Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 8.10.2022 zdravotní pojištění - splatná záloha za září
  • 10.10.2022 spotřební daň - splatnost daně za srpen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 16.10.2022 silniční daň - záloha na daň za 3. čtvrtletí
Více informací najdete v našem kalendáři

Byly vyhlášeny 3. výzvy u Programů Covid nepokryté náklady a Covid 2021.

Vážení čtenáři, milí klienti, dotační tituly by se zatím měly týkat období od 1. listopadu do 31. prosince.

Nárok na pomoc by měli mít podnikatelé, kteří zaznamenají za rozhodnou dobu pokles obratu nejméně o 30 procent v porovnání se stejným obdobím roku 2019. Programy nebudou mezi sebou slučitelné.

Podnikatel si bude muset vybrat jeden, současně nebude moci čerpat ani kompenzační bonus, který připravilo ministerstvo financí.

1. V COVID Nepokryté náklady by měli mít podnikatelé možnost získat příspěvek na 40 pct nepokrytých fixních nákladů. Jeden žadatel bude moci dostat max. 20 milionů korun.

Záměrem „Výzvy 3 programu Covid – Nepokryté náklady“ je pomoci podnikatelům, jejichž obrat kvůli pandemii koronaviru poklesl během rozhodného období nejméně o 30 % v komparaci se stejným obdobím roku 2019 (případně 2018), s úhradou částí fin. nákladů, které nejsou pokryty příjmy.

Cílem podpory je zabránit zhoršování kapitálové situace podnikatelských subjektů, zvýšit jejich likviditu, zachovat jejich podnikatelskou činnost a poskytnout jim odrazový můstek pro zotavení.

2. V COVID 2021 MPO hovoří o podpoře, která se rovná součinu 300 korun krát počet zaměstnanců v pracovním poměru vyjádřený jako ekvivalent plných pracovních úvazků, krát počet dní v rámci rozhodného období“.

Zmíněná podpora bude určena pro podnikatelské subjekty, kterým v důsledku pandemie onemocnění Covid-19 v rámci jejich podnikání poklesly tržby za srovnávané období oproti srovnávacímu období alespoň o 30 % (pozn. za účetní jednotku)

Za zaměstnance se bude považovat i tzv. spolupracující osoba a také jednatelé se smlouvu o výkonu funkce jednatele. Všichni musejí být přihlášeni k platbě pojistného na České správě sociálního zabezpečení ke konkrétnímu datu, které MPO uvede ve výzvě.

Použité odborné zdroje a další podrobnější literatura:

https://covid.gov.cz/situace/kompenzace/covid-2021,

https://covid.gov.cz/situace/kompenzace/covid-nepokryte-naklady,

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/koronavirus-ministerstvo-prumyslu-a-obchodu-statni-podpora-programy-covid-penize_2111221806_voj.

 

V Praze dne 13. prosince 2021

Mgr. Petr Jezdinský, právník

Informační panel

3
Říjen
2022
Od 1. října 2022 nastávají změny v zákoně o evidenci skutečných majitelů.

Vážení klienti, opravdu povinný zápis skutečného majitele společností do veřejné evidence je starý pouze jeden rok.

26
Září
2022
Maďaři umožní korporacím platit daně v eurech a dolarech.

Milí čtenáři, Maďarsko umožní firmám platit daně v eurech a dolarech, aby jim tak alespoň částečně kompenzovalo dopady vysokých nákladů na import ze zahraničí.

19
Září
2022
Od srpna se zvýšilo stravné a náhrada za pohonné hmoty.

Milí klienti, v důsledku turbulentní ekonomické situace a inflace došlo k aktualizaci vyhlášky, která upravuje výši náhrad za stravné nebo průměrnou cenu pohonných hmot.

Zobrazit další články