Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 30.11.2020 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 30.11.2020 daň z nemovitých věcí - splatnost 2. splátky daně (všichni poplatníci s daní v...
Více informací najdete v našem kalendáři

Zdravotní pojišťovny odpustí sankce za pozdní podání přehledů OSVČ.

Vážení čtenáři, zdravotní pojišťovny nebudou uplatňovat sankce ve formě pokut za pozdní podání přehledů o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2019. Dohodly se na tom s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

Ministerstvo zdravotnictví o tom informovalo o téměř dva týdny déle, než měl být samotný přehled podán. Pokutu nedostane OSVČ, která si jinak řádně plní své povinnosti, a která zdravotní pojišťovně předloží přehled do 18. září 2020. Od ministerstva zdravotnictví i samotných zdravotních pojišťoven je to bezpochyby vstřícný krok vůči OSVČ.

Možná však tato informace měla přijít o pár dní dříve. Termín pro podání přehledů zdravotním pojišťovnám totiž letos vypršel již 3. srpna 2020. Zatímco standardně platí, že se přehledy pro zdravotní pojišťovny podávají do měsíce od podání daňového přiznání, stejně jako v případě přehledů pro ČSSZ, tentokrát to bylo v případě zdravotního pojištění úplně jinak.

Ministerstvo financí totiž opakovaně posunulo lhůtu pro podání daňového přiznání, které museli daňoví poplatníci odevzdat do 18. srpna. Avšak ministerstvo zdravotnictví lhůtu pro podání přehledů o příjmech a výdajích neprodloužilo. Datum 3. srpna 2020 stanovila novela zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění.

Přehledy pro zdravotní pojišťovny už tedy měly být podané, do 18. 9. Vám ale pojišťovny odpustí sankce, jestliže řádně platíte.

Na podání přehledů České správě sociálního zabezpečení je oficiálně čas do 18. září 2020.

 

V Praze dne 19. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Měšec.cz, Podnikatel.cz, ČTK a Lidovky.cz)

Informační panel

28
Listopad
2020
Osoby samostatně výdělečně činné budou moci dostávat kompenzační bonus i finanční prostředky z Antiviru.

Vážení klienti, živnostníci s právním nárokem na tzv. kompenzační bonus budou moci dostávat peníze i z programu Antivirus, uvedlo ministerstvo financí.

27
Listopad
2020
Po uvolnění omezení není důvod podle Schillerové prodloužit Antivirus.

Vážení čtenáři, kdyby se do konce roku uvolnila nařízená omezení podnikání, nebyl by důvod prodlužovat dál kurzarbeitový program Antivirus. Na dotaz ČTK to sdělila ministryně financí Alena Schillerová.

26
Listopad
2020
Kvůli podvodům u příspěvku podala finanční správa už 95 trestních oznámení.

Vážení čtenáři, dosud podala 95 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení příspěvku, tzv. kompenzačního bonusu, pro OSVČ, společníky malých firem i zaměstnance pracující na dohodu.

Zobrazit další články