Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.3.2021 daň z příjmů - čtvrtletní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Ministryně financí dnes se zástupci komerčních bank probere čerpání z COVIDu III.

Vážení klienti, nosnými tématy budou struktura žadatelů, podmínky poskytovaných úvěrů, sběr a metodika vykazování dat a čerpání financí pro futuro (do budoucna).

Podle odborníků totiž není o program COVID III takový zájem, jaký se předpokládal. Podnikatelské subjekty z něj podle ČNB k 3. červenci čerpaly 1,12 miliardy korun, získat by však pouze v rámci první výzvy mohly až 167 miliard korun.

Schillerová na úterním briefingu v rámci Národní ekonomické konference řekla, že vyčerpaná zhruba jedna miliarda korun z programu COVID III ji nepřipadá jako velká částka. Hodlá proto zjistit příčiny nízkého čerpání, nevyloučila výhledově změnu nastavení programu.

Program COVID III funguje ve spolupráci s obchodními bankami. Do projektu se zapojilo 20 bankovních institucí. Na základě tržních podílů jim byly vypočítány výše zaručovaných portfolií.

Za půjčky ručí Českomoravská záruční a rozvojová banka. Živnostníci a podniky do 250 zaměstnanců mají nárok na záruku až 90 procent, firmy s více zaměstnanci, maximálně ale 500, mohou získat záruku do 80 pct. Délka ručení jsou tři roky. Max. výše úvěru je 50 milionů korun.

Program byl naplno spuštěn zhruba před měsícem. Podle údajů ČMZRB banky k 13. červenci přijaly 2 536 žádostí za 16,7 miliardy korun. Schváleno bylo 581 žádostí v objemu 2,6 mld. korun. COVID III by měl fungovat do konce roku, rozdělen bude do několika výzev.

V první finanční instituce mohou živnostníkům a firmám poskytnout úvěry až 167 miliard korun. Vláda do programu vyčlenila 150 miliard korun, díky zapojení obchodních bank by tak podnikatelé zasažení v souvislosti s koronavirem mohli získat až 500 mld. korun.

 

V Praze dne 15. července 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

2
Březen
2021
Cena nejvýhodnější stravenky letos činí 137 Kč.

Milí klienti, cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele činí letos 137 korun, což je o šest Kč více než loni.

1
Březen
2021
Stát loni vybral na daních o šest procent méně.

Vážení čtenáři, celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení loni poklesly meziročně o 5,7 procenta, tj. tedy o 61 miliard, na 1,015 bilionu korun.

28
Únor
2021
FS dnes spustí on-line služby pro veřejnost.

Vážení čtenáři, milí klienti, Finanční správa dnes odpoledne spustí v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost.

Zobrazit další články