Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.3.2021 zdravotní pojištění - splatná záloha za únor
  • 13.3.2021 spotřební daň - splatnost daně za leden (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.3.2021 daň z příjmů - čtvrtletní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Některé bankovní ústavy kvůli koronaviru uzavírají své pobočky.

Vážení klienti, banky z preventivních důvodů kvůli zamezení šíření koronaviru uzavírají své pobočky. Některé všechny, jiné jen část z nich, další je nechaly zatím otevřené všechny.

Připomínají, že většinu služeb a produktů si klienti můžou vyřídit z domova prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

„Vzhledem k rostoucímu počtu zaměstnanců v karanténě jsme nuceni šetřit s lidskými zdroji a dočasně jsme uzavřeli 97 z našich 502 poboček,“ sdělil ČTK mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Spořitelna je součástí klíčové infrastruktury státu a má tak ex lege (ze zákona) povinnost udržet platební styk za každých okolností včetně dostupnosti alespoň minimálního počtu poboček.

Pobočky ČSOB včetně těch v obchodních centrech zůstávají otevřené. Jedinou výjimkou představují pobočky v Litovli, Uničově, Hranicích na Moravě a ve Dvoře Králové, informovala banka na webu. ČSOB pojišťovna pobočky ode dneška do 24. března uzavřela. „Naši poradci z poboček zůstávají plně k dispozici jak po telefonu, tak na e-mailu,“ doplnil mluvčí Petr Milata.

Více než 260 poboček Komerční banky zůstává otevřených. Výjimku tvoří 60 menších poboček, které zmíněná banka vzhledem k aktuálnímu vývoji rozhodla dočasně uzavřít. „Chtěl bych požádat klienty, aby preferovali on-line možnosti komunikace s bankou a přispěli tak ke snížení rizika šíření koronaviru," sdělil generální ředitel banky Jan Juchelka.

Raiffeisenbank o víkendu upravila provozní dobu poboček, které se nacházejí v obchodních centrech. „Včera jsme z důvodu preventivní ochrany zdraví dočasně uzavřeli provoz 15 poboček, v nichž v posledních dnech zaznamenáváme velmi nízkou návštěvnost,“ uzavřela mluvčí banky Petra Kopecká.

 

V Praze dne 17. března 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

5
Březen
2021
Podání přehledu o příjmech a výdajích vyřídíte jednoduše a online přes ePortál ČSSZ.

Milí čtenáři, ČSSZ apeluje na OSVČ, které teď začínají podávat přehledy o příjmech a výdajích za rok 2020, aby tak činily pouze elektronicky, příp. prostřednictvím podatelen či schránek umístěných u vstupů příslušných správ sociálního zabezpečení.

4
Březen
2021
Vláda ČR schválila návrh na zvýšení nemocenské na 100 pct.

Vážení čtenáři, vláda schválila návrh zákona s dočasným zvýšením nemocenské pro lidi v karanténě ze 60 na sto procent redukovaného výdělku.

3
Březen
2021
Ministerstvo financí plánuje prominout sankce za pozdní přiznání nebo úhradu DPH.

Vážení čtenáři, MF promine podnikatelům a firmám sankce za pozdní podání daňového přiznání k DPH a kontrolního hlášení za únor.

Zobrazit další články