Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2020 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2020 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Program COVID Praha firmy vyčerpaly během devíti minut.

Vážení čtenáři a klienti, program pražského magistrátu na podporu podnikatelů COVID Praha, který hlavní město spustilo v úterý ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (dále jen „ČMZRB“), byl během devíti minut zcela vyčerpán, sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Podporu každopádně mohly čerpat malé a střední firmy se sídlem nebo provozovnou na území Prahy, které realizují projekt na území metropole, a je zaměřena na financování pracovního kapitálu v podobě běžných provozních potřeb.

Již dříve přišel stát s programy COVID I a COVID II. Prostředky pro ně určené už zájemci také vyčerpali. Mnohé společnosti však na úvěry nedosáhly, hlavně pokud jde o COVID I. Praha do programu vložila 600 milionů korun z evropského operačního programu Praha – pól růstu. Dohromady jde tak o záruky za 1,4 miliardy korun.

Program hlavní město založilo, poněvadž se pražští podnikatelé nemohli hlásit do vládního programu podpory COVID II. Ministerstvo průmyslu a obchodu městu původně přislíbilo do jeho programu další peníze, Praha je ale nakonec nedostala, budou přesunuty do vládního programu COVID III.

„Žádám pana premiéra (Andreje) Babiše, aby se program COVID III spustil co nejdříve. Protože pražští podnikatelé nyní bojují o čas. My už jsme udělali maximum, co jsme mohli. Praha nemůže dál suplovat roli vlády,“ konstatoval Hřib. Primátor přitom už v pondělí konstatoval, že pražský program je pouze provizorním řešením a podnikatelům musí pomoci vláda. Podnikatelská sféra by podle něj potřebovala pomoc až 5,5 miliardy korun. V hlavním městě je asi 550 tisíc podnikatelských subjektů, z nichž je 350 tisíc fyzických osob.

Kvůli vyčerpané částce ČMZRB tedy už teď ukončila příjem žádostí. ČMRZB dodala, že navazující státní program COVID III bude spuštěn na přelomu dubna a května.

Že bude program COVID Praha velmi rychle po příjmu žádostí uzavřen, bylo v bankovních kruzích jasné už během pondělí. „Žádosti bude ČMZRB přijímat v úterý od 8:00 a očekáváme, že během krátkého okamžiku bude podávání žádostí pozastaveno,“ uvedl v první den nového pracovního týdne Seznam Zprávám např. mluvčí ČSOB Patrik Madle. A stejné očekávání panovalo i v dalších velkých bankách, s jejichž zástupci redakce hovořila. „Vzhledem k tomu, že na program COVID Praha je vyčleněno 600 milionů korun a je očekáván velký zájem ze strany podnikatelů a firem,“ řekl František Bouc, z tiskového oddělení České spořitelny. Komerční banka pak hlásila, že už od konce minulého týdne připravovala žádosti pro desítky klientů. ČSOB si navíc udělala průzkum mezi svými klienty z řad malých a středních podniků a vyplynulo z toho, že poptávka po provozním financování v souvislosti s dopady koronaviru je „enormní a výrazně převyšuje avizovaný objem programu COVID Praha“, jak podotkl Patrik Madle.

Zdroje:

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/3080696-startuje-program-covid-praha-na-covid-i-dosahla-jen-mensi-cast-zadatelu,

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rozebrano-do-deseti-minut-prazsti-podnikatele-vybrali-podporu-okamzite-101458?seq-no=2&dop-ab-variant=&source=clanky-home.

 

V Praze dne 25. dubna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník

Informační panel

2
Prosinec
2020
ČSSZ začala odesílat příspěvky 5 000 Kč seniorům.

Vážení čtenáři, Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) začala s odesíláním příspěvku 5 000 korun k důchodu.

1
Prosinec
2020
Počet nespolehlivých plátců daně z přidané hodnoty stoupl ke konci září o 11 procent.

Vážení čtenáři, počet firem, které nespolehlivě odvádí DPH, se ke konci září v meziroční komparaci zvýšil o 11 pct na 21.529.

30
Listopad
2020
COVID školy v přírodě je prý velký úspěch.

Vážení čtenáři, schválení programu COVID školy v přírodě považuje Asociace dětské rekreace za úspěch, příspěvek 27 pct z nasmlouvaných a neuskutečněných pobytů pro rekreační zařízení je velkorysý.

Zobrazit další články