Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.9.2020 spotřební daň - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřebn...
  • 25.9.2020 spotřební daň - splatnost daně za červenec (pouze spotřební daň z lih...
  • 25.9.2020 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Finanční úřady v „Pětadvacítce“ vyplatily skoro devět miliard korun.

Vážení čtenáři, u kompenzačního bonusu Pětadvacítka pro živnostníky finanční úřady ke čtvrtečnímu večeru evidují 400.846 žádostí. Uspokojeno bylo 364.257 žádostí za téměř devět miliard.

Na tiskové konferenci po jednání vlády to sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Nejčastěji pro podání žádosti živnostníci podle Schillerové volí možnost naskenovaného formuláře zaslaného emailem. Program přímé podpory podle ní funguje bez problémů a plynule, případné nejasnosti jsou řešeny individuálně telefonicky nebo přes online korespondenci. „Jsem ráda, že Poslanecká sněmovna schválila pokračování od 1. května ve výši 500 korun denně a předpokládám, že se nám podaří dosáhnout toho, že to schválí i Senát,“ řekla Schillerová.

Nárok na bonus 25.000 korun, tedy 500 korun denně, mají živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) postižení v souvislosti s koronavirem. Žádat mohou od 9. dubna zatím za období od 12. března do 30. dubna. V případě pokračování programu se podmínky podle Schillerové měnit nebudou, ale podnikatelé budou muset podat nové čestné prohlášení. Ministerstvo financí odhaduje, že o příspěvek by mohlo požádat až 700.000 OSVČ. Výdaje státního rozpočtu na příspěvek OSVČ by do konce dubna mohly být podle dřívějších odhadů ministerstva financí až 17,5 miliardy korun. Prodloužení by podle ministerstva mělo státní pokladnu přijít na dalších až 13,6 miliardy korun. Reálně to ale podle úřadu bude zřejmě méně.

OSVČ mají také stejně jako zaměstnanci nárok na ošetřovné za děti, které nemohou chodit do školy, nebo další členy rodiny. Žádosti od nich přijímá ministerstvo průmyslu a obchodu.

 

V Praze dne 29. dubna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

22
Září
2020
Schválené žádosti v COVID nájemné přesáhly už miliardu Kč.

Vážení čtenáři, objem schválených žádostí v programu COVID nájemné přesáhl po skoro tříměsíčním fungování miliardu korun.

21
Září
2020
Schválené žádosti v COVID nájemné přesáhly už miliardu Kč.

Vážení čtenáři, objem schválených žádostí v programu COVID nájemné přesáhl po skoro tříměsíčním fungování miliardu korun.

20
Září
2020
Novela zákona proti praní špinavých peněz se dotkne i realitních kanceláří.

Data v centrální evidenci účtů se novelou zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, zřejmě rozšíří i o údaje o bezpečnostních schránkách a od poskytovatelů platebních služeb.

Zobrazit další články