Jsme tým kvalifikovaných a zkušených profesionálů, poskytující kompletní servis v oblasti daní, účetnictví a mezd.
 
Nezapomeňte že:
  • 9.8.2022 spotřební daň - splatnost daně za červen (mimo spotřební daň z lihu)
  • 11.8.2022 důchodové pojištění - doplatek rozdílu mezi zaplacenými zálohami a skutečnou...
  • 11.8.2022 zdravotní pojištění - doplatek rozdílu mezi zaplacenými zálohami a skutečnou...
Více informací najdete v našem kalendáři

Nová koalice chystá zrušení EET či elektronizaci daní.

Vážení čtenáři, milí klienti, nově vznikající vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty plánuje zrušení EET.

Toto zjištění vyplývá z koaličního programu nově vznikající vlády, který podepsali lídři koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN).

S programovým prohlášením stávající vlády ANO a ČSSD pod vedením premiéra Andreje Babiše (ANO) mají pak ve svých záměrech společnou snahu o elektronizaci daňového systému a s tím spojené využívání portálu Moje daně.

Stejně tak si oba dokumenty kladou za cíl prověřit daňové výjimky, mít udržitelné veřejné finance nebo daňově podporovat rodiny s dětmi.

Vznikající vládní koalice hodlá zrušit EET, kterou kritizuje od jejího vzniku v prosinci 2016. Evidence začala nejdříve platit pro restaurace a ubytovací zařízení. Od března 2017 byla povinná pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu.

Posléze se měla rozšířit i o další obory podnikání, ale kvůli pandemii je EET do konce roku 2022 přerušená. Podle dostupných informací je aktuálně do EET zapojeno zhruba 201.000 podnikatelů, kteří dosud evidovali zhruba 18,2 miliardy účtenek.

Dále chce nová koalice v zájmu zdravých veřejných financí co nejrychlejší splnění maastrichtských kritérií pro přijetí eura. Ty aktuálně ČR neplní např. v oblasti deficitu veřejných financí, který byl loni činil 5,6 procenta a letos bude ještě vyšší.

Vláda Andreje Babiše se přitom v programovém prohlášení zavázala podporovat dlouhodobý hospodářský růst a usilovat o vyrovnaný státní rozpočet.

Ctíme pravidlo, že případný deficit musí být nižší než výše investic z národních zdrojů. Rovněž budeme dlouhodobě stabilizovat státní dluh ve vztahu k HDP a udržíme ho na nízké úrovni,“ uvádí prohlášení stávající vlády. Dluh byl loni na 37,7 procenta HDP a v dalších letech má růst.

Pravidla EU za normálních okolností přitom vyžadují deficit pod třemi procenty HDP a dluh pod 60 procenty HDP. Evropská komise ale loni v březnu v zájmu podpory ekonomik zasažených protipandemickými opatřeními platnost pravidel pozastavila a jejich návrat letos ohlásila až na počátek roku 2023.

 

V Praze dne 22. listopadu 2021

Mgr. Petr Jezdinský, právník (s použitím ČTK)

Informační panel

8
Srpen
2022
Lidé mohou žádat o rodičovskou přes web.

Vážení čtenáři, MPSV spustilo dne 1.8. on-line formulář, jehož prostřednictvím bude možné žádat o rodičovský příspěvek.

1
Srpen
2022
Příbuzní pěstouni opětovně získali sociální pojištění.

Milí čtenáři, příbuzní pěstouni, kteří se o dítě začali starat před koncem minulého roku a dostávali za to odměnu od státu, nebudou muset za dobu péče platit důchodové a zdravotní pojištění.

25
Červenec
2022
Loňské prominutí DPH u elektřiny a plynu bylo ilegální.

Vážení čtenáři, milí klienti, prominutí daně z přidané hodnoty za elektřinu a plyn loni v listopadu a prosinci bylo podle výsledků přezkumného řízení u rozkladové komise nezákonné.

Zobrazit další články