Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 20.10.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.10.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za září
  • 25.10.2021 spotřební daň - daňové přiznání za září, daňové přiznání k uplatnění n...
Více informací najdete v našem kalendáři

Maláčová hodlá jednat v souvislosti s otevřením škol o ošetřovném.

Milí čtenáři, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce jednat s vládními kolegy o délce ošetřovného pro rodiče žáků, kteří se ocitnou v karanténě kvůli opatřením proti šíření koronaviru.

Návrh, který nechtěla novinářům upřesnit, plánuje projednat na dnešním zasedání vlády. ČTK po schůzi vládní rady pro zdravotní rizika řekla, že ministr školství Robert Plaga (ANO) s ní neprojednal otázku ošetřovného při práci na manuálech, které má dnes rozeslat ředitelům škol.

Ošetřovné mohli čerpat rodiče dětí, které zůstaly doma kvůli uzavření škol na jaře, do konce června. Aktuálně mohou rodiče využívat ošetřovné v podobě jako do začátku epidemie, tedy po devět kalendářních dnů.

Pro podzim vláda počítá s otevřením škol a lokálními opatřeními, v případě nákazy by do karantény neměly spadnout celé školy.

Maláčová uvítala, že se dnes na zdravotní radě dohodla na sdílení dat o nákaze v domovech seniorů. Ministerstvo je bude dostávat z centrálního registru při ministerstvu zdravotnictví. Připravuje i postup pro situace, kdy v domovech nebude dost ošetřovatelů, vycházet bude z pravidel přichystaných armádou.

„Situace se bude posuzovat individuálně. Pak je možnost přesunout lidi do zdravotnických zařízení nebo na krizová lůžka,“ uvedla Maláčová. Dodala, že systém by se měl doladit v blízkých dnech.

Pro domovy seniorů či jiná podobná zařízení zřízená neziskovými organizacemi, které se potýkají s nedostatkem finančních prostředků, chce ministerstvo práce a sociálních věcí zajistit dodávky ochranných pomůcek z centrálních skladů.

 

V Praze dne 17. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

18
Říjen
2021
Vláda by měla pro firmy s výpadkem výroby spustit Antivirus B.

Vážení čtenáři, prve je však nutné jasně vymezit odvětví, do nichž by měla podpora směřovat.

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

4
Říjen
2021
Novela zákona o elektronických komunikacích ovlivní ohledně marketingu život většiny firem v ČR.

Vážení klienti, novela zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích znepříjemní obchodním korporacím život ve dvou aspektech (viz body 1. a 2.).

Zobrazit další články