Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 30.11.2020 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
  • 30.11.2020 daň z nemovitých věcí - splatnost 2. splátky daně (všichni poplatníci s daní v...
Více informací najdete v našem kalendáři

Ministryně financí dnes se zástupci komerčních bank probere čerpání z COVIDu III.

Vážení klienti, nosnými tématy budou struktura žadatelů, podmínky poskytovaných úvěrů, sběr a metodika vykazování dat a čerpání financí pro futuro (do budoucna).

Podle odborníků totiž není o program COVID III takový zájem, jaký se předpokládal. Podnikatelské subjekty z něj podle ČNB k 3. červenci čerpaly 1,12 miliardy korun, získat by však pouze v rámci první výzvy mohly až 167 miliard korun.

Schillerová na úterním briefingu v rámci Národní ekonomické konference řekla, že vyčerpaná zhruba jedna miliarda korun z programu COVID III ji nepřipadá jako velká částka. Hodlá proto zjistit příčiny nízkého čerpání, nevyloučila výhledově změnu nastavení programu.

Program COVID III funguje ve spolupráci s obchodními bankami. Do projektu se zapojilo 20 bankovních institucí. Na základě tržních podílů jim byly vypočítány výše zaručovaných portfolií.

Za půjčky ručí Českomoravská záruční a rozvojová banka. Živnostníci a podniky do 250 zaměstnanců mají nárok na záruku až 90 procent, firmy s více zaměstnanci, maximálně ale 500, mohou získat záruku do 80 pct. Délka ručení jsou tři roky. Max. výše úvěru je 50 milionů korun.

Program byl naplno spuštěn zhruba před měsícem. Podle údajů ČMZRB banky k 13. červenci přijaly 2 536 žádostí za 16,7 miliardy korun. Schváleno bylo 581 žádostí v objemu 2,6 mld. korun. COVID III by měl fungovat do konce roku, rozdělen bude do několika výzev.

V první finanční instituce mohou živnostníkům a firmám poskytnout úvěry až 167 miliard korun. Vláda do programu vyčlenila 150 miliard korun, díky zapojení obchodních bank by tak podnikatelé zasažení v souvislosti s koronavirem mohli získat až 500 mld. korun.

 

V Praze dne 15. července 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

28
Listopad
2020
Osoby samostatně výdělečně činné budou moci dostávat kompenzační bonus i finanční prostředky z Antiviru.

Vážení klienti, živnostníci s právním nárokem na tzv. kompenzační bonus budou moci dostávat peníze i z programu Antivirus, uvedlo ministerstvo financí.

27
Listopad
2020
Po uvolnění omezení není důvod podle Schillerové prodloužit Antivirus.

Vážení čtenáři, kdyby se do konce roku uvolnila nařízená omezení podnikání, nebyl by důvod prodlužovat dál kurzarbeitový program Antivirus. Na dotaz ČTK to sdělila ministryně financí Alena Schillerová.

26
Listopad
2020
Kvůli podvodům u příspěvku podala finanční správa už 95 trestních oznámení.

Vážení čtenáři, dosud podala 95 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení příspěvku, tzv. kompenzačního bonusu, pro OSVČ, společníky malých firem i zaměstnance pracující na dohodu.

Zobrazit další články