Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.7.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za červen
  • 10.7.2020 spotřební daň - splatnost daně za květen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 17.7.2020 silniční daň - záloha na daň za 2. čtvrtletí
Více informací najdete v našem kalendáři

Nejvyšší kontrolní úřad plánuje zkontrolovat koronavirové programy na podporu podnikatelů.

Vážení čtenáři, Nejvyšší kontrolní úřad (dále jen „NKÚ“) se chystá zkontrolovat programy na podporu podnikatelů zasažených dopady šíření koronaviru v České republice. V rozhovoru pro vydání deníku E15 tuto informaci sdělil prezident NKÚ Miloslav Kala.

Možné je podle něj také zahájení kontrol na ministerstvech obrany, zahraničí a některých hygienických stanicích. Předávat protokoly z nynějších kontrol státních nákupů ochranných prostředků by úřad mohl koncem srpna, doplnil.

V programech na podporu podnikatelů se jedná podle Kaly o značné finanční prostředky rozdělované v krátkém čase. „Nepochybně to bude další předmět kontroly,“ uvedl. Neupřesnil, kterých programů by se prověrka měla týkat. Vláda ČR rozhodla o podpoře podnikatelských subjektů zasažených utlumením ekonomiky, které vyvolala opatření zavedená kabinetem proti šíření koronaviru. Peníze jdou třeba od Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) a Finanční správy.

„Využíváme možnosti nezahájit kontrolu, ale vyžádat si doklady,“ informoval Kala k prověrkám na ministerstvech obrany, zahraničí a některých hygienických stanicích. „Je možné, že kontrola u nich bude ještě zahájena,“ doplnil bez dalších podrobností. Kalův úřad aktuálně kontroluje státní nákupy zdravotních prostředků, ochranných pomůcek a souvisejících služeb v době nouzového stavu vyhlášeného vládou kvůli koronaviru. NKÚ se na nákupy rozhodl zaměřit např. kvůli rozdílným cenám, které platila různá ministerstva za stejné pomůcky. Prověrka se týká ministerstev vnitra a zdravotnictví a Správy státních hmotných rezerv (SSHR), skončit by měla v listopadu. Nyní prověřované státní instituce by mohly dostat protokoly o kontrolách na konci srpna, řekl Kala v E15. „Bude následovat proces vypořádávání připomínek a odvolání,“ doplnil. Již dříve k důvodům těchto prověrek uzavřel, že se jedná zejména o velký objem finančních prostředků utracený bez zvýšené kontroly.

 

V Praze dne 23. června 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

5
Červenec
2020
Živnostníci s příjmem do 800 tis. Kč budou moci platit paušální daň.

Vážení čtenáři, živnostníci s ročním příjmem do 800.000 korun budou moci od 1. ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na jednání to schválila vláda.

4
Červenec
2020
Za jídlo v závodní jídelně třetina zaměstnanců zaplatí do 30 Kč.

Vážení klienti a čtenáři, za jídlo v závodní jídelně nebo kantýně zaplatí více než třetina strávníků do 30 korun. Za celé obědové menu 58 procent tuzemských pracovníků utratí do 50 korun.

4
Červenec
2020
Studenti letos mohou mít obtíže najít si letní brigádu.

Vážení klienti, milí čtenáři, poptávka po brigádách podle expertů stoupá, naopak nabídka je po pandemii koronaviru omezená. Odměny se pohybují na stejné úrovni jako loni.

Zobrazit další články