Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 20.1.2021 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.1.2021 důchodové pojištění - splatná záloha za prosinec
  • 24.1.2021 spotřební daň - splatnost daně za listopad (pouze spotřební daň z lih...
Více informací najdete v našem kalendáři

Tiskárna cenin disponuje prototypem aplikace na uložení dokladů v mobilu.

Vážení klienti, milí čtenáři, Státní tiskárna cenin vytvořila prototyp aplikace eDokladovka, ve které by si lidé mohli v budoucnu uchovávat elektronické kopie svých dokladů a používat je ke komunikaci s úřady.

V Poslanecké sněmovně aplikaci představil obchodní ředitel tiskárny Radek Muška. Státní podnik je podle něj připraven aplikaci spustit, závisí ale na podobě příslušné legislativy. „S aplikací jsme v podstatě technologicky připraveni, abychom tuto službu poskytovali a na základě legislativy spustili,“ konstatoval. Zabezpečení aplikace kladně ohodnotil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), dodal. Aplikace by nenahradila skutečné doklady, lidé by si v ní vytvořili „mobilní dvojčata“ svých průkazů, vysvětlil Muška. Využívat by je pak mohli na úřadech, na místech CzechPoint či na portálu veřejné správy. Reálná je i možnost nahrání dokladů třetích stran, např. průkazů vydávaných zdravotními pojišťovnami, jestliže by splnily bezpečnostní požadavky.

Používání aplikace by bylo fakultativní (dobrovolné). Jejími výhodami by měla být podle tiskárny uživatelská přívětivost a možnost mít doklady na jednom místě. Při ztrátě telefonu by si lidé mohli aplikaci aktivovat v novém, fyzické kopie dokladů by současně mohli mít uložené doma či v trezoru. Aplikace by také měla pomocí bezdotykového rozhraní umožnit rychlejší komunikaci se státem. Další osud aplikace a rozvoj jejích možností bude záležet na tom, co umožní legislativa. „Ta by měla definovat prostor pro osobní doklady v mobilu, my jsme připraveni tento projekt spustit, čekáme na politické zadání,“ uzavřel Muška.

 

V Praze dne 21. června 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

18
Leden
2021
V ČR loni vzniklo 27.038 nových firem, což je nejméně od roku 2016.

Vážení čtenáři, v České republice loni vzniklo 27.038 nových společností, což je nejméně od roku 2016.

17
Leden
2021
Podnikatelské subjekty si mohou na kalkulačce MPO spočítat COVID podporu.

Vážení klienti, podnikatelé si mohou na on-line kalkulačce MPO spočítat měsíční podporu, kterou jim stát v souvislosti s pandemií a vládními opatřeními poskytne.

16
Leden
2021
Program COVID – Gastro – Uzavřené provozovny se spustí v pondělí 18. ledna.

Vážení klienti, MPO včera zveřejnil výzvu k podávání žádostí o podporu v programu COVID – Gastro – Uzavřené provozovny (dále jen „Výzva“). Žádosti je možné podávat od 18. 1. 2021 od 9:00 hodin do 1. 3. 2021 do 16:00 hod.

Zobrazit další články