Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.3.2021 daň z příjmů - čtvrtletní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Úřady práce vyplatily příspěvky na mzdy u 1.800 žádostí firem.

Vážení čtenáři a klienti, pracovní úřady vyhověly do čtvrtka 1.800 žádostem o příspěvky na mzdy z kurzarbeitového programu Antivirus a vyplatily firmám peníze.

Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jakou sumu firmy od státu na výdělky zatím dostaly, neupřesnila.

Stát vyplácí firmám, na které dopadla omezení proti šíření koronaviru, dva druhy příspěvků. Žádosti je možné posílat od 6. 3. 2020. Jestliže jsou správně vyplněné, úřad práce podepíše dohodu o poskytnutí peněz.

Podnik pak poté, co vyplatil zaměstnancům mzdy a uhradil odvody, pošle úředníkům vyúčtování. Po překontrolování údajů a jejich zpracování mu pak stát proplatí stanovený podíl.

Podle ministryně Maláčové bylo ve čtvrtek 17.462 podepsaných dohod. Vyúčtování ministerstvo evidovalo 6.487. U 1.800 z nich vyplatilo finanční prostředky, shrnula čtvrteční údaje ministryně.

Řekla, že ve 14:00 hod. bylo žádostí celkem 29.274. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu večer řekl, že úředníci do té doby vyhověli asi 11.000 žádostí za dvě miliardy korun.

Ucelené údaje se resort chystá zveřejnit v pondělí. Aktuální čísla by pak poskytoval vždy po týdnu.

 

V Praze dne 20. dubna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

4
Březen
2021
Vláda ČR schválila návrh na zvýšení nemocenské na 100 pct.

Vážení čtenáři, vláda schválila návrh zákona s dočasným zvýšením nemocenské pro lidi v karanténě ze 60 na sto procent redukovaného výdělku.

3
Březen
2021
Ministerstvo financí plánuje prominout sankce za pozdní přiznání nebo úhradu DPH.

Vážení čtenáři, MF promine podnikatelům a firmám sankce za pozdní podání daňového přiznání k DPH a kontrolního hlášení za únor.

2
Březen
2021
Cena nejvýhodnější stravenky letos činí 137 Kč.

Milí klienti, cena daňově nejvýhodnější stravenky pro zaměstnance i zaměstnavatele činí letos 137 korun, což je o šest Kč více než loni.

Zobrazit další články