Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 24.2.2021 spotřební daň - splatnost daně za prosinec (pouze spotřební daň z lihu)
  • 27.2.2021 spotřební daň - daňové přiznání za leden, daňové přiznání k uplatnění ...
  • 27.2.2021 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Pracovní úřady dostaly k 9. dubnu přes 15.000 žádostí o kurzarbeit.

Vážení čtenáři, úřady práce dostaly zatím přes 15.000 žádostí o kurzarbeit. Přijaly asi třetinu z nich. Zbytek nebyl správně vyplněný.

Kurzarbeitový program Antivirus, ze kterého mohou firmy získat dva druhy příspěvků na mzdy, spustilo ministerstvo v pondělí v poledne. Hospodářská komora, svaz obchodu a asociace hotelů si dnes stěžovaly na nejasné požadavky. Žádají od resortu práce a sociálních věcí jasný výklad.

(!) Žádost mohou firmy podávat jen elektronicky přes aplikaci na resortním portálu. Úředníci formulář po obdržení kontrolují. Když obsahuje neúplné či nesprávné údaje, stornuje se. „Jestliže se zaměstnavatelům žádost vrátí, neznamená to, že byla zamítnuta. Je nutné ji opravit nebo doplnit,“ uvedlo tiskové oddělení ministerstva. Podle něj úřady všechny firmy, které neposkytly úplné údaje, kontaktují. Ve formulářích žadatelé nejčastěji nevyplní číslo účtu, nesprávně vypíšou IČO, odešlou pracovní verzi místo finální, nedodají všechny požadované podklady současně, přejmenovávají vygenerované dokumenty či nepřikládají doklad o účtu, uvedlo tiskové oddělení. (!)

Šéfové komory, svazu obchodu a asociace hotelů uvedli, že pokud odpadá 70 procent žádostí, není chyba jen na straně zaměstnavatelů. Je tam celá řada otazníků. Povinnou přílohou je doklad o vedení účtu zaměstnavatele. Co to je? Je to smlouva o založení účtu? Je to poslední výpis z účtu? To je přesně ten příklad, který to činí nejasným. To je ten důvod, proč je celá řada žádostí - někdy i bez uvedení důvodu - vyřazena,“ popsal Dlouhý. Vysoká chybovost podle něj odráží spíš to, že systém nemusí být úplně dobře připravený. Tiskové oddělení ministerstva sdělilo, že se má předkládat doklad o zřízení účtu. Úřady tak ověří, že konto patří příjemci příspěvku.

Z formuláře žádosti se rovnou generuje dohoda o poskytnutí peněz od státu. Úřad ji bere jako podepsanou od žadatele, sám ji pak podepíše a pošle firmě. Podle Dlouhého text nebyl ještě ve středu veřejně přístupný. „Zaměstnavatel musí dohodu ex post přijmout, aniž by si ji mohl předem přečíst,“ podotkl a uzavřel šéf Hospodářské komory.

 

V Praze dne 11. dubna 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

Informační panel

24
Únor
2021
Podnikání přerušilo v lednu 25.534 OSVČ.

Vážení klienti, podnikatelské aktivity pozastavilo v lednu rekordních 25.534 živnostníků, což je o 50 pct víc než před rokem a nejvíce v historii ČR.

23
Únor
2021
Vláda ČR včera prodloužila Antivirus.

Milí klienti, vláda včera prodloužila do konce dubna dočasný program Antivirus, z něhož stát proplácí mzdy či náhrady mezd občanům v uzavřených provozech, v karanténě či při omezení výroby.

22
Únor
2021
Dnes je splatná záloha na paušální daň za leden a únor.

Vážení klienti, dnes je termín platby pravidelné měsíční zálohy paušální daně.

Zobrazit další články