Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 20.9.2020 daň z příjmů - měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fy...
  • 20.9.2020 důchodové pojištění - splatná záloha za srpen
  • 25.9.2020 spotřební daň - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřebn...
Více informací najdete v našem kalendáři

Úřady práce vyplatily příspěvky na mzdy u 1.800 žádostí firem.

Vážení čtenáři a klienti, pracovní úřady vyhověly do čtvrtka 1.800 žádostem o příspěvky na mzdy z kurzarbeitového programu Antivirus a vyplatily firmám peníze.

Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jakou sumu firmy od státu na výdělky zatím dostaly, neupřesnila.

Stát vyplácí firmám, na které dopadla omezení proti šíření koronaviru, dva druhy příspěvků. Žádosti je možné posílat od 6. 3. 2020. Jestliže jsou správně vyplněné, úřad práce podepíše dohodu o poskytnutí peněz.

Podnik pak poté, co vyplatil zaměstnancům mzdy a uhradil odvody, pošle úředníkům vyúčtování. Po překontrolování údajů a jejich zpracování mu pak stát proplatí stanovený podíl.

Podle ministryně Maláčové bylo ve čtvrtek 17.462 podepsaných dohod. Vyúčtování ministerstvo evidovalo 6.487. U 1.800 z nich vyplatilo finanční prostředky, shrnula čtvrteční údaje ministryně.

Řekla, že ve 14:00 hod. bylo žádostí celkem 29.274. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu večer řekl, že úředníci do té doby vyhověli asi 11.000 žádostí za dvě miliardy korun.

Ucelené údaje se resort chystá zveřejnit v pondělí. Aktuální čísla by pak poskytoval vždy po týdnu.

 

V Praze dne 20. dubna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

20
Září
2020
Novela zákona proti praní špinavých peněz se dotkne i realitních kanceláří.

Data v centrální evidenci účtů se novelou zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, zřejmě rozšíří i o údaje o bezpečnostních schránkách a od poskytovatelů platebních služeb.

19
Září
2020
Daň z nabytí nemovitosti se definitivně ruší.

Vážení čtenáři, prezident republiky včera podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

18
Září
2020
Ministerstvo financí nedisponuje plánem, jak nahradit výpadky po konci superhrubé mzdy.

Vážení čtenáři, MF nemá plán, jak od příštího roku vykompenzovat výpadek příjmů státního rozpočtu ve výši několika desítek miliard korun, který vznikne po dohodnutém zrušení superhrubé mzdy.

Zobrazit další články