Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.9.2020 spotřební daň - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřebn...
  • 25.9.2020 spotřební daň - splatnost daně za červenec (pouze spotřební daň z lih...
  • 25.9.2020 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Stravenkový paušál plánuje zavést 39 pct firem, uvádí nezávislý výzkum.

Vážení klienti, stravenkový paušál jako alternativu ke stravenkám plánuje zavést 39 procent zaměstnavatelů. Zbytek společností se zatím nerozhodlo nebo této možnosti spíše nevyužije.

Příspěvek na jídlo je přitom podle 62 procent společností pro zaměstnance nejžádanějším benefitem. Elektronická karta místo papírových stravenek je zajímavá pro více než tři čtvrtiny společností. Toto zjištění vyplývá z průzkumu mezi 300 zaměstnavateli, který uskutečnil novy český startup LemonPay.

Stravenkový paušál přibližně dvě pětiny firem plánují podle obchodního ředitele LemonPay Petra Skoče zavést v prvním kvartálu příštího roku. Definitivní rozhodnutí podle průzkumu 82 procent podnikatelských subjektů nechá až po schválení návrhu Poslaneckou sněmovnou.

Poslanci daňový balík pro příští rok, jehož součástí stravenkový paušál je, v červenci v prvním čtení podpořili. Druhé čtení bude následovat pravděpodobně po prázdninách.

Ministerstvo financí navrhuje stravenkový paušál zavést jako alternativu ke stravenkám. Zaměstnanci by tak mohli dostat rovnou peníze na jídlo. Daňové zvýhodnění paušálu by podle ministerstva mělo zůstat stejné jako u stravenek. Zaměstnanci by částku měli dostávat vyúčtovanou samostatně, poněvadž by neměla na rozdíl od mzdy podléhat povinným odvodům a daním.

Stravenky jsou nejrozšířenější firemní benefit. Firmy si mohou odečíst 55 procent hodnoty poukázky z daňového základu. Stravenky dostává kolem 1,3 milionu lidí.

Mezi stravenkové firmy na českém trhu patří např. značka Edenred. Její digitální karty využívá přes 300 000 zaměstnanců.

Stravenková karta Sodexo má podle manažerky společnosti Terezy Knířové 350 000 uživatelů.

Stravenky dále nabízí i společnost Chéque Déjeuner.

LemonPay na trh vstoupila na začátku července. Do konce roku chce mít 25 000 držitelů, cílem je do tří let získat 250 000 aktivních uživatelů.

 

V Praze dne 20. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Irozhlas.cz)

 

Informační panel

24
Září
2020
Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje vyplácení ošetřovného po celou dobu výuky na dálku.

Vážení klienti, zaměstnanci, kteří by museli v novém školním roce zůstat se školáky kvůli uzavření třídy či školy doma, by mohli dostávat ošetřovné po celou dobu výuky na dálku.

23
Září
2020
Ministryně Maláčová očekává brzkou dohodou o úpravě ošetřovného.

Vážení klienti, Jana Maláčová (ČSSD) očekává brzkou dohodu koalice na úpravě ošetřovného kvůli karanténám ve školách. Tuto informaci sdělila žurnalistům.

22
Září
2020
Schválené žádosti v COVID nájemné přesáhly už miliardu Kč.

Vážení čtenáři, objem schválených žádostí v programu COVID nájemné přesáhl po skoro tříměsíčním fungování miliardu korun.

Zobrazit další články