Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 1.3.2021 daň z příjmů - podání vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za...
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
Více informací najdete v našem kalendáři

Zdravotní pojišťovny odpustí sankce za pozdní podání přehledů OSVČ.

Vážení čtenáři, zdravotní pojišťovny nebudou uplatňovat sankce ve formě pokut za pozdní podání přehledů o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2019. Dohodly se na tom s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

Ministerstvo zdravotnictví o tom informovalo o téměř dva týdny déle, než měl být samotný přehled podán. Pokutu nedostane OSVČ, která si jinak řádně plní své povinnosti, a která zdravotní pojišťovně předloží přehled do 18. září 2020. Od ministerstva zdravotnictví i samotných zdravotních pojišťoven je to bezpochyby vstřícný krok vůči OSVČ.

Možná však tato informace měla přijít o pár dní dříve. Termín pro podání přehledů zdravotním pojišťovnám totiž letos vypršel již 3. srpna 2020. Zatímco standardně platí, že se přehledy pro zdravotní pojišťovny podávají do měsíce od podání daňového přiznání, stejně jako v případě přehledů pro ČSSZ, tentokrát to bylo v případě zdravotního pojištění úplně jinak.

Ministerstvo financí totiž opakovaně posunulo lhůtu pro podání daňového přiznání, které museli daňoví poplatníci odevzdat do 18. srpna. Avšak ministerstvo zdravotnictví lhůtu pro podání přehledů o příjmech a výdajích neprodloužilo. Datum 3. srpna 2020 stanovila novela zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění.

Přehledy pro zdravotní pojišťovny už tedy měly být podané, do 18. 9. Vám ale pojišťovny odpustí sankce, jestliže řádně platíte.

Na podání přehledů České správě sociálního zabezpečení je oficiálně čas do 18. září 2020.

 

V Praze dne 19. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím Měšec.cz, Podnikatel.cz, ČTK a Lidovky.cz)

Informační panel

2
Březen
2021
Cena nejvýhodnější stravenky letos činí 137 Kč.

Milí klienti, cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele činí letos 137 korun, což je o šest Kč více než loni.

1
Březen
2021
Stát loni vybral na daních o šest procent méně.

Vážení čtenáři, celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni poklesly meziročně o 5,7 procenta, tj. tedy o 61 miliard, na 1,015 bilionu korun.

28
Únor
2021
FS dnes spustí on-line služby pro veřejnost.

Vážení čtenáři, milí klienti, Finanční správa dnes odpoledne spustí v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost.

Zobrazit další články