Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.10.2021 spotřební daň - daňové přiznání za září, daňové přiznání k uplatnění n...
  • 25.10.2021 spotřební daň - splatnost daně za srpen (pouze spotřební daň z lihu)
  • 25.10.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Tiskárna cenin disponuje prototypem aplikace na uložení dokladů v mobilu.

Vážení klienti, milí čtenáři, Státní tiskárna cenin vytvořila prototyp aplikace eDokladovka, ve které by si lidé mohli v budoucnu uchovávat elektronické kopie svých dokladů a používat je ke komunikaci s úřady.

V Poslanecké sněmovně aplikaci představil obchodní ředitel tiskárny Radek Muška. Státní podnik je podle něj připraven aplikaci spustit, závisí ale na podobě příslušné legislativy. „S aplikací jsme v podstatě technologicky připraveni, abychom tuto službu poskytovali a na základě legislativy spustili,“ konstatoval. Zabezpečení aplikace kladně ohodnotil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), dodal. Aplikace by nenahradila skutečné doklady, lidé by si v ní vytvořili „mobilní dvojčata“ svých průkazů, vysvětlil Muška. Využívat by je pak mohli na úřadech, na místech CzechPoint či na portálu veřejné správy. Reálná je i možnost nahrání dokladů třetích stran, např. průkazů vydávaných zdravotními pojišťovnami, jestliže by splnily bezpečnostní požadavky.

Používání aplikace by bylo fakultativní (dobrovolné). Jejími výhodami by měla být podle tiskárny uživatelská přívětivost a možnost mít doklady na jednom místě. Při ztrátě telefonu by si lidé mohli aplikaci aktivovat v novém, fyzické kopie dokladů by současně mohli mít uložené doma či v trezoru. Aplikace by také měla pomocí bezdotykového rozhraní umožnit rychlejší komunikaci se státem. Další osud aplikace a rozvoj jejích možností bude záležet na tom, co umožní legislativa. „Ta by měla definovat prostor pro osobní doklady v mobilu, my jsme připraveni tento projekt spustit, čekáme na politické zadání,“ uzavřel Muška.

 

V Praze dne 21. června 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

25
Říjen
2021
Vláda ČR schválila legislativní novelu snižující DPH u energií na nulu.

Vážení čtenáři, vláda dle ministryně Aleny Schillerové schválila novelu zákona, která od 1. 1. příštího roku umožní snížit u elektřiny a plynu sazbu DPH na nulu, a to na celý nadcházející rok.

18
Říjen
2021
Vláda by měla pro firmy s výpadkem výroby spustit Antivirus B.

Vážení čtenáři, prve je však nutné jasně vymezit odvětví, do nichž by měla podpora směřovat.

11
Říjen
2021
Průměrná mzda ve 2. kvartálu stoupla o 11,3 procenta na 38.275 Kč.

Vážení čtenáři, průměrná mzda v ČR v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 11,3 procenta na 38.275 korun.

Zobrazit další články