Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 27.2.2021 spotřební daň - daňové přiznání za leden, daňové přiznání k uplatnění ...
  • 27.2.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
  • 28.2.2021 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Stravenkový paušál plánuje zavést 39 pct firem, uvádí nezávislý výzkum.

Vážení klienti, stravenkový paušál jako alternativu ke stravenkám plánuje zavést 39 procent zaměstnavatelů. Zbytek společností se zatím nerozhodlo nebo této možnosti spíše nevyužije.

Příspěvek na jídlo je přitom podle 62 procent společností pro zaměstnance nejžádanějším benefitem. Elektronická karta místo papírových stravenek je zajímavá pro více než tři čtvrtiny společností. Toto zjištění vyplývá z průzkumu mezi 300 zaměstnavateli, který uskutečnil novy český startup LemonPay.

Stravenkový paušál přibližně dvě pětiny firem plánují podle obchodního ředitele LemonPay Petra Skoče zavést v prvním kvartálu příštího roku. Definitivní rozhodnutí podle průzkumu 82 procent podnikatelských subjektů nechá až po schválení návrhu Poslaneckou sněmovnou.

Poslanci daňový balík pro příští rok, jehož součástí stravenkový paušál je, v červenci v prvním čtení podpořili. Druhé čtení bude následovat pravděpodobně po prázdninách.

Ministerstvo financí navrhuje stravenkový paušál zavést jako alternativu ke stravenkám. Zaměstnanci by tak mohli dostat rovnou peníze na jídlo. Daňové zvýhodnění paušálu by podle ministerstva mělo zůstat stejné jako u stravenek. Zaměstnanci by částku měli dostávat vyúčtovanou samostatně, poněvadž by neměla na rozdíl od mzdy podléhat povinným odvodům a daním.

Stravenky jsou nejrozšířenější firemní benefit. Firmy si mohou odečíst 55 procent hodnoty poukázky z daňového základu. Stravenky dostává kolem 1,3 milionu lidí.

Mezi stravenkové firmy na českém trhu patří např. značka Edenred. Její digitální karty využívá přes 300 000 zaměstnanců.

Stravenková karta Sodexo má podle manažerky společnosti Terezy Knířové 350 000 uživatelů.

Stravenky dále nabízí i společnost Chéque Déjeuner.

LemonPay na trh vstoupila na začátku července. Do konce roku chce mít 25 000 držitelů, cílem je do tří let získat 250 000 aktivních uživatelů.

 

V Praze dne 20. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Irozhlas.cz)

 

Informační panel

26
Únor
2021
Koronavirový příspěvek podnikatelským subjektům se zdvojnásobí až na 1 000 korun.

Vážení klienti, příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1 000 korun denně.

25
Únor
2021
Až polovina lidí v České republice bere měsíčně pod 29.000 Kč čistého.

Vážení klienti, polovina lidí v ČR bere měsíčně méně než 29.000 Kč čistého.

24
Únor
2021
Podnikání přerušilo v lednu 25.534 OSVČ.

Vážení klienti, podnikatelské aktivity pozastavilo v lednu rekordních 25.534 živnostníků, což je o 50 pct víc než před rokem a nejvíce v historii ČR.

Zobrazit další články