Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 27.2.2021 spotřební daň - daňové přiznání za leden, daňové přiznání k uplatnění ...
  • 27.2.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
  • 28.2.2021 daň z příjmů - odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Studenti letos mohou mít obtíže najít si letní brigádu.

Vážení klienti, milí čtenáři, poptávka po brigádách podle expertů stoupá, naopak nabídka je po pandemii koronaviru omezená. Odměny se pohybují na stejné úrovni jako loni.

Potíže při hledání letní brigády ale ČTK potvrdili jen někteří vysokoškolští studenti oslovení v anketě. Další problémy neměli.

Podle vlastníka inzertního portálu NaBrigadu.cz Pavla Bláhovce mají vysokoškoláci vedle nekvalifikovaných prací umožňujících flexibilitu zájem zejména o placené letní stáže. Těch ale, stejně jako jiných nabídek, významně ubylo. „Počet nabízených brigád u nás klesl až o 40 procent,“ sdělil Bláhovec. Sníženou nabídku vnímá i studentka Barbora Jágrová z JAMU. „Mám pocit, že zbyla hlavně odvětví jako úklid a call centra,“ okomentovala situaci. „Registrujeme 20procentní pokles nabídek, navíc i samotná šance na získání brigády je nižší, jelikož se na trhu objevili pracovníci z odvětví, která byla silně ovlivněna výpadkem v tržbách, jako třeba služby,“ dodala Petra Šamánková z agentury Brněnská personalistika. Kateřina Pavlíková z Ostravské univerzity ale výraznou změnu v rozsahu nabídek nezaznamenala, stejně jako Barbora Nešporová z Masarykovy univerzity v Brně. „Problém jsem neměla. Konkrétně jsem hledala brigádu v administrativě a takových nabídek bylo hodně,“ sdělila Nešporová.

V čem se ale oslovení studenti i agentury práce shodují, je stagnace finančního ohodnocení pohybujícího se okolo 120 korun na hodinu. „Předchozí roky se mzda vždy zvyšovala, letos je plat srovnatelný s loňskem, ale nijak se nesnižuje,“ konstatoval František Jareš z agentury Student. Podle vyjádření personálních agentur z počátku června klesla meziročně nabídka zaměstnavatelů asi o 15 procent. Analytik Petr Pelc ze společnosti Cyrrus ale ČTK řekl, že trh práce je zasažený víc, než se na první pohled může zdát. „První měsíce šlo hlavně o pracovní místa na dohodu, nezaměstnanost se tedy zatím tolik neprojevila,“ shrnul.

 

V Praze dne 4. července 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

26
Únor
2021
Koronavirový příspěvek podnikatelským subjektům se zdvojnásobí až na 1 000 korun.

Vážení klienti, příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1 000 korun denně.

25
Únor
2021
Až polovina lidí v České republice bere měsíčně pod 29.000 Kč čistého.

Vážení klienti, polovina lidí v ČR bere měsíčně méně než 29.000 Kč čistého.

24
Únor
2021
Podnikání přerušilo v lednu 25.534 OSVČ.

Vážení klienti, podnikatelské aktivity pozastavilo v lednu rekordních 25.534 živnostníků, což je o 50 pct víc než před rokem a nejvíce v historii ČR.

Zobrazit další články