Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 3.7.2020 daň z příjmů - podání přiznání k dani a úhrada daně za předchozí rok,...
  • 8.7.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za červen
  • 10.7.2020 spotřební daň - splatnost daně za květen (mimo spotřební daň z lihu)
Více informací najdete v našem kalendáři

Některé bankovní ústavy kvůli koronaviru uzavírají své pobočky.

Vážení klienti, banky z preventivních důvodů kvůli zamezení šíření koronaviru uzavírají své pobočky. Některé všechny, jiné jen část z nich, další je nechaly zatím otevřené všechny.

Připomínají, že většinu služeb a produktů si klienti můžou vyřídit z domova prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

„Vzhledem k rostoucímu počtu zaměstnanců v karanténě jsme nuceni šetřit s lidskými zdroji a dočasně jsme uzavřeli 97 z našich 502 poboček,“ sdělil ČTK mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Spořitelna je součástí klíčové infrastruktury státu a má tak ex lege (ze zákona) povinnost udržet platební styk za každých okolností včetně dostupnosti alespoň minimálního počtu poboček.

Pobočky ČSOB včetně těch v obchodních centrech zůstávají otevřené. Jedinou výjimkou představují pobočky v Litovli, Uničově, Hranicích na Moravě a ve Dvoře Králové, informovala banka na webu. ČSOB pojišťovna pobočky ode dneška do 24. března uzavřela. „Naši poradci z poboček zůstávají plně k dispozici jak po telefonu, tak na e-mailu,“ doplnil mluvčí Petr Milata.

Více než 260 poboček Komerční banky zůstává otevřených. Výjimku tvoří 60 menších poboček, které zmíněná banka vzhledem k aktuálnímu vývoji rozhodla dočasně uzavřít. „Chtěl bych požádat klienty, aby preferovali on-line možnosti komunikace s bankou a přispěli tak ke snížení rizika šíření koronaviru," sdělil generální ředitel banky Jan Juchelka.

Raiffeisenbank o víkendu upravila provozní dobu poboček, které se nacházejí v obchodních centrech. „Včera jsme z důvodu preventivní ochrany zdraví dočasně uzavřeli provoz 15 poboček, v nichž v posledních dnech zaznamenáváme velmi nízkou návštěvnost,“ uzavřela mluvčí banky Petra Kopecká.

 

V Praze dne 17. března 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

2
Červenec
2020
Vláda zvažuje prodloužení Antiviru, požadují to firmy a odbory.

Vážení klienti, vláda uvažuje o prodloužení kurzarbeitového programu Antivirus s příspěvky na mzdy. Po jednání tripartity tuto informaci sdělil vicepremiér Karel Havlíček (ANO).

2
Červenec
2020
Ministryně Schillerová neuvažuje o snížení DPH na potraviny.

Vážení čtenáři, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) neuvažuje o snížení DPH na potraviny, které chce navrhnout Svaz obchodu a cestovního ruchu.

1
Červenec
2020
Od 1. července 2020 se mění sazba DPH např. u ubytovacích služeb.

Vážení čtenáři a klienti, od 1. 7. dochází nově k přeřazení některých služeb do 10 pct sazby DPH. Od 1.7.2020 se bude 10% sazba DPH uplatňovat u těchto služeb:

Zobrazit další články