Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 30.11.2020 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 30.11.2020 daň z nemovitých věcí - splatnost 2. splátky daně (všichni poplatníci s daní v...
Více informací najdete v našem kalendáři

Ministerstvo průmyslu a obchodu za první den u programu COVID kultura eviduje žádosti za 6,9 milionu Kč.

Vážení čtenáři, MPO k dnešnímu ránu u programu COVID kultura eviduje žádosti za 6,9 mil. korun. Dokončeny byly zatím čtyři, dalších 15 žádostí je rozpracovaných.

ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. Příjem žádostí ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo v úterý v 09:00 hod.

Zájemci z řad pořadatelů kulturních akcí, kteří je museli kvůli vládním opatřením proti koronaviru zrušit, si mohou o státní dotaci zažádat do 18. září.

Žadatelé se musejí registrovat v informačním systému ministerstva průmyslu a obchodu. Mohou zde sledovat průběh administrace žádosti. Do uživatelského rozhraní jim také bude doručen výsledek řízení.

Změna stavu žádosti je současně zasílána na uvedenou e-mailovou adresu. Na webu mpo.cz/kultura byl měl být uveřejněn seznam podpořených projektů.

Zmíněný program má kompenzovat pořadatelům kulturních akcí výdaje, které vznikly od 1. října loňského roku do letošního 17. května ve spojitosti s projekty, které se měly uskutečnit od 10. března do 31. srpna.

V přímé souvislosti s vládními opatřeními musely být ale zrušeny nebo přesunuty. Mezi uznatelné výdaje patří ty, které byly vynaloženy marně a není možné je využít na jinou akci. Neuskutečněnou akcí se podle podmínek rozumí taková, která byla zrušena bez náhrady v daném kalendářním roce.

 

V Praze dne 19. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

28
Listopad
2020
Osoby samostatně výdělečně činné budou moci dostávat kompenzační bonus i finanční prostředky z Antiviru.

Vážení klienti, živnostníci s právním nárokem na tzv. kompenzační bonus budou moci dostávat peníze i z programu Antivirus, uvedlo ministerstvo financí.

27
Listopad
2020
Po uvolnění omezení není důvod podle Schillerové prodloužit Antivirus.

Vážení čtenáři, kdyby se do konce roku uvolnila nařízená omezení podnikání, nebyl by důvod prodlužovat dál kurzarbeitový program Antivirus. Na dotaz ČTK to sdělila ministryně financí Alena Schillerová.

26
Listopad
2020
Kvůli podvodům u příspěvku podala finanční správa už 95 trestních oznámení.

Vážení čtenáři, dosud podala 95 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení příspěvku, tzv. kompenzačního bonusu, pro OSVČ, společníky malých firem i zaměstnance pracující na dohodu.

Zobrazit další články