Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.7.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za červen
  • 10.7.2020 spotřební daň - splatnost daně za květen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 17.7.2020 silniční daň - záloha na daň za 2. čtvrtletí
Více informací najdete v našem kalendáři

Pražský program úvěrů pro obchodní korporace by se měl spustit 20. dubna.

Vážení čtenáři a klienti, program pražským magistrátem garantovaných úvěrů pro malé a střední firmy by se měl spustit 20. dubna.

Hlavní město ve středu v noci obdrželo návrh smlouvy od Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB), která bude půjčky stejně jako v případě dosavadních vládních programů zajišťovat.

Praha dá do programu více než 500 milionů korun z evropského operačního programu Praha - pól růstu, dalších 400 milionů slíbil stát.

Přes Velikonoce se bude smlouva připomínkovat a příští týden ve čtvrtek by se měla konat mimořádná rada, kde se listinný dokument schválí.

Následně by do ČMZRB měli zamířit zaměstnanci magistrátního odboru evropských fondů, aby pomohli s přípravami. Program by se pak měl spustit po víkendu v pondělí.

Peníze z pražského operačního programu byly původně určeny na podporu inovací, radní změnu jejich využití schválili v pondělí. Pokud stát přispěje slíbenými 400 miliony korun, celková částka krytých úvěrů by se měla pohybovat kolem dvou miliard korun.

Zástupci vedení hlavního města uvedli, že dle mínění národohospodářů budou pražské firmy potřebovat půjčky ve výši asi pěti miliard.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v pondělí řekl, že rozdíl do cílové částky by měl dorovnat stát prostřednictvím programu COVID III. Do toho by podle dřívějších vyjádření ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měli již mít přístup i pražští podnikatelé.

Pražský program bude mít stejné podmínky jako vládní COVID II. Podnikatelé budou moci žádat o bezúročné úvěry od 10.000 do 15 milionů korun či o příspěvek až milion korun na úhradu úroků.

Praha bude za půjčky ručit do 80 procent. Program se vztahuje na malé a střední podniky do 250 zaměstnanců a s ročním obratem do 50 milionů eur.

 

V Praze dne 12. dubna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

7
Červenec
2020
Při kurzarbeitu by mohl část mzdy vyplácet stát přímo zaměstnancům.

Vážení čtenáři, při zkrácení pracovní doby kvůli krizi by část ušlé mzdy mohl stát vyplácet přímo zaměstnancům. Na zásadách kurzarbeitu je shoda odborů, zaměstnavatelů a ministerstva práce a sociálních věcí.

7
Červenec
2020
Poslanecká sněmovna s největší pravděpodobností odmítne zachovat odpočty úroků z hypotečních úvěrů.

Vážení čtenáři, až bude Sněmovna schvalovat vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí, zřejmě při tom odmítne zachovat možnost kupujících odečíst si úroky z hypotéky od základu daně z příjmů.

6
Červenec
2020
Vláda ČR schválila kompenzaci zaměstnanců na dohodu 350 Kč na den.

Vážení čtenáři, pracovníci na dohodu dosáhnou na kompenzaci za ztráty způsobené opatřeními proti koronaviru ve výši až 31.150 korun. O schválení návrhu novely zákona informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Zobrazit další články