Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.7.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za červen
  • 10.7.2020 spotřební daň - splatnost daně za květen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 17.7.2020 silniční daň - záloha na daň za 2. čtvrtletí
Více informací najdete v našem kalendáři

Finanční úřady v „Pětadvacítce“ vyplatily skoro devět miliard korun.

Vážení čtenáři, u kompenzačního bonusu Pětadvacítka pro živnostníky finanční úřady ke čtvrtečnímu večeru evidují 400.846 žádostí. Uspokojeno bylo 364.257 žádostí za téměř devět miliard.

Na tiskové konferenci po jednání vlády to sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Nejčastěji pro podání žádosti živnostníci podle Schillerové volí možnost naskenovaného formuláře zaslaného emailem. Program přímé podpory podle ní funguje bez problémů a plynule, případné nejasnosti jsou řešeny individuálně telefonicky nebo přes online korespondenci. „Jsem ráda, že Poslanecká sněmovna schválila pokračování od 1. května ve výši 500 korun denně a předpokládám, že se nám podaří dosáhnout toho, že to schválí i Senát,“ řekla Schillerová.

Nárok na bonus 25.000 korun, tedy 500 korun denně, mají živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) postižení v souvislosti s koronavirem. Žádat mohou od 9. dubna zatím za období od 12. března do 30. dubna. V případě pokračování programu se podmínky podle Schillerové měnit nebudou, ale podnikatelé budou muset podat nové čestné prohlášení. Ministerstvo financí odhaduje, že o příspěvek by mohlo požádat až 700.000 OSVČ. Výdaje státního rozpočtu na příspěvek OSVČ by do konce dubna mohly být podle dřívějších odhadů ministerstva financí až 17,5 miliardy korun. Prodloužení by podle ministerstva mělo státní pokladnu přijít na dalších až 13,6 miliardy korun. Reálně to ale podle úřadu bude zřejmě méně.

OSVČ mají také stejně jako zaměstnanci nárok na ošetřovné za děti, které nemohou chodit do školy, nebo další členy rodiny. Žádosti od nich přijímá ministerstvo průmyslu a obchodu.

 

V Praze dne 29. dubna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

7
Červenec
2020
Při kurzarbeitu by mohl část mzdy vyplácet stát přímo zaměstnancům.

Vážení čtenáři, při zkrácení pracovní doby kvůli krizi by část ušlé mzdy mohl stát vyplácet přímo zaměstnancům. Na zásadách kurzarbeitu je shoda odborů, zaměstnavatelů a ministerstva práce a sociálních věcí.

7
Červenec
2020
Poslanecká sněmovna s největší pravděpodobností odmítne zachovat odpočty úroků z hypotečních úvěrů.

Vážení čtenáři, až bude Sněmovna schvalovat vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí, zřejmě při tom odmítne zachovat možnost kupujících odečíst si úroky z hypotéky od základu daně z příjmů.

6
Červenec
2020
Vláda ČR schválila kompenzaci zaměstnanců na dohodu 350 Kč na den.

Vážení čtenáři, pracovníci na dohodu dosáhnou na kompenzaci za ztráty způsobené opatřeními proti koronaviru ve výši až 31.150 korun. O schválení návrhu novely zákona informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Zobrazit další články