Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.3.2021 daň z příjmů - čtvrtletní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Dopady covidu zažilo podle Českého statistického ústavu 60 procent podnikatelů.

Vážení klienti, negativní dopady koronavirové krize pocítilo v podnikání až 60 pct samostatně výdělečně činných lidí, tedy přes půl milionu podnikatelů.

Výrazná většina je označila za dočasné, ale 28 procent podnikatelů soudí, že dopady nelze překonat ani s pomocí nějakého vládního programu. Vyplývá to z mimořádného ČSÚ k dopadům krize na trh práce ve druhém čtvrtletí. U zaměstnavatelů pocítilo dopady 43 procent zaměstnanců, nepřekonatelné jsou pro necelou pětinu pracujících.

Dopady současné situace na národní hospodářství, tržby či objem práce a zakázek pociťuje 514.000 podnikatelů. Výrazněji se projevily u podnikajících žen, z nichž dopady pocítilo 64 procent oproti 58 procentům mužů. Ženy také považují situaci za závažnější - dopady jsou vážné pro skoro třetinu podnikatelek, zatímco u podnikajících mužů je to jedna čtvrtina. Nejvíce pocítily dopady mladé ženy. Podíl činil okolo 75 procent.

Obavy vyjadřovali nejčastěji podnikatelé ve Středočeském kraji a v Praze. Pro 72 procent sebezaměstnaných lidí jsou dopady spíše dočasné a bude je možné překonat např. s pomocí nějakého vládního programu. Pro 143.100 podnikatelů jsou ale dopady vážné a ohrožují jejich podnikání.

S vážnými negativními důsledky se potkaly lidé podnikající v posledním článku distribuce zboží, tedy ve velkoobchodu a maloobchodu a v údržbě a opravě aut a motocyklů. Podstatně méně se s dopady koronakrize setkali lidé se základním vzděláním, a to zejména ženy.

Absolutně nejvyšší počet zaměstnanců zasažených krizí byl ve zpracovatelském průmyslu (711.400 lidí), vysoký byl i v obchodu a vzhledem k mimořádným podmínkám pocítil dopady i poměrně vysoký počet zaměstnanců ve školství, uvedli statistici. Kritická situace je v kulturních, zábavních a rekreačních činnostech a zejména v ubytování, stravování a pohostinství.

 

V Praze dne 6. srpna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

2
Březen
2021
Cena nejvýhodnější stravenky letos činí 137 Kč.

Milí klienti, cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele činí letos 137 korun, což je o šest Kč více než loni.

1
Březen
2021
Stát loni vybral na daních o šest procent méně.

Vážení čtenáři, celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni poklesly meziročně o 5,7 procenta, tj. tedy o 61 miliard, na 1,015 bilionu korun.

28
Únor
2021
FS dnes spustí on-line služby pro veřejnost.

Vážení čtenáři, milí klienti, Finanční správa dnes odpoledne spustí v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost.

Zobrazit další články