzv. precedentní rozhodnutí (pozn. judikát), má Česká pošta za to, že podání ústavní stížnosti je na místě i s ohledem na celospolečenský zájem na řešení této otázky, konstatoval mluvčí.

Rozsudek NS dal za pravdu muži, který jako řidič pracoval pro Českou poštu v Olomouckém kraji, a to za mzdu 18.080 Kč. Zcela identická pozice, ovšem v Praze, byla odměňována o více než 3.000 Kč štědřeji. Zaměstnanec úspěšně žádal o dorovnání mzdy, které přesáhlo 100.000 korun.

Česká pošta rozdílné mzdy obhajuje tím, že do jejich výše se promítají jednak předpoklady a požadavky pro výkon práce, jednak i podmínky jednotlivých pracovišť. Práce řidiče v metropoli je podle argumentace státního podniku komplikovanější, tj. složitější, odpovědnější a namáhavější, a to např. v souvislosti s velikostí regionu a rozmístění provozu do několika částí a budov. Odměňování navíc zohledňuje i reálnou výši mezd a životních nákladů v hlavním městě.

 

V Praze dne 31. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

23
Září
2020
Ministryně Maláčová očekává brzkou dohodou o úpravě ošetřovného.

Vážení klienti, Jana Maláčová (ČSSD) očekává brzkou dohodu koalice na úpravě ošetřovného kvůli karanténám ve školách. Tuto informaci sdělila žurnalistům.

22
Září
2020
Schválené žádosti v COVID nájemné přesáhly už miliardu Kč.

Vážení čtenáři, objem schválených žádostí v programu COVID nájemné přesáhl po skoro tříměsíčním fungování miliardu korun.

21
Září
2020
Schválené žádosti v COVID nájemné přesáhly už miliardu Kč.

Vážení čtenáři, objem schválených žádostí v programu COVID nájemné přesáhl po skoro tříměsíčním fungování miliardu korun.

Zobrazit další články