Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 1.3.2021 daň z příjmů - podání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za...
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
Více informací najdete v našem kalendáři

Ministerstvo průmyslu a obchodu za první den u programu COVID kultura eviduje žádosti za 6,9 milionu Kč.

Vážení čtenáři, MPO k dnešnímu ránu u programu COVID kultura eviduje žádosti za 6,9 mil. korun. Dokončeny byly zatím čtyři, dalších 15 žádostí je rozpracovaných.

ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. Příjem žádostí ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo v úterý v 09:00 hod.

Zájemci z řad pořadatelů kulturních akcí, kteří je museli kvůli vládním opatřením proti koronaviru zrušit, si mohou o státní dotaci zažádat do 18. září.

Žadatelé se musejí registrovat v informačním systému ministerstva průmyslu a obchodu. Mohou zde sledovat průběh administrace žádosti. Do uživatelského rozhraní jim také bude doručen výsledek řízení.

Změna stavu žádosti je současně zasílána na uvedenou e-mailovou adresu. Na webu mpo.cz/kultura byl měl být uveřejněn seznam podpořených projektů.

Zmíněný program má kompenzovat pořadatelům kulturních akcí výdaje, které vznikly od 1. října loňského roku do letošního 17. května ve spojitosti s projekty, které se měly uskutečnit od 10. března do 31. srpna.

V přímé souvislosti s vládními opatřeními musely být ale zrušeny nebo přesunuty. Mezi uznatelné výdaje patří ty, které byly vynaloženy marně a není možné je využít na jinou akci. Neuskutečněnou akcí se podle podmínek rozumí taková, která byla zrušena bez náhrady v daném kalendářním roce.

 

V Praze dne 19. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

2
Březen
2021
Cena nejvýhodnější stravenky letos činí 137 Kč.

Milí klienti, cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele činí letos 137 korun, což je o šest Kč více než loni.

1
Březen
2021
Stát loni vybral na daních o šest procent méně.

Vážení čtenáři, celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni poklesly meziročně o 5,7 procenta, tj. tedy o 61 miliard, na 1,015 bilionu korun.

28
Únor
2021
FS dnes spustí on-line služby pro veřejnost.

Vážení čtenáři, milí klienti, Finanční správa dnes odpoledne spustí v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost.

Zobrazit další články