Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2020 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2020 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Česká pošta podá ústavní stížnost proti rozhodnutí NS, které se týká zamítnutí rozdílných mezd.

Vážení čtenáři, pošta podá ústavní stížnost proti rozhodnutí Nejvyššího soudu, že nemůže vyplácet rozdílnou mzdu za stejnou práci v různých regionech. ČTK tuto informaci sdělil mluvčí pošty Matyáš Vitík.

„S ohledem na skutečnost, že Nejvyšší soud vydal tzv. precedentní rozhodnutí (pozn. judikát), má Česká pošta za to, že podání ústavní stížnosti je na místě i s ohledem na celospolečenský zájem na řešení této otázky, konstatoval mluvčí.

Rozsudek NS dal za pravdu muži, který jako řidič pracoval pro Českou poštu v Olomouckém kraji, a to za mzdu 18.080 Kč. Zcela identická pozice, ovšem v Praze, byla odměňována o více než 3.000 Kč štědřeji. Zaměstnanec úspěšně žádal o dorovnání mzdy, které přesáhlo 100.000 korun.

Česká pošta rozdílné mzdy obhajuje tím, že do jejich výše se promítají jednak předpoklady a požadavky pro výkon práce, jednak i podmínky jednotlivých pracovišť. Práce řidiče v metropoli je podle argumentace státního podniku komplikovanější, tj. složitější, odpovědnější a namáhavější, a to např. v souvislosti s velikostí regionu a rozmístění provozu do několika částí a budov. Odměňování navíc zohledňuje i reálnou výši mezd a životních nákladů v hlavním městě.

 

V Praze dne 31. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

2
Prosinec
2020
ČSSZ začala odesílat příspěvky 5 000 Kč seniorům.

Vážení čtenáři, Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) začala s odesíláním příspěvku 5 000 korun k důchodu.

1
Prosinec
2020
Počet nespolehlivých plátců daně z přidané hodnoty stoupl ke konci září o 11 procent.

Vážení čtenáři, počet firem, které nespolehlivě odvádí DPH, se ke konci září v meziroční komparaci zvýšil o 11 pct na 21.529.

30
Listopad
2020
COVID školy v přírodě je prý velký úspěch.

Vážení čtenáři, schválení programu COVID školy v přírodě považuje Asociace dětské rekreace za úspěch, příspěvek 27 pct z nasmlouvaných a neuskutečněných pobytů pro rekreační zařízení je velkorysý.

Zobrazit další články