Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 3.7.2020 daň z příjmů - podání přiznání k dani a úhrada daně za předchozí rok,...
  • 8.7.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za červen
  • 10.7.2020 spotřební daň - splatnost daně za květen (mimo spotřební daň z lihu)
Více informací najdete v našem kalendáři

Ministerstvo průmyslu a obchodu hodnotilo 60.000 žádostí o ošetřovné OSVČ, proplatilo půlku.

Vážení klienti, MPO zhodnotilo k 5. květnu 60.000 žádostí živnostníků o ošetřovné. Do konce dubna o dotaci požádalo 68.000 osob samostatně výdělečně činných (OSVČ).

Ministerstvo průmyslu a obchodu zatím schválilo 35.000 žádostí, z nichž 30.000 v částce zhruba 200 milionů korun proplatilo.

V tiskové zprávě to dnes uvedla náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání Silvana Jirotková.

Ministerstvo podle Jirotkové z přijatých žádostí zatím 1.500 zamítlo, k doplnění jich vrátilo 20.000. Do první vlny výzvy se živnostníci mohli hlásit do konce dubna, v posledních dnech před ukončením jich žádost poslalo 10.000.

Na dotaci mají nárok OSVČ, které se kvůli zavřeným školám starají o děti do 13 let. Požádat o ni mohou i rodiče starších školáků s postižením či lidé, kteří se po zastavení provozu sociálních služeb starají o starší či handicapované členy rodiny.

Dotace se proplácely v první vlně za období od 12. března do konce měsíce. OSVČ tak získaly stejnou podporu, která náleží za běžných okolností pouze zaměstnancům.

O finanční prostředky za duben bude možné žádat od pondělí 11:00 hod. Zevrubné informace k podání žádosti lidé najdou na internetových stránkách ministerstva průmyslu a obchodu.

Vláda od dubna schválila zvýšení částky z 424 na 500 korun za den. Zaměstnancům bylo ošetřovné zvýšeno také od dubna ze 60 na 80 procent základu příjmu. Podpora se plánuje nejdéle do konce června.

Kvůli koronavirové epidemii jsou od 11. března zavřené školy. Provoz byl zastaven také ve většině mateřských škol, kde se ale postupně obnovuje.

Žáci prvních stupňů se budou moci do škol vrátit od 25. května. V jedné skupině by nemělo být víc než 15 žáků. Osobní účast ve školách ale nebude pro děti obligatorní (povinná).

Na ošetřovné by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měli mít nárok všichni rodiče, kteří se rozhodnou děti do školy neposlat.

 

V Praze dne 9. května 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

2
Červenec
2020
Vláda zvažuje prodloužení Antiviru, požadují to firmy a odbory.

Vážení klienti, vláda uvažuje o prodloužení kurzarbeitového programu Antivirus s příspěvky na mzdy. Po jednání tripartity tuto informaci sdělil vicepremiér Karel Havlíček (ANO).

2
Červenec
2020
Ministryně Schillerová neuvažuje o snížení DPH na potraviny.

Vážení čtenáři, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) neuvažuje o snížení DPH na potraviny, které chce navrhnout Svaz obchodu a cestovního ruchu.

1
Červenec
2020
Od 1. července 2020 se mění sazba DPH např. u ubytovacích služeb.

Vážení čtenáři a klienti, od 1. 7. dochází nově k přeřazení některých služeb do 10 pct sazby DPH. Od 1.7.2020 se bude 10% sazba DPH uplatňovat u těchto služeb:

Zobrazit další články