Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.10.2020 DPH - poslední den lhůty pro podání přihlášky k registraci s...
  • 27.11.2020 spotřební daň - daňové přiznání za říjen, daňové přiznání k uplatnění ...
  • 27.11.2020 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Tiskárna cenin disponuje prototypem aplikace na uložení dokladů v mobilu.

Vážení klienti, milí čtenáři, Státní tiskárna cenin vytvořila prototyp aplikace eDokladovka, ve které by si lidé mohli v budoucnu uchovávat elektronické kopie svých dokladů a používat je ke komunikaci s úřady.

V Poslanecké sněmovně aplikaci představil obchodní ředitel tiskárny Radek Muška. Státní podnik je podle něj připraven aplikaci spustit, závisí ale na podobě příslušné legislativy. „S aplikací jsme v podstatě technologicky připraveni, abychom tuto službu poskytovali a na základě legislativy spustili,“ konstatoval. Zabezpečení aplikace kladně ohodnotil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), dodal. Aplikace by nenahradila skutečné doklady, lidé by si v ní vytvořili „mobilní dvojčata“ svých průkazů, vysvětlil Muška. Využívat by je pak mohli na úřadech, na místech CzechPoint či na portálu veřejné správy. Reálná je i možnost nahrání dokladů třetích stran, např. průkazů vydávaných zdravotními pojišťovnami, jestliže by splnily bezpečnostní požadavky.

Používání aplikace by bylo fakultativní (dobrovolné). Jejími výhodami by měla být podle tiskárny uživatelská přívětivost a možnost mít doklady na jednom místě. Při ztrátě telefonu by si lidé mohli aplikaci aktivovat v novém, fyzické kopie dokladů by současně mohli mít uložené doma či v trezoru. Aplikace by také měla pomocí bezdotykového rozhraní umožnit rychlejší komunikaci se státem. Další osud aplikace a rozvoj jejích možností bude záležet na tom, co umožní legislativa. „Ta by měla definovat prostor pro osobní doklady v mobilu, my jsme připraveni tento projekt spustit, čekáme na politické zadání,“ uzavřel Muška.

 

V Praze dne 21. června 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

26
Září
2020
Vláda včera schválila nová pravidla kurzarbeitu.

Vážení čtenáři, ČTK tuto informaci sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. Navázala by na dočasný program Antivirus.

25
Září
2020
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy nesouhlasí s navýšením věku u ošetřovného z 10 na 13 let.

Vážení čtenáři, Robert Plaga (za ANO) je připraven jednat s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD) o úpravě délky ošetřovného kvůli karanténám ve školách.

24
Září
2020
Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje vyplácení ošetřovného po celou dobu výuky na dálku.

Vážení klienti, zaměstnanci, kteří by museli v novém školním roce zůstat se školáky kvůli uzavření třídy či školy doma, by mohli dostávat ošetřovné po celou dobu výuky na dálku.

Zobrazit další články