Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.1.2021 spotřební daň - daňové přiznání za prosinec
  • 25.1.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
  • 31.1.2021 daň z nemovitých věcí - daňové přiznání (úplné) nebo dílčí daňové přiznání na ...
Více informací najdete v našem kalendáři

Pražský program úvěrů pro obchodní korporace by se měl spustit 20. dubna.

Vážení čtenáři a klienti, program pražským magistrátem garantovaných úvěrů pro malé a střední firmy by se měl spustit 20. dubna.

Hlavní město ve středu v noci obdrželo návrh smlouvy od Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB), která bude půjčky stejně jako v případě dosavadních vládních programů zajišťovat.

Praha dá do programu více než 500 milionů korun z evropského operačního programu Praha - pól růstu, dalších 400 milionů slíbil stát.

Přes Velikonoce se bude smlouva připomínkovat a příští týden ve čtvrtek by se měla konat mimořádná rada, kde se listinný dokument schválí.

Následně by do ČMZRB měli zamířit zaměstnanci magistrátního odboru evropských fondů, aby pomohli s přípravami. Program by se pak měl spustit po víkendu v pondělí.

Peníze z pražského operačního programu byly původně určeny na podporu inovací, radní změnu jejich využití schválili v pondělí. Pokud stát přispěje slíbenými 400 miliony korun, celková částka krytých úvěrů by se měla pohybovat kolem dvou miliard korun.

Zástupci vedení hlavního města uvedli, že dle mínění národohospodářů budou pražské firmy potřebovat půjčky ve výši asi pěti miliard.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v pondělí řekl, že rozdíl do cílové částky by měl dorovnat stát prostřednictvím programu COVID III. Do toho by podle dřívějších vyjádření ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měli již mít přístup i pražští podnikatelé.

Pražský program bude mít stejné podmínky jako vládní COVID II. Podnikatelé budou moci žádat o bezúročné úvěry od 10.000 do 15 milionů korun či o příspěvek až milion korun na úhradu úroků.

Praha bude za půjčky ručit do 80 procent. Program se vztahuje na malé a střední podniky do 250 zaměstnanců a s ročním obratem do 50 milionů eur.

 

V Praze dne 12. dubna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

25
Leden
2021
Podnikatelské subjekty požadují po státu kvůli opatřením odškodné 9,2 mld. Kč.

Vážení klienti, firmy a podnikatelé žádají po státu kvůli proticovidovým opatřením odškodné za více než devět miliard korun.

24
Leden
2021
Poslanecká sněmovna schválila rozšíření příspěvku i na podnikatele v úpadku.

Vážení čtenáři, podnikatelé v úpadku budou pravděpodobně moci čerpat příspěvek na podnikání postižené dopady pandemie, tzv. kompenzační bonus, 500 korun denně, a to ex post.

23
Leden
2021
Ministerstvo průmyslu a obchodu u ošetřovného pro osoby samostatně výdělečně činné za listopad přijalo asi 22.300 žádostí.

Milí klienti, U programu Ošetřovné pro OSVČ za listopad MPO eviduje zhruba 22.300 žádostí, jejich příjem skončil ve čtvrtek.

Zobrazit další články