Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.12.2020 zdravotní pojištění - splatná záloha za listopad
  • 11.12.2020 spotřební daň - splatnost daně za říjen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 15.12.2020 daň z příjmů - čtvrtletní nebo pololetní záloha na daň
Více informací najdete v našem kalendáři

Některé bankovní ústavy kvůli koronaviru uzavírají své pobočky.

Vážení klienti, banky z preventivních důvodů kvůli zamezení šíření koronaviru uzavírají své pobočky. Některé všechny, jiné jen část z nich, další je nechaly zatím otevřené všechny.

Připomínají, že většinu služeb a produktů si klienti můžou vyřídit z domova prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

„Vzhledem k rostoucímu počtu zaměstnanců v karanténě jsme nuceni šetřit s lidskými zdroji a dočasně jsme uzavřeli 97 z našich 502 poboček,“ sdělil ČTK mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Spořitelna je součástí klíčové infrastruktury státu a má tak ex lege (ze zákona) povinnost udržet platební styk za každých okolností včetně dostupnosti alespoň minimálního počtu poboček.

Pobočky ČSOB včetně těch v obchodních centrech zůstávají otevřené. Jedinou výjimkou představují pobočky v Litovli, Uničově, Hranicích na Moravě a ve Dvoře Králové, informovala banka na webu. ČSOB pojišťovna pobočky ode dneška do 24. března uzavřela. „Naši poradci z poboček zůstávají plně k dispozici jak po telefonu, tak na e-mailu,“ doplnil mluvčí Petr Milata.

Více než 260 poboček Komerční banky zůstává otevřených. Výjimku tvoří 60 menších poboček, které zmíněná banka vzhledem k aktuálnímu vývoji rozhodla dočasně uzavřít. „Chtěl bych požádat klienty, aby preferovali on-line možnosti komunikace s bankou a přispěli tak ke snížení rizika šíření koronaviru," sdělil generální ředitel banky Jan Juchelka.

Raiffeisenbank o víkendu upravila provozní dobu poboček, které se nacházejí v obchodních centrech. „Včera jsme z důvodu preventivní ochrany zdraví dočasně uzavřeli provoz 15 poboček, v nichž v posledních dnech zaznamenáváme velmi nízkou návštěvnost,“ uzavřela mluvčí banky Petra Kopecká.

 

V Praze dne 17. března 2020

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s využitím ČTK)

 

Informační panel

1
Prosinec
2020
Počet nespolehlivých plátců daně z přidané hodnoty stoupl ke konci září o 11 procent.

Vážení čtenáři, počet firem, které nespolehlivě odvádí DPH, se ke konci září v meziroční komparaci zvýšil o 11 pct na 21.529.

30
Listopad
2020
COVID školy v přírodě je prý velký úspěch.

Vážení čtenáři, schválení programu COVID školy v přírodě považuje Asociace dětské rekreace za úspěch, příspěvek 27 pct z nasmlouvaných a neuskutečněných pobytů pro rekreační zařízení je velkorysý.

29
Listopad
2020
Přes státní podporu se dají očekávat krachy podnikatelských subjektů.

Vážení čtenáři, přes subvenci, kterou vláda vyčlenila pro obory zasažené koronavirovou krizí, se dá očekávat, že některé firmy současný stav nezvládnou.

Zobrazit další články