Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 31.10.2020 DPH - poslední den lhůty pro podání přihlášky k registraci s...
  • 27.11.2020 spotřební daň - daňové přiznání za říjen, daňové přiznání k uplatnění ...
  • 27.11.2020 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Pražský program úvěrů pro obchodní korporace by se měl spustit 20. dubna.

Vážení čtenáři a klienti, program pražským magistrátem garantovaných úvěrů pro malé a střední firmy by se měl spustit 20. dubna.

Hlavní město ve středu v noci obdrželo návrh smlouvy od Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB), která bude půjčky stejně jako v případě dosavadních vládních programů zajišťovat.

Praha dá do programu více než 500 milionů korun z evropského operačního programu Praha - pól růstu, dalších 400 milionů slíbil stát.

Přes Velikonoce se bude smlouva připomínkovat a příští týden ve čtvrtek by se měla konat mimořádná rada, kde se listinný dokument schválí.

Následně by do ČMZRB měli zamířit zaměstnanci magistrátního odboru evropských fondů, aby pomohli s přípravami. Program by se pak měl spustit po víkendu v pondělí.

Peníze z pražského operačního programu byly původně určeny na podporu inovací, radní změnu jejich využití schválili v pondělí. Pokud stát přispěje slíbenými 400 miliony korun, celková částka krytých úvěrů by se měla pohybovat kolem dvou miliard korun.

Zástupci vedení hlavního města uvedli, že dle mínění národohospodářů budou pražské firmy potřebovat půjčky ve výši asi pěti miliard.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v pondělí řekl, že rozdíl do cílové částky by měl dorovnat stát prostřednictvím programu COVID III. Do toho by podle dřívějších vyjádření ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měli již mít přístup i pražští podnikatelé.

Pražský program bude mít stejné podmínky jako vládní COVID II. Podnikatelé budou moci žádat o bezúročné úvěry od 10.000 do 15 milionů korun či o příspěvek až milion korun na úhradu úroků.

Praha bude za půjčky ručit do 80 procent. Program se vztahuje na malé a střední podniky do 250 zaměstnanců a s ročním obratem do 50 milionů eur.

 

V Praze dne 12. dubna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

26
Září
2020
Vláda včera schválila nová pravidla kurzarbeitu.

Vážení čtenáři, ČTK tuto informaci sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. Navázala by na dočasný program Antivirus.

25
Září
2020
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy nesouhlasí s navýšením věku u ošetřovného z 10 na 13 let.

Vážení čtenáři, Robert Plaga (za ANO) je připraven jednat s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD) o úpravě délky ošetřovného kvůli karanténám ve školách.

24
Září
2020
Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje vyplácení ošetřovného po celou dobu výuky na dálku.

Vážení klienti, zaměstnanci, kteří by museli v novém školním roce zůstat se školáky kvůli uzavření třídy či školy doma, by mohli dostávat ošetřovné po celou dobu výuky na dálku.

Zobrazit další články