Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 25.9.2020 spotřební daň - daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřebn...
  • 25.9.2020 spotřební daň - splatnost daně za červenec (pouze spotřební daň z lih...
  • 25.9.2020 DPH - daňové přinání a splatnost daně, kontrolní hlášení a s...
Více informací najdete v našem kalendáři

Některé bankovní ústavy kvůli koronaviru uzavírají své pobočky.

Vážení klienti, banky z preventivních důvodů kvůli zamezení šíření koronaviru uzavírají své pobočky. Některé všechny, jiné jen část z nich, další je nechaly zatím otevřené všechny.

Připomínají, že většinu služeb a produktů si klienti můžou vyřídit z domova prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

„Vzhledem k rostoucímu počtu zaměstnanců v karanténě jsme nuceni šetřit s lidskými zdroji a dočasně jsme uzavřeli 97 z našich 502 poboček,“ sdělil ČTK mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Spořitelna je součástí klíčové infrastruktury státu a má tak ex lege (ze zákona) povinnost udržet platební styk za každých okolností včetně dostupnosti alespoň minimálního počtu poboček.

Pobočky ČSOB včetně těch v obchodních centrech zůstávají otevřené. Jedinou výjimkou představují pobočky v Litovli, Uničově, Hranicích na Moravě a ve Dvoře Králové, informovala banka na webu. ČSOB pojišťovna pobočky ode dneška do 24. března uzavřela. „Naši poradci z poboček zůstávají plně k dispozici jak po telefonu, tak na e-mailu,“ doplnil mluvčí Petr Milata.

Více než 260 poboček Komerční banky zůstává otevřených. Výjimku tvoří 60 menších poboček, které zmíněná banka vzhledem k aktuálnímu vývoji rozhodla dočasně uzavřít. „Chtěl bych požádat klienty, aby preferovali on-line možnosti komunikace s bankou a přispěli tak ke snížení rizika šíření koronaviru," sdělil generální ředitel banky Jan Juchelka.

Raiffeisenbank o víkendu upravila provozní dobu poboček, které se nacházejí v obchodních centrech. „Včera jsme z důvodu preventivní ochrany zdraví dočasně uzavřeli provoz 15 poboček, v nichž v posledních dnech zaznamenáváme velmi nízkou návštěvnost,“ uzavřela mluvčí banky Petra Kopecká.

 

V Praze dne 17. března 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

24
Září
2020
Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje vyplácení ošetřovného po celou dobu výuky na dálku.

Vážení klienti, zaměstnanci, kteří by museli v novém školním roce zůstat se školáky kvůli uzavření třídy či školy doma, by mohli dostávat ošetřovné po celou dobu výuky na dálku.

23
Září
2020
Ministryně Maláčová očekává brzkou dohodou o úpravě ošetřovného.

Vážení klienti, Jana Maláčová (ČSSD) očekává brzkou dohodu koalice na úpravě ošetřovného kvůli karanténám ve školách. Tuto informaci sdělila žurnalistům.

22
Září
2020
Schválené žádosti v COVID nájemné přesáhly už miliardu Kč.

Vážení čtenáři, objem schválených žádostí v programu COVID nájemné přesáhl po skoro tříměsíčním fungování miliardu korun.

Zobrazit další články